AGILITY - Dvojzkoušky Kaznějov
23. 6. 2012 - Kaznějov (ZKO Kaznějov)
Rozhodčí: Alice Glöcknerová

 

Proč jsme se vydali do Kaznějova na dvojzkoušky? Důvody jsou hned čtyři. A - stále máme hooodně co trénovat, B - Kaznějov je kousíček a podle mapy byl areál na kraji lesíka, C - všichni z A1 šli na řadu ráno, zkušení borci z A2 a A3 přijeli až na poledne, což značilo, že čekání nás nebude obtěžovat a stále se bude něco dít a za D - rozhodčí byla zas a opět Alice Glocknerová, která dělá moc hezké a běhavé parkúry což se potvrdilo i zde…

Hned po příjezdu jsme se pozdravili se známými, se kterými se vídáme pravidelně na závodech, prošli jsme přejímkou a vyrazili do lesíka na venčení. Postavili jsme si židličky ve stínu a hned šli na prohlídku parkúru. Velmi rychlé pasáže se střídali s občas zapeklitými částmi, hlavně pro nás s Baby, která když je při chuti tak nehledí na to, která díra tunelu je správná a normálka vlítne do první, kterou uvidí :-D I pro Koryho se tam našla místa, kde bych mohl něco vymyslet… Začínalo se Largema, čili jsme neměli čas na okounění a začali jsme pejsky rozskákávat mimo parkúr. Baby v prvním kole ustála nástrahu v podobě opačné díry tunelu a ve zbytku tratě jsme pelášili co jsme mohli. Dokonce před áčkem jsme měli takovou rychlost, že Baby nálet na áčko minul zónu a tak jsme obdrželi 5 trestných bodů za jednu chybu. Do cíle jsme se dostali pak už bez chyby. Nakonec z toho bylo osmé místo z dvaceti závodníků! A další zkouška splněná na Výborně! Wow. Byli jsme nadšení. Nebyl moc čas lelkovat, bo na start se chystal Kory s Martinou. V první rundě si Kory vymyslel, že rychlou pasáž skoček urychlí oběhnutím, což mu na konto přihrálo jedno odmítnutí, ale čas se zdál být super a pokračovali s elánem dále. Shozená skočka se dá prominout, neb jak říká náš trenér Honza, Kory ty chlupy na hrudníku tahá skoro po zemi a možná je shazují právě chlupy a vůbec ne Korálek :o) Z radosti v cíli Martina vypustila poslední skočku a Kory rád využil chyby a poslední skočku si oběhl - druhé odmítnutí. Výsledkem bylo 14. místo a zkouška na Velmi dobře s dvěma odmítnutími a jednou chybou. Měli jsme i tak radost, že houpačku, kterou pilujeme dali naši chlupáči parádně a vyloženě ostudu jsme taky neutrpěli.

Na druhém parkúru, který přišel na řadu opět velmi rychle už bylo záludností o chloupek víc s úseky, které slibovali velké divadlo. Než jsme přišli na řadu my, nikdo v nich nechyboval. Po zamotaném startu jsme uhájili i obě zóny na kladině a blížili jsme se k onomu náročnému místu. Baby byla ale fantastická, chybu udělat nechtěla a nám se povedlo doběhnout až k předposlední překážce bez chyby. Slalom - ten máme naučenej, to bychom mohli dát, jenže nervík to neudržel a zbytečně blbě jsem Baby ukázal, ta udělala chybu a do cíle jsme si skočili poslední skočkou opět s jednou chybou a opět na Výborně! Bylo z toho deváté místo ze všech Largů a i splněn přestup do LA2 :o))) I tak jsme měli oba radost a Babynce se omlouvám. Pohled na Koryho s Martinou byl překrásný, což nám potvrdili i úplně cizí lidé - zřejmě diváci, po doběhu když jsme stáli frontu na párek jako odměnu :-D Martině vycházelo křížení přesně jak chtěla, Kory hnal seč to šlo, zóny si pohlídali krásně a vypadalo to velmi nadějně. Žádná skočka nešla k zemi, ani žádné odmítnutí. I náročnou pasáž zvládli bez chyby a navíc přidali jednu piruetku pro diváky navíc :-D První chyba přišla až na třetí překážce od konce - áčku, kde nepochopitelně Kory skočil zónu, což snad ještě nikdy neudělal. Druhá chybka přišla ve slalomu, kterej budeme znova trénovat tentokráte ale samostatně :o) Výsledkem bylo desáté místo hned za Baby a další zkouška na Velmi dobře. Ve všech čtyřech bězích jsme se dostali do cíle, žádnej výmrsk, žádné ztracení na parkúru a dohromady udělali naši pejsci tolik chyb co dělal jeden z nich při prvních závodech. Po teprve ročním tréninku je snad vidět trochu změna k lepšímu a já věřím, že v tom budeme pokračovat.

PS: Všimněte si toho sympaťáka Korála, no není roztomilej??? :o) V plném nasazení stále s úsměvem :o) Really AGILITY FOR FUN!!!

FOTOGALERIE ZDE