II. díl Australského coursingu
1.9.2013 - Ješín

ODKAZY NA GALERIE:
Luci Čechurové , Kateřiny Hejretové , Oliny Hájkové , Denisy Hohen , Jany Hojdové , Meadowville

I druhý Australský coursing máme za sebou a já doufám, že stejně úspěšně jako ten první… Mnoho zůstalo stejného, ale i dost věcí bylo nových. Nakonec nám do Ješína dorazila rovná padesátka účastníků a tak bylo určitě na co koukat!

- Jak se závodilo? Opět jsme běhali na dvou drahách současně, takže to šlapalo jako na drátkách. První soutěžní běh běžel každý pejsek sám, druhý soutěžní běh si dali zkušení už ve dvojicích.
- Jak se hodnotilo? I tento podnik hodnotilo trio, ale tentokrát nezávisle na sobě a výsledky vzešly z celkových součtů. Role rozhodčího se zhostili Jarda Řezba, Martin Starec a já. A jako obvykle jsme posuzovali od Úsilí, přes Vytrvalost a Zájem až po Zákus do střapečku.
- Jaké byli kategorie? Za prvé rozhodoval věk - podle něj se zařadil každý od Baby, přes Juniory po Dospěláky a dále dle zkušeností. Ti co viděli coursing poprvé byli v Začátečnících, ti co už coursing někdy zkoušeli byli v Pokročilých a ti co ho běhaj běžně byli v Profi. Začátečníci měli mírnější přesto spravedlivé bodování a profíkům se neodpouštělo vůbec nic…

Nám se tam sešlo několik odchovanců z obou vrhů, což jsme měli radost, že jsme je mohli zas vidět. Ani trojice vlastních pejsků co jsme přivezli se nenechali zahanbit a byli moc šikovní, hlavně si to užili a byli příjemně unavení. Xenička neztratila nic ze své akčnosti a předvedla krásné zakousnutí střapečku a i Chilli si zkusil párový běh s cizím pejskem. Roste nám to z omladiny nová generace dostiháčů :-D Kompletní výsledky jsou dole v tabulce. Hodnotilo se jako známkami ve škole, čili čím menší součet tím lepší umístění. Jen u jednoho psa jsme se shodli s celkovými známky a to samými jedničkami v obou bězích od všech 3 rozhodčích. Tím nám vznikl absolutní vítěz 2. Australského coursingu a byl jím Fíďa - Apache Finish Flag Fallcat Oliny Hájkové. Měli jsme radost z našeho malého chlapečka, který jak vidno pobral chuť a rychlost po svých rodičích (Drak a Baby) a coursing je jeho životní láskou. Myslím, že příští coursing si už může dovolit zaběhnout se svým otcem, případně i maminkou :o)))
6 let slibuju Drakovi, že si jednou zaběhne se svou černou sestřičkou a defakto klonem - Chelsinou od Heleny. Konečně k tomu došlo a jejich běh zanechal dojem na mnoho diváků podél tratě. I mě tento běh zůstane v paměti.

Velkou pochvalu si zaslouží všichni účastníci, že se chovali vzorně a vše klapalo, ale přeci jen tu největší si zaslouží Začátečníci, kteří viděli střapec poprvé, ale na jejich výkonu to určitě nebylo znát. Tím prvním je vítěz dospělých začátečníků Barney od Verči Pavlíkové a druhým je Acyra od Jany Prokešové. Určitě by v tom měli pokračovat, neb jejich nadání bylo nesporné! Stejně tak se mi líbilo zapálení i všech štěňátek po Drakovi. Dorazilo jich 11 z různých vrhů a všem to krásně běhalo :o)

Závěrem bych chtěl opět poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci, či přispěli k bezproblémovému průběhu Australského coursingu. Snad na nikoho nezapomenu… Olině s Jardou za sponzorské dárečky, spravedlivé posuzování a organizaci běhů, Denise s přítelem za opět výborné navijáky se kterýma to byla radost sledovat, Martinovi Starcovi za obětavé posuzování i s nemocnou rukou, Janě Hojdové www.cestujsepsem.cz za sponzorské dárečky a všem kdo fotili a fotky zveřejňují hlavně na Facebookové stránce.

Ihned po příjezdu domů nás čekalo mnoho zpráv od závodníků, kterým se to moc líbilo a těší se na další podobnou akci. A tak mě napadá… co překousnout pohodlnost, pořádně se obléct a udělat opravdový SNĚŽNÝ COURSING??? Svařák a grog zajistím ;o)))