PSÍ MILÁČEK - DEN S PEJSKY U OC PLZEŇ
3.9.2011

Na akci Psí Miláček jsme dostali pozvání od slečny Moniky Vosykové, od které jsme měli půjčené překážky na náš Aussie's Camp. Ještě jednou děkujeme.
Pozvání jsme rádi přijali a vzali naši modrou tlupu zcela úmyslně. Baby s Korálem potrénovat agility a lehce zazávodit na neofiko závodech :o) A Michellka jela v rámci socializačního programu a taky soutěžila - jak v agilitách, tak i v soutěží Nejšikovnější pejsek :o) Po ranní přejímce jsme vyvenčili pejsky a čekali. Viděli jsme ukázku Asistenčních pejsků, kteří pomáhají potřebným a přesunuli se k parkúru agilit. Tam jsme taky shlédli ukázku a mohlo se začít soutěžit. V kategorii Large-Adult nás zastupoval Kory s Martinou. Když jsme viděli soutěžící před námi tak nás to ujistilo, že jsme tu opravdu jen na tréninku, ale ostrém tréninku :o) Přesto Kory s Martinou dali do běhu vše! Sice dvě chyby, ale krásný čas. Při chůzi na asfaltovém parkovišti si bohužel Kory zatrhnul drápek a začal si ulevovat na packu, proto už nenastoupil do dalších kol, aby bojoval o vylepšení své pozice. Přeci jen zdraví pejska je pro nás priorita! Ze sedmi účastníků se nakonec Kory umístil na krásném čtvrtém místě! :o) Měli jsme velikou radost :o)))
Další nastoupila Babynka v kategorii Medium-begginer - kategorie byli podle velikosti překážek a vzhledem k tomu, že s Baby začínáme tak jsme běhali v této kategorii, stejně jako například Tosa Inu - ano, i Tosa může běhat agility! Babynka se na parkúru vyloženě bavila a užívala si každou překážku (teda až na slalom, to zatím není moc velkej kamarád :-D). První běh s dvěma chybami a relativně slušným časem byl výkon, který mě potěšil. Běhalo se zde na umělém koberci s davem lidí u ohraničení a pro mladou Baby to byla výborná zkušenost. Hlavně to Baby vůbec neřešila. Druhý běh jsme moc chtěli opravit ale zase jsme udělali jednu chybku :-D Nevadí, čas jsme o něco zlepšili a byli spokojeni. Pak jsme podlehli hecu komentátorky i manželky a dali si to do třetice jen tak. Snažím se s Baby běhat hlavně čistě na úkor turbo rychlosti. Poslední běh byl krásný, pro mě v tu chvíli i relativně rychlý a až v cíli jsme se dověděli, že nám spadla hned první skočka, čili opět jedna chybka, ale zas o fous lepší čas. Měl jsem radost z výkonu Baby a omlouval jsem se jí, že jsem jí to trochu kazil. No posadit fenku na startu bokem k první prekážce není zrovna geniální nápad :-D Náš poslední zástupce byla Mišelka. Ta byla přihlášena hlavně na zkušenosti, vždyť všechny překážky viděla prvně až na táboře a nikdy to nedělala. I tak první dvě skočky zmákla skvěle, ale pak už to bylo na ní dlouhé a relativně náročné. Mišák ale prošla celou trať a jsme moc rádi jak byla šikovná při svém druhém setkání s překážkami agility :o) Při vyhlášení jsme se radovali, Baby skončila na krásném druhém místě a dostala tašku dobrůtek :o) Porazila nás jen Tosa - ano, právě ta Tosa, o které jsem se zmiňoval a naprosto zaslouženě. Nevěřil bych, že takto se dá sportovat s cca 80ti kilovým psem! Nádhera a gratulace!
To už ale pařilo sluníčko ze všech sil a bylo fakt horko (zas lepší než déšť). Mišelka se ještě účastnila soutěže v poslušnosti, kde předvedla co se naučila na cvičáku. Zase a opět šlo o radost souhry majitele se psem a to nám úkol splnilo a tak obě naše holky nasbíraly spoustu cenných zkušeností a my se z nich radujeme zas a opět a stále :o))) Nakonec jsme shlédli ukázku obran a vyrazili zpět k domovu, kde jsme smečku vzali vykoupat a trochu proběhat. Příjemný den v příjemném kolektivu zajistila Monča (Seymon) se svým Lexíkem - další plzeňský australáček :o)

VŠECHNY FOTKY NAJDETE ZDE

 

reklamní leták celé akce jsme cool :-D haha ukázka asistenčních pejsků
     
Kory v akci moc ho to baví a cíl :o)
     
Michelle jako profík i tady se propletla :o) a zas ta díra
     
Baby letec hlavně zóny a hop do cíle
     
Mišák cvičí odložení bez chyby ukázka obran