3. WATER DOG CONTEST
16.9.2012 - Heroltice

Již třetí rok po sobě se pořádal v Herolticích u Brna WATER DOG CONTEST. Soutěže v lovení předmětu z hloubky a královskou disciplínou SplashDog - skok do vody. Ani letos jsme nemohli chybět a doufám, že tento trend ještě nějakou dobu udržíme. Drak letos sice netrénoval tolik, ale v kondici a při chuti rozhodně je a tak jsme byli zvědaví... Ovšem přihlášených více jak 70 psů nás zas uklidnilo, že naše dosavadní úspěchy budou mít i nadále sestupnou tendenci, neboť konkurence opět posílila jak v kvantitě, tak i v kvalitě. Letos jsme byli ve třídě Medium, která byla se svými 43 závodníky nejobsazenější kategorií. 43 závodníků nám nedovolilo pomýšlet na jakékoli umístění, jen jsme chtěli, aby si to Dráček užil jako každý rok, neb kvůli němu sem jezdíme. :o)

   

Letos jsme po cestě přibrali naší kamarádku, majitelku Drakovo dcery Sendy, profesionální fotografku Renatu Hoffman s přítelem Kubou. Dvorního fotografa jsme měli a mohli jsme vyrazit. Sobotní dva tréninkové skoky byly za námi velmi rychle. Drakovi to opět skákalo skvěle a jeho vzrušení při výstupu z auta v Herolticích se jen špatně popisuje. Rovnou mě doslova odvlekl k bazénu a chtěl skákat. :o))) Pak následovala výborná večeře v nedalekém Tišnově a šli jsme na kutě, abychom byli na nedělní závody připraveni :o)

Od brzkého ráno se to v areálu Brněnka jen hemžilo. Natěšení pejskové, spousta majitelů a starých i nových tváří. Celé dopoledne se lovilo z vody. I zde bylo na co koukat, neb vylovit předmět z 1,2 metrové hloubky za 4 vteřiny je opravdu obdivuhodné a zde to předvedlo dokonce několik pejsků! Většinou se jednalo však o plemena vyšlechtěná na takovouto práci - labradoři i flat coated retrívři jsou ve vodě jako doma :o)

   

Hned po obědě se začalo skákat. Pravidla zůstala z minulého roku, čili dobrovolný první tréninkový skok (někdo jej chtěl, někdo nikoli) a pak dva měřené skoky, jejichž délka se sečetla a to rozhodovalo! Kategorie S měla 4 skokany a mezi nimi i naše favoritka z minulého ročníku Psycho. Letos s novým sestřihem ale stále při chuti a SplashDogs opět vyhrála!!! Pak začala naše kategorie Medium. Startovní číslo 35 nám dovolilo ještě chvíli sledovat ostatní, než jsme začali připravovat Draka. Ten byl velmi natěšený neb viděl ostatní jak skáčou a samozřejmě chtěl taky! Tréninkový skok je za náma, Dráča namočenej a stále dostatečně natěšenej. První ostrý skok - 5,25 metru - Drakovo loňské maximum, druhý skok 5 metrů. Součet 10,25 metru nás v tu dobu drží na druhém místě shodně s labradorkou. Skákat mělo ještě spousta dobrých psů, i tak jsme byli ale spokojeni a Dráča evidentně také :o) Na mole se objevil labrador RedBull. Už to zavánělo tím, že pes má křídla :o) A jeho skoky byli parádní. Jeho součet 10,75 nás spolu s labradorkou posunul na třetí příčku. I tak jsme si říkali, že v takovémto množství psů je to stále výsledek z říše snů. A teď chodský pes se součtem 10,25m. O třetí místo jsme se dělili už se dvěma psy. Poslední pes z naší kategorie na molu. 9 metrů součet. WOW!!! Drak půjde do rozstřelu s chodským psem a labradorem. Nejdelší skok z rozstřelu bude na bedně :-D S Dráčou to cloumalo jako ještě nikdy. Náš adrenalin taky vystřelil do nečekaných výšin. První šel chodský pes - 5,25m. Wow, to je Drakovo maximum. Labradorce nevyšel odraz - o něco se okradla na molu, její skok 5,5 metrů. Drak připraven, 3 vteřiny slávy na molu a letííí. Další vteřiny čekání na verdikt rozhodčí. 6 metrů ozývá se! WOWOHOOOOOOOO!!! 6 metrů a Drak je na bedně!!! Euforie, Dráča spokojenej jako blecha by si skočil ještě, ale už nebyl prostor. 43 účastníků a z nich 3. nejlepší je Drak!!! To je neskutečné!!! Všichni se opravdu ze srdce radujeme, neb zde rozhodoval jen a jen výkon psa. Svým rozstřelovým skokem se Drak postaral o nejdelší skok v kategorii Medium!!! :o)))
Kategorie Large byla tak trochu OneManShow. Pes Chuckie - držitel českého rekordu z loňského roku (původní hodnota byla 6,5 metru), letos byl ve skvělé formě a hned první skok bylo vylepšení rekordu na hranici 7 metrů!!! Opravdu skok s velkým S. Ovšem tento rekord nevydržel ani 3 minuty, neb Chuckieho druhý skok byl téměř nekonečný a dopadl na značku 7,5 metru!!! Famózní zážitek a o vítězi nebylo pochyb. Avšak naprosto zaslouženě!!!

   

Vyhlášení začalo do pár minut a pro všechny byly připravené ceny a diplomy. Pro nejlepší tři v každé kategorii byl ještě pohár a ručně vyrobený hrneček s logem WaterDogContest 2012 :o)))
Co dodat k letošnímu ročníku. Vzhledem k výkonu a výsledku Draka jsme nesmírně spokojeni. Snad jen časový limit na potápění, který loni fungoval a letos nebyl a některé výkony se opravdu velmi dlouho protahovaly. Zbytečně.

Každopádně děkujeme všem, kdo se na této akci podílí, velký dík patří určitě i Renatce, která s námi jela fotit a Kubovi, díky kterému máme i videa z více skoků :o)

FOTOGALERIE RENATY HOFFMAN ZDE
 - brzy

Odkaz na organizátory akce a jejich Facebooková stránka