7. kolo seriálu PRORODEO TOUR 2010
Dnešice u Přeštic

17.7.2010

VŠECHNY NAŠE FOTOGRAFIE NAJDETE ZDE!!!

 Babynka má koníčky moc ráda...S velikou radostí jsme vyrazili na 7.kolo letošního seriálu PRORODEO TOUR 2010 do Dnešic u P...a už se soutěží - BARELY!...řeštic, asi 8km od našeho baráku.

Areál i cestu známe dobře z minulých návštěv a tak to byla sranda. S sebou jsme vzali v rámci ochočování dorostenky Baby a půjčenou Redinku, která je nyní už zpět doma. Už při cestě k areálu jsme zaznamenali velký zájem našich holek o koníky, kteří byli "zaparkovaní" i na parkovišti. Dnešní den měl být zpestřen účastí několika zahraničních jezdců z Ameriky! Jedním z nich byl i mistr světa v lasování!!! Opravdu se bylo na co koukat!!! :o)...naše skromná výprava...

Ihned jsme začali s pořizováním krásných fotek, kterých po redukci zbylo neskutečný...telátko tam kde má být a koně zaparkování. Hotovo!...ch 660!!! Hned první soutěž, kterou jsme viděli byly velmi atraktivní "Barely". Někteří to brali jako určitou formu tréninku, jiní do toho dali až moc a barely shazovali, což jim přidalo trestný čas... Další disciplína byla Oddělování telat ze stáda dle čísel, kde už soutěžili týmy. Pak následovala přestávka, kterou jsme využili k prohlednutí městečka, abychom zjistili co je kde nového, udělali společné fotečky a představili naše plemeno laické veřejnosti. Vše jsme splnili a tak jsme mohli na výborné fazolky, které při návštěvě rodea nesmí chybět!!!

...lasování - velmi efektní...Pak už se opět začalo soutěžit. Tentokráte týmy měly oddělovat telata postupně a h...mistr světa v lasování nezklamal!!! Klobouk dolů...nát je na druhou stranu placu. Velmi atraktivní disciplína, jež ukázala opravdové ranchery a jejich spolupráce s koňmi. Zde je nutné zmínit tým dvou juniorek ve věku 15ti let, kteří si to šly pouze zkusit, ale to co dělaly jiné týmy ve třech jezdcích, dvě holčiny zvládly ve dvou! Šlo jim to opravdu náramně! Sklidily zasloužený aplaus! Jako poslední disciplínu, kterou jsme viděli bylo Lasování. To probíhalo dvoukolově a při horkém počasí, které opanovalo celý týden jsme vydrželi jen na první kolo a zbytek - bohužel i Steel-wrestling (chytání telat jezdcema holýma rukama) jsme museli oželet v rámci neugrilování se na sluníčku... V Lasování se skvěle představil mistr světa v této disciplíně, který naprosto bravurně a zkušeně zalasoval a seskočil, jeho konečný čas se zdál být neskutečný - pouhých 5sekund!!! Opravdový mistr svého řemesla...

Spokojení, napapaní, plní zážitků jsme vyrazili zpět k domovu za našima ostatníma pejskama, které jsme vzali ještě k vodě, aby jim to nebylo líto. Už teď se velmi těšíme na další díl, který bude již za 14dní!!!

...za 14dní jsme zpět!!!

VŠECHNY NAŠE FOTOGRAFIE NAJDETE ZDE!!!