I. díl Australského coursingu
26.5.2013 - Ješín

CELÁ GALERIE

Na vůbec první ryze Australský coursing nakonec dorazilo 26 australáčků a to vše i přes velkou nepřízeň počasí. Ač konec května, teplota se pohybovala pod deseti stupni a za silného větru a téměř nepřetržitého deště se nakonec přeci jen běhalo a nutno říct, že ač paníčkům se počasí moc nepozdávalo pejsci byli nadmíru šťastní. Nebylo jim horko a opravdu se jim dařilo. O šikovnosti zúčastěných hovoří i to, že z 26 pejsků mělo 17 z nich dokonce plný bodový počet!!! A to z nich dobrá polovina běžela vůbec prvně! :o)
Určitě musíme poděkovat spoluorganizátorům Olině (za krásné ceny pro všechny) a Jardovi (za spolurozhodcování), Martinovi (za spolurozhodcování) s přítelkyní (za bufet) a Denise s manželem (za perfektní výkon se střapcem :o)), že se vůbec tento ryze Australský coursing mohl konat…

Nejednalo se o žádný oficiální závod, proto jsme si pravidla a rozdělení mohli zvolit podle svého nejlepšího svědomí tak, abychom nikomu neublížili a přesto všem dali stejnou šanci.
Hlavním kritériem byl věk (dospěláci a štěňátka), kdy dospěláky jsme rozdělili na podkategorie - začátečníci (viděli to prvně), pokročili (už někdy běhali, ale ne nijak moc) a profíci (prostě profíci :o)). Štěňátka jsme museli kvůli věkovému rozpětí rozdělit na podkategorie - super baby (do 3 měsíců), mimi (3-6 měsíců) a zbylých 6-10 měsíců jsme ještě rozdělili na začátečníky a mírně pokročilý, neb pubescentů se sešlo dostatek a nebylo fér proti sobě postavit ostřílené mazáky, kteří maj za sebou xy běhů :o)))

Posuzovali jsme 3 chlapi ve složení Jarda Řezba, Martin Říha a já. Hodnotili jsme to, co se hodnotí na normálních závodech (pro příklad: zájem o kořist, rychlost, úsilí, vytrvalost…) jen jsme měli svou vlastní škálu hodnocení. A musím říct, že jsme se krásně shodovali…. njn chlapi :-D Každý ze soutěžících měl dva hodnocené běhy. Body se sečetly a kdo jich měl nejvíc zvítězil. Extra povedené výkony jsme oceňovali ještě hvězdičkou navíc :o)

Zase se běhalo na dvou drahách současně, takže jsme kolikrát měli co dělat abychom sledovali veškeré dění na dráze, ale povedlo se :o) Celkové výsledky najdete v tabulce pod tímto textem.

Z našich pejsků se zúčastnili dorostenci Xena a Chilli a dva profíci Drak s Baby. Měl jsem obrovskou radost ze zlepšení našich dvou prcků a nebýt malého zaváhání Xeničky v prvním běhu (kdy se asi zřejmě zalekla rozjeté "lokomotivy" - její sestřičky Jiřinky :-D) mohli mít všichni naši pejsci plné bodové skóre v obou bězích :o))) I tak jsme byli ale nadmíru spokojeni a naši pejsci také :o)))
Taky jsme zde měli skoro kompletní Apache vrh - chyběli jen Dráča jun. z Liberce a Toník. A na všechny odchovance jsme hrdý. Výsledky jsou takovou třešničkou na dortu. Falco vyhrál štěňátka 6-10 měsíců začátečníků, Fíďa vyhrál štěňátka 6-10 měsíců pokročilých a i Jiřinka s Xeničkou se neztratily. No prostě paráda.
Pak se zde ukázalo i spousta australáčků po našich klucích. Korálkovo děti, které odchovala Olina Hájková se určitě taky neztratili a prokázali svůj talent po rodičích a vůbec nejmladší, ale určitě strašně šikovná teprve dvouapůlměsíční dcera Beauty po našem Dráčkovi předvedla jak vypadá štěňátko na coursing :o))) Svou pármetrovou dráhu mastila s výrazem "já tě dohoním a zakousnu" a sklidila zasloužený aplaus :o)))

Po odběhání všech soutěžních běhů byl plac volný případným nevybitým pejskům či "grupen" běhům. Takže příjemně unavený museli odjíždět snad všichni :o)))

Závěrem nezbývá než poděkovat úplně všem, kteří do Ješína dorazili i přes nepřízeň počasí a okamžité pozitivní komentáře nás dovedli k myšlence, že ještě letos se můžeme těšit na 2. díl Australského coursingu :o)))

NAŠE GALERKA Z VYHLÁŠENÍ

GALERIE OD PSA JÍRY Z BĚHÁNÍ 1

GALERIE OD PSA JÍRY Z BĚHÁNÍ 2

GALERIE OD PSA JÍRY Z BĚHÁNÍ 3