III. díl Australského coursingu
9.2.2014 - Jíno

Australský coursing v pořadí již 3. jsme se rozhodli uspořádat díky sněhové nadílce, která nám pokryla okolí dva týdny před akcí. Jenže jak bývá zvykem, během dvou týdnů byl sníh pryč a nám na coursingování zbylo jen bahníčko. Velkým strašákem bylo i počasí, které nás na začátku akce trošku postrašilo, ale nakonec vydrželo nepršet. Uff…

Tento závod jsme poprvé pořádali s manželskou dvojicí Hojkových. Markéta a Mára s novým navijákem si prošli křestem a už teď se nám v hlavě rodí plány na další podniky :o) Tento coursing měl i dosti „Poprvé“… Prvně jsme na dráhu všem v kategorii Pokročilí a Profi umístili překážku, kterou museli překonat. Bylo jedno zda jí v plné rychlosti přeskočí, oběhnou nebo rozrazí, ale cíl byl až za touto překážkou… :o) Vše bylo důmyslně vymyšlené aby to bylo 100% bezpečné, což nám klaplo na jedničku. Poprvé jsme na akci měli hromadu profi fotografů, kteří udělali mraky nádherných fotek, za což jim patří velký dík, jen na příští akci už vymezíme nějaká místa, aby nedocházelo ke clonění druhým ;o) Prvně jsme se také rozhodli hodnotit coursing netypicky a to časem. Čas byl to jediné kritérium, které rozhodovalo o výsledcích. Ač to není prioritou coursingu být „nejrychlejší“ tak na Australském coursingu, kdy jsou si všichni rovni jsme to zkusili a výsledky byly velmi zajímavé, leč naprosto zasloužené. Prostě každý závodní krok byl důležitý a nějaké vypouštění nebo úlevy v zatáčkách se neodpouštěli ;o)

Nakonec se nám přihlásilo přes 50 aussin, ale bylo nám jasné, že všichni nedorazí. Přesto nám jich dojelo na akci přes 40, což je pro nás super počet. Měli jsme zajištěné i občerstvení, které doufám přišlo vhod (no asi jo, když na nás na konci už nic nezbylo :-D). Přes počáteční zamotávky na navijáku si myslím, že akce proběhla v klidu a v pohodě. Pejsci byli hodní, krásně jim to běhalo a věřím, že večer všichni spokojeně usnuli :o)

Výsledky všech kategorií najdete v tabulce a stovky fotek najdete na Facebooku v Události: Australský coursing III :o) pokud někdo nevládne touto sítí, nebojte se mi napsat mail na fallcat2000@gmail.com určitě k vám nějaké fotky dopravíme jinak :o) Fotky na Facebooku jsou volně k použití s ponecháním loga autora – to je domluvené :o)))

Rádi jsme viděli spousty našich odchovanců, na které jsme samozřejmě velmi pyšní jak jsou šikovní a rychlý. Zmíním ještě fakt, že šlo o třetí závod Australského coursingu a potřetí se stal Absolutním vítězem australák s FALLCAT ve jméně :o) Jako, že se narodil u nás doma… První dva závody vyhrál odchovanec Fíďa (Jch. Apache Finish Flag Fallcat), který se tentokrát musel sklonit před svou sestrou Jiřinkou (Jch. Apache Dragon Baby Fallcat), která jako jediná ze všech zvládla druhý běh zaběhnout pod 21 sekund! Opravdu „Dračí dítě“ se vším všudy… Gratulujeme všem :o)))

CELÁ GALERIE NAŠICH PEJSKŮ A FALLCAT ODCHOVŮ