I. WATER DOG CONTEST Czech republic
Heroltice u Brna

1.-3.10.2010

VŠECHNY FOTKY ZDE!!!

1.ročník absolutně "nové" kynologické disciplíny v ČR. Water dog contest!!! My jsme nemohli chybět a vůbec nelitujeme několika stovek km ujetých za touto vydařenou akcí. I přesto, že v USA má tento sport již desetiletou tradici u nás je to novinka!

   

Od čtvrtka do soboty probíhaly tréninky, které byly dobrovolné. Hrubým odhadem na tréninky nedorazila ani půlka závodníků, což se možná ukázalo v samotném závodě. Přeci jen křišťálová čirá voda není pro většinu psů běžná a tak každá zkušenost se počítala. My dorazili v pátek odpoledne i přesto, že náš Drak byl přihlášen jen na jednu ze tří disciplín. Trénovat se mohlo neomezeně a hned první "skok - pád" z mola nás ujistil, že trénink byla skvělá volba. Nicméně po pár minutách a otrkání byl Dráča schopnej předvádět to co dělá s oblibou v jakémkoli rybníku. Spokojeni jsme se uchýlili na pokoj a zveřejnili naše snažení na internetu. Tolik pozitivních ohlasů jsem nečekal.

Závodní neděle je tu a od samého rána se sjíždí účastníci všech možných plemen i voříšků, všech možných barev a velikostí. I přesto, že jich spousty poslalo "omluvenku" nakonec se nás sešla pěkná řádka a dovolím si říct, že velmi kvalitní. Vždyť mezi závodníky jsme mohli najít profesionální vodní záchranáře, či zkušené závodníky z vodních prací ověnčené tituly Mistry ČR atd...

9:00 a start první disciplíny - SCUBADOGS - Lov předmětu z hloubky:
My, jenž naši psi toto nedělají, ani neumí, jsme jen valili oči a obdivovali, hlavně retrívry, kteří zde byli opravdu ve svém živlu a byli nejlepší. Jejich lovení z velké hloubky bylo dokonalé natolik, že první dvě "flatky" si mezi sebou musely dát rozstřel na čas, abychom poznali vítěze resp. vítězku. Tou se stala mistryně ČR plemene Flat Coated Retrívr před svou polosestrou stejného plemene. Opravdu neuvěřitelné!!!

10:30 start druhé disciplíny - DRAWDOGS - Aport předmětů z hladiny:
I zde jsme opět plnili pouze roli diváků a fotografů, neb ani aport není silná stránka našich psů, snad možná australačka Baby se jeví jako budoucí aportérka, ale až čas ukáže. Tady se už pomalu začal lámat chleba. Potřeba byla dobrá strategie - taktika odkud psa vysílat, kam "mu chodit naproti" pro předměty a hlavně poslušnost a bystrá mysl. Teplota vzduchu se pohybovala okolo 12 stupňů a tak i voda nebyla hrozná teplá a tak některým chvilku trvalo než se do vody odhodlali "lovit". Pak přemotivovanost na aporty zde byla zábranou pro lepší výsledky. Pejskové nadšeni popadli aport a ve vteřině zjistili, že metr od nich je aport lepší, pustili první a popadli druhý, náhle zjistili, že ale třetí předmět je ještě lepší a tak to pokračovalo a opakovalo se to u několika závodníků. Nicméně zde je třeba vyzdvihnout výkon goldena Skeeva, který uchopil 3 předměty najednou a přinesl je paničce, neskutečné!!! Tato disciplína se díky skvělé taktice a perfektní souhře panička - fenka stala dvojice flatka Jaddy a Veronika Zářická, která během jediné minuty aportovala z vody všech 7 předmětů!!! Prostě výkon hodný smeknutí!

12:30 start poslední, královské disciplíny - SPLASHDOGS - Skok do vody:
Zde už jsme i my měli svého černého koně a to doslova černého. Drak, přesto, že ještě neumí pořádně plavat miluje skákání do vody. To byl hlavní důvod naší účasti. 8 metrů dlouhé molo cca 60-80 cm nad hladinou bazénu a dechberoucí výkony psů. 3 pokusy na to doletět nejdál. Skákací grify či metody by se daly nazvat - co skok, to originál a co pes to úplně jiný styl :o) Opravdu bylo nač se dívat, to určitě potvrdí i diváci, kteří vážili cestovat až do Heroltic aby se podívali. Náš Dráča velmi mile překvapil když jeho druhý (nejlepší) skok měřil 5 metrů!!! To jsme ani neodhadovali, že nám pejsek tak hezky létá :o) Vítězem se stal účastník ze Slovenska se psem Xenonem, který stanovil i nový český rekord 5,5 metru! To, že tato disciplína byla velmi nabitá svědčí fakt, že druhá flatka Jaddy skočila jen o 25 cm méně a o dalších 25 cm méně skočil náš Drak, který obsadil krásné třetí místo!!! Měli jsme obrovskou radost, která trvá do teď a videa ze skoků u nás běží stále. Všichni zúčastněný projevili neskutečnou lásku k vodě a celá akce proběhla naprosto hladce bez sebemenšího problému.

Celkovou vítězkou se zasloužené stala flatka Jaddy, která předvedla naprosto super výkony ve všech disciplínách a velmi sympatickým způsobem zvítězila! Moc jsme jí to přáli! Druhá skončila její polosestra Týna s Evou Káčerkovou a třetí zlatý retrívr Skeeve. Pro mě byli ale vítězové všichni...

Co říci závěrem? Snad jen doufat, že i příští rok proběhne druhý ročník s hojnější účastí, s tou naší můžou všichni počítat na 110%. Celý organizační tým si zaslouží 1 * :o)

GALERKY CO JSEM KDE NAŠEL :o)

Galerie Jany Vokalové
Galerie Martiny Točekové

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:

VIDEA:
 

Pokus číslo 1
 
Kompletní trénink - Splashdogs
 
Nej. skok!!! :o) 5 metrů!!! - Splashdogs
 
Flatka Déjá Vu Oasis of Peace - Scubadogs
 
Flatka Ciria Oasis of Peace - Scubadogs
 
A takto za rok!!!!! (Videa z USA, kde tento sport má desetiletou tradici!!!) :o)))