KCHBO výstava + WATER DOG CONTEST 2013
14.+15.9.2013 - Zbraslav + Heroltice

 

Letošní "malou" klubovku KCHBO jsme hlásili jen z důvodu, že druhý den v neděli se konalo WaterDog v blízkosti konání výstavy a tak jsme chtěli spojit obojí do dalšího akčního víkendu. Žádný z našich pejsků už výstavu "nepotřeboval" a tak jsme to pojali ve volnějším stylu. Přihlásili jsme Chilliho a Draka. Drak na prezentaci (jako ostatní jeho účasti na klubových akcích) a Chilli jako čerstvě 9ti měsíční se jel učit. S miminem jsme nepomýšleli na žádné umístění a u Draka je to vždy o tom, zda rozhodčímu sedne. Oba byli v době uzávěrky celkem v srsti tak proč ne…
Co čert nechtěl… Chilli cca 10 dní před klubovkou začal línat a po zjištění konkurence jsme byli naprosto v klidu…

Na výstavu jsme dorazili včas, ale počasí nám stejně nedovolovalo větší akce venku neb téměř bez přestávky pršelo, ne nijak moc, ale chladno a vítr s deštěm nic extra…
Organizace šlapala jak měla a posuzovat se začalo na čas. Náš pan rozhodčí Jan de Gibs z Holandska je chovatel beauceronů a tak jsme vůbec netušili co od něj čekat, ale na rozdíl od mnohých jiných jsme se nezalekli a na výstavu jsme přihlásili… rozčilovat se na fórech nad neustále stejnými CZ rozhodčími umí každý, ale sebrat odvahu a zkusit něco nového to už zkusil jen zlomek z nich… Ve třídě štěňátek měl českou premiéru náš odchov z Bishakha vrhu a nemohl jím být nikdo jiný než Karel - Bishakha Raging Bull Fallcat. Pan rozhodčí pro nás zcela nepochopitelně u 5ti měsíčního Karla musel zkoumat plnochrupost, ale nakonec se mu to asi po pěti minutách povedlo… kdyby se nás zeptal tak bysme mu to rádi sdělili :-D máme přehled :-D Karel se převedl na své první výstavě skvěle a zaslouženě se stal Vítězem štěňátek se známkou VN1… měli jsme velkou radost! Po jednom dorostu nastupovala třída mladých, kde byl i Chilli. Konkurent byl pouze jeden, avšak velmi pěkný pes, hezky v srsti a podstatně starší. Jsme soudní, takže jsme nepokukovali po ničem jiném než po druhém místě. Chilli se zas něco přiučil, jako velkej lidumil mi ukázal i to, že mu není úplně každý sympatický a druhé místo bylo naše. Se známkou VD nic neudělám, kor když v posudku měl výtku pouze na svůj věk - že je nehotov, to vidí všichni, ale proto jsme ho hlásili do třídy mladých… No nevadí… V mezitřídě zaválel Karlův parťák Bruno a ziskem CACe udělal největší radost majitelce Markétě :o) V otevřené třídě mezi šesti psy vystavovala svého stálého "klienta" Peruna moje drahá polovička Martina a šlo jim to jako už standardně - skvěle i když Perunek trošku zlobil :-D Nakonec byl stejného názoru i pan rozhodčí a Perun s Martinou odcházeli s CACem. Po nich do třídy šampionů jsem nastupoval s Drakem, kterej měl opravdu svůj "nedobrej" den… Zlobil, chtěl akci, nepostál, no sebekriticky musím uznat, že to byl jeden z našich nejslabších výkonů a lepší, než třetí místo, jsme si nezasloužili… Není holt každý den posvícení… Dráča se už zřejmě těšil na skákání do vody než nějaké stání a stání v kruhu :-D O Nejlepšího psa se oběhlo pouze jedno kolečko a vítěz byl jasný, Perun… :o)
Jestli se ve psech dalo pořadí aspoň odhadovat tak to neplatilo u fen. Po štěňatech a jedné dorostence nastupovala Jiřinka - Apache Dragon Baby Fallcat poprvé do třídy mladých, i ona měla jen jednu konkurentku a ani Jiřinka na vítězství nedosáhla, ač se mi její výkon velmi líbil… Tak snad příště ;o) Chápu, že přeci Markét nemohla nastoupit se třema aussinama a se všema třema vyhrát :-D To by moc zpychla :-D V otevřené třídě pro mě (a nejen pro mě) asi nepozoruhodnější výsledky :-D Martina měla v otevřené svěřenkyni Coffee od Jany Prokešové a ač mohly pomýšlet výš, tak nakonec byly holky třetí… paradoxně jsem čekal porážku od jiné černé fenky, která skončila až za nimi :-D no opět zajímavé a úsměvné, ale zas lepší než natipovat výsledky doma od počítače a pak se dovědět, že jsme tipli vše správně :-D tohle bysme teda netipli :-D O Nejlepší fenu jsem zpoza kruhu měl jasno hned, ale pan rozhodčí byl velmi dlouho na vážkách až jsme se nakonec shodli… Můj tip na BOBa nevyšel… ani Perun ani Nejlepší fena, ale vítězka z třídy mladých :o)
My se pomalu balili a přesouvali k Herolticím, kde se konal již 4. ročník Water Dog Contest…4. ročník Water Dog Contest a ani tento rok se to neobešlo bez naší účasti… Resp Drakovo účasti :-D Ten měl naprosto jasno, že je to mnohem lepší než nějaká výstava a od samého začátku se moc těšil… Kdo ho zná tak ví jak se to projevuje :-D pro ty co ho neznaj to shrnu asi takto… Dráča dělá kolečka na vodítku a přitom vydává zvuk rozzuřeného morčete :-D Fandit dorazil i Drakův syn Tonda - ten je naštěstí od tatínka normální a choval se vzorně. Majce děkujeme za pomoc s focením.
V naší kategorii se letos sešlo 32 závodníků! A nutno dodat velmi šikovných… Pravidla zůstala nezměněna a po cca patnácti psech šel na řadu Drak. První tréninkový skok na namočení a dva závodní skoky… všechny měly hodnotu 5,5 metru… což byl součet 11 metrů! Další zlepšení oproti minulému roku! A to o 0,75 metru! Konkurenci to ale létalo skvěle. A to co by loni Drakovi stačilo na vítězství, tak letos z toho nakonec bylo 5. místo celkově ve své kategorii… Což je stále úspěch! A hlavně jako každý rok jsem jezdíme kvůli Dráčovi a ten i letos si skákání maximálně užil… Příští rok Dráča ukončí kariéru (podle rčení "Skončit v nejlepším") a doufáme, že předá žezlo nástupkyni, kterou si sám "udělal"… Čili za rok naviděnou a do té doby budeme ještě určitě trénovat… neb ani konkurence nespí a skáče jí to lépe a lépe :o) Stejně jako Dráčovi :o)))