10 BÁJEČNÝCH DNÍ S ALEJANDROU REYES Z BLEUROYAL KENNELU Z CHILE
10 AMAZING DAYS WITH ALEJANDRA REYES (BLEUROYAL KENNEL) FROM CHILE
17.-28.8.2012

 

Máme za sebou 10 dní dovolené strávené s Alejandrou Reyes z BLEUROYAL kennelu z Chile a jejími australáčky (Casper a Cuddy). Dokud máme vše v živé paměti rozhodli jsme se těm, které to zajímá napsat pár řádků.
V první řadě je nutné určitě napsat, že se jedná o skutečnou profesionálku co se týká kynologie. Neskutečný nadhled, rovné jednání i vyjadřování, mladé "svěží" názory i znalost "toho o čem se nemluví"…

Velmi milé chování a přístup ke psům opravdu krásný, což bylo vidět hlavně na jejích psech, ale i na psech, které "měla v ruce" na semináři, který pořádala a který byl věnován úpravě a vystavovaní našich australských zlatíček. Její psi jsou oddaní v čemkoli své majitelce a důkazem toho je držení psa v náručí ve vodě (v hloubce), zády ke dnu, kdy pes je naprosto uvolněn a věří své paničce natolik, že je schopný v této pozici usnout. Opravdu velmi krásný a silný zážitek!

Snažili jsme se pro našeho velmi speciálního hosta připravit co nejpestřejší program, aby viděla a poznala z Čech i něco jiného než výstavní areál :o) Navštívili jsme několik zajímavých míst a samozřejmě nemohla chybět svíčková na smetaně se šesti a knedlo zelo :o) Návštěva ZOO byla zas věcí, kterou jsme mohli předat něco my jí, neb v Chile moc hezkých ZOO nemaj, spíše žádnou.

Celé dny nebylo ani potuch o nudě, neb stále bylo co probírat a o čem se bavit. Velkým zážitkem byl coursing, který v Čile neznají, ale její pejskové byli velmi šikovní. To, že v kruhu působí impozantně z nich nedělá loutky, ale byli (a jsou) to skuteční australáci s jiskrou.

Za těch deset dní jsme také stačili absolvovat 3 mezinárodní výstavy (2x CACIB Bratislava a CACIB Mladá Boleslav). Vždy se skvělými výsledky pro její pejsky, kterým tituly nejvyšší opravdu velmi sluší a plným právem si je zasloužili. Jsme i rádi, že opravdu mnoho českých chovatelů a majitelů australáků nešetřilo slovy chvály a nad hezkými psy se doslova rozplývali (ani my nebyli výjimka!)! Rádi jsme Alejandře vše překládali aby i ona se mohla těšit z hezkých slov plných superlativů. Opravdu to celé bylo zážitek, který nám z paměti už nikdo nikdy nevymaže.

Tato paní má neskutečný cit pro kynologii jako takovou. Zjednodušeně se dá o ní říct, že je čarodějka a její kouzla fungují na 120%. Její odchovy dělají radost majitelům po celém světě a to chová "pouhých" 7 let. Důkazem kvality budiž úspěchy z akcí typu Crufts, Světové výstavy atd. Velmi rádi jsme se učili od někoho kdo je ve světě aussin takový pojem. Jsme velmi rádi, že nám náš "dočasný" učitel ukázat co zlepšit a hlavně jak. Ať už se to týká groomingu, handlingu či práci s pejskama jako takovou. Za to patří Alejandře velké díky a už teď se těšíme na pokračování této "Vysoké školy" ;o)))
We spend 10 days with Alejandra Reyes from BLEUROYAL kennel from Chile and her 2 aussies - Casper + Cuddy. Now we have all in mind so fresh and we would like to say something for someones who is interested in it.
At first we must say, Ale is really professional in cynology. She has unbelievable detachment, honest interaction and young "fresh" ideas and knowledge about "that one does not mention" ... Her famous attitude to dogs was very nice for example in water. Her dogs love her so much and belive her absolutely. In water Alejandra can touch Casper to armful and he can be in this position without nothing to do. Absolutelly stunning experience!!!
We try to do for our very special guest some varied plan what to do. We saw many nice places in Czech (not only show area :-D), we tasted typical czech food - svíčková s knedlíkem or knedlo-zelo. Alejandra's dog tried Coursing (sport for dogs in nature, where they must hunt unnatural catch), and did it sooo well!!! They are not only show dogs without temperament and "life". They are really typical australian shepherd :o) We go together to ZOO in Plzeň and very proudly present our animals in nice ZOO, not like in Chile :-D Alejandra Reyes maked seminary about grooming and handling and respondences were only very nice. Many people like Alejandra's tips and learn themselfs very fairly. Many participants of seminary won classes in Mlada Boleslav and Alajandra was so happy for it.
We are very happy for nice comments about Ale's dogs and we translated all to make Ale happy too :o))) Really many people totally love Alejandra's dogs (we also - of course) and speak about her visit in Czech like about dream :o) It was sooo nice! We were on 3 shows (2 x CACIB Bratislava (SK) and CACIB Mladá Boleslav (CZ)). On all shows won Alejandra BEST OF BREED. Her dogs looks absolutelly stunning on every show! Very nice results for very nice dogs :o) It looks soo easy :-D
This women is really like witch! And her magics are successful for 120 %! Her offspring make happy many people all around the world. Her successes from biggest show is uniquely defined - Crufts, World dog shows and others…
We are soo happy for friendship with Alejandra and her "husband" Gaspar, for every knowledges what we learn on this week. And now we are very looking forward to next learning on this "university" ;o)))