AGILITY - O Kozinův čakan
17. + 18. 3. 2012 - Horšovský Týn
Rozhodčí: Alice Glöcknerová

Namlsaní výbornou atmosférou z Olšovky minulý měsíc jsme neváhali a hlásili závody, které jsou v dosahu a plni očekávání jsme pilně trénovali. Den D začal v poklidu, na nic jsme nezapomněli, vše jsme krásně stihli a po půl osmé jsme dorazili do "Horšáku" do koňské haly, kde se konal závod "O Kozinův čakan". Nanosili jsme si věci do haly, kde byla fakt nečekaná kosa, prošli přejímkou a pozdravili jsme se s přáteli i známými.


 

SOBOTA 17.3.2012

Tři závodní běhy byly lákadlem pro mnohé, a tak se startovní listina opravdu velmi slušně naplnila. V obsazenosti kategorie LA (kde závodíme i my) jasně dominovaly border collie (překvapivě :-D) a hned v závěsu s počtem 4 byl Australský ovčák! :o) Dále jsme mohli vidět zástupce plemen: něm.krátkosrstý ohař, labrador, australská kelpie, bearded collie, krátkosrstá collie, bílý švýcarský ovčák, chodský pes a belgický ovčák a pár kříženců. Čili bylo nač se dívat.
Nebyl čas otálet a tak neuplynulo moc času a čekala nás prohlídka parkúru na Jumping, který vše zahajoval. Jako osmá v pořadí vyrazila Babynka. Start a dalších cca 7 překážek nám vyšlo náramně, v duchu jsem si říkal, že to je jiná káva, než první běh v Olšovce, jenže pak se Babynka musela pozdravit s paní rozhodčí a s pomocníky na parkúru při čemž přešla přes jinou překážku a byl z toho DIS (diskvalifikace). Po malé kulturní vložce jsme pokračovali tréninkově dál. :o)Slalomem mi moje holčička udělala převelikou radost, jako by se zdálo, že pozdravy jsou vyřízené a doběhneme, ale Baby se ještě rozhodla zavítat na tribunu a ven. Během pár vteřin byla zpět a my jsme doběhli cílem :-D Pět závodníků po nás vyrazil do boje Kory s Martinkou. I ti začali nad očekávání a prvních 7 překážek bylo bez Koryho oblíbeného odmítnutí či shozené první skočky :-D Ale od slalomu se začali sčítat odmítání a tak ač se zdálo, že to nakonec vyjde, na třetí překážce od konce parkúru nasbírali 3 odmítnutí a byl z toho taky DIS :-D škoda, kousek zbýval do cíle.
Pak jsme stačili fandit a fotit přátele v čele s Honzou - naším trenérem, který nás chválil :o) Prostě to s námi umí... Díky!!!
Přestavba na zkouškový parkúr A1 trval chvilku a začínalo se Largema, čili jsme akorát stihli nabrat dech a síly a už jsme zase hopsali. Babynka vypadala už více soustředěně a trať nám vyhovovala. Baby dostala před startem pusinku a vyrazili jsme. Se svým handlingem jsem byl tentokrát spokojen. Vše jsem udělal jak jsem si naplánoval (kupodivu :-D) a Baby byla super. Škoda seskočené zóny na kladině, ale jeli jsme dál. Za předposlední zdolanou překážkou (slalomem) jsem byl tak nadšený, že jsme se dostali k cíly, že jsem už poslední krok vypustil a Baby udělala něco pro ní naprosto neobvyklého - shodila skočku. Čili verdikt 2 chyby, ale CÍL!!!! :o))) A první měřený čas! Měl jsem nebetyčnou radost!!! Veliká pochvala a už se chystal na start Kory. I jemu parkúr seděl a s Martinou upalovali seč to šlo. Po cestě se jim povedlo shodit dvě skočky a nasbírat dvě odmítnutí, ale čekal je také CÍL!!! Ano, i Kory doběhl do cíle. Měli jsme důvod k oslavám. Ač se to někomu může zdát směšné, pro nás je to veliký úspěch doběhnout do cíle na našich druhých závodech a hned splnit zkoušku LA1! To se Baby povedlo na VD (velmi dobře) s postupovou rychlostí 3,63 m/s a splnil také Kory s BO (bez ohodnocení) s postupovou rychlostí 2,57 m/s (odmítnutí je stálo drahocenný čas). Při vyvěšení výsledkové listiny jsme navíc zjistili, že Baby dokončila na (pro nás) úžasném 7. místě a Kory hned za ní skončil osmý a to vše z celkového počtu 23 startujících v LA1!!! Pro představu, ani tento parkúr nebyl úplně snadný, neb čistý běh nebyl a jen 2 závodníci dokončili zkoušku na Výbornou. Teď nastalo delší čekání, relax, občerstvení, pokec a venčení.
Poslední parkúr Agility open byl opravdu vymazlený. Spousta překážek, spousta těžkých pasáží a pro nás amatéry to bylo až přespříliš. Do cíle bez DIS se opravdu dostali jen ti zkušený povětšinou z A2 či A3. Čili to že i my jsme obdrželi každý po DIS netřeba zmiňovat :-D I tak jsme ale bojovali a snažili se, ale podepsala se tu i únava po celém dnu na závodech a hlavně naše nezkušenost. My si to ale užili a spokojený, leč velmi unavený zapadli do postelí a těšili se na neděli.
Jo, abych nezapomněl, dneska jsme si vymysleli nový slangový termín pro to, se diskvalifikovat - VYMRSKNOUT SE... A tak jsem zvědavej, kde se vymrskneme zítra :-D :-D :-D
 

NEDĚLE 18.3.2012

I nedělní ráno bylo velmi poklidné, kdy jsme dokonce stihli shlédnout start Formule 1 a pak v klidu vyjet. Baby se rozhodla, že začne hárat :-/ To vysvětluje její včerejší výstupy, ale že se jí hormony tak rychle přesunou přes celé tělo a začnou si vymýšlet všelijaké kraviny jsme netušili :-D Přejímka proběhla velmi rychle, neb drtivá většina závodníků už prošla sobotní přejímkou.
Začínali jsme parkúrem Agility open, který byl opět velmi náročný a takováto trať je (a ještě dlouho zůstane) nad naše síly. Baby se sice vymrskla "až" na sedmé překážce, její koncentrace se ale dala přiřadit někam k 10%. Zajímavější bylo kde co, na což u Baby nejsem zvyklý. V rámci tréninku jsme se asi na "dvacátý" pokus doploužili do cíle. Kory na tom byl o poznání lépe. Martina se snažila a na parkúru se ani tentokrát neztratila, ač avizovala, že se tak určitě stane, ale na kruhu, který naši pejsci viděli na tréninku opravdu párkrát (a tak je to hop nebo trop - tedy vlastně kruh nebo podlez) získali hned 3 odmítnutí což byl DIS, ale pěkný běh dokončili.
Zkouškový parkúr LA1 byl pro změnu už více klidnější a plynulejší. S Baby to ale stále cloumalo a tak, i když za normálních okolností si myslím, že bychom cíl spatřili, teď to nevyšlo. Hormony byly silnější než já :-D Poslední naše naděje seděli na Korálovi s Martinou. Ti začali skvěle. Odmítání se vyhýbali jak čert kříži, sice jedna spadená skočka a jedno skočení zóny ve výsledku byly dvě chyby, ale cíl spatřili!!! Měli jsme obrovskou radost, radovali jsme se možná až moc nahlas, ale to vůbec nevadí. Z výsledkové tabule jsme se dověděli, že Kory splnil zkoušku na VD se krásnou postupovou rychlostí 4,55 m/s! Krásné sedmé místo z 20 závodníků bylo super! Stihli jsme taky povenčit a vyfotit naše aussiny a užívali si skvělé atmosféry a krásného počasí.
Poslední Jumping už čekal jen na Koryho. Baby jsme nechali se poprat s hormony v klidu a pohodě bez nějakého hopsání. Parkúr opět vymazlený, s několika záludnými místy. Něco mi říkalo, že i tak by se Kory mohl dostat zdárně do cíle. Start a už upalovali přes rychlou rovinku ke slalomu, tam čekala první odmítačka, ale stále dobré. Shozená skočka po slalomu je asi nějakej Koryho rituál, ale určitě na něm zapracujeme. Při druhém otáčení v rychlém sledu za sebou přišlo druhé odmítnutí, ale Kory s Martinou už měli jen kousek do cíle. Shozená skočka byla zbytečná, ale dobrá. Jsou v cíly huráááá. Sice asi 4 chyby a 2 odmítnutí ale cíl!!! Ten tady byl zatraceně vzácnej, protože i mnozí z A2 a z A3 se stačili vymrsknout v první půlce. Zklamání přišlo až s výsledkovou listinou kde u Koryho byl DIS. :o((( Nevíme za co, píšťalka signalizující DIS se neozvala. Možná už těch trestných bodů bylo moc a nevešli se do maximálního času, ale i tak cíl viděli a měli jsme radost, že Koryho úroveň jde nahoru. Stále i závody bereme jako trénink a nikdy se nebudeme snažit porážet borderky, na které nemáme ani my, ani naši pejsci. Užili jsme si to a poznali zase nové lidi a celkově to bylo hlavně fajn. Unavení jsme doma usnuli jak špalci a plní dojmů jsme netrpělivý na další podobnou akci :o)
 

FOTOGALERIE ZDE