Dog Dancing - postupové zkoušky
16.2.2014 Horní Počernice

Nápad ponořit se do tajů DogDancingu jsem dostala díky kamarádce Ivušce Barákové, které tímto znovu moc děkuji, protože bez ní bychom to nezvládly! Xeničky talentu jsme si všimli už před více než rokem. Blbla jsem s ní a učila jí různé triky pro radost, protože vše pochopila neuvěřitelně rychle a s její povahou vše dělá ráda a s nadšením. Nicméně všechny naše blbůstky byly opravdu blbůstkami! Před měsícem jsem se ale do DogDancingu ponořila naplno, četla a hltala sem všechny potřebné informace, které mi Ivuška musela podat jako pro totálního blbce, protože ani po opakovaném přečtení Řádu DD jsem nepochopila 100% :-) když jsem uznala, že čtení bylo dost, pustili jsme se s Martínkem do výběru hudby, sestavování choreografie a já pak i do připravování Xeničky. Trénovaly jsme naplno nějakých 14 dní a světe div se, daly jsme to! :-)))))

V neděli 16.2. jsme se vydali směr Praha do haly Pet Center v Horních Počernicích, kde sídlí Škola Psích Sportů. Vše jsme našli bez nejmenších problémů, vyvenčili Xeničku a Čílka, který jel jako morální podpora a v klidu jsme se ubytovali. Poctivě jsme nasávali příjemnou atmosféru a hltali každé slovo pořadatelů i rozhodčích, co se bude dít.. 60 startujících sestav si pořadatelé chytře rozdělili na dvě části a my byli v dopolední skupině, kdy se skládaly zkoušky prvního stupně ve všech 4 divizích. Vše začalo podle plánů na minutu přesně, protože účast to byla opravdu hojná. Začalo se těžkými divizemi MD a HTM, které se zatím obešly bez nás :-). Následovala divize Freestyle, kde jsme s Xeničkou startovaly jako druhé. Byla jsem nervózní jak sáňky v létě.... ale snažila jsem se to Xeničce nekazit. Bála sem se, že to pokazím, zamotám a spletu. Nicméně jsme začaly moc pěkně ale s malou časovou ztrátou. S vědomím, že nás žene čas jsem v druhé póze, kterou Xena zvládla perfektně, nevyčkala 4 doby. Nicméně se nám povedlo "dotančit" celou sestavu na čas a sklidili jsme velký potlesk i několik pochvalných slov. Bohužel povinný prvek jsem nedodržela a tak z toho byl "jen" DISK. Ale byl to krásný disk :-) měla jsem z této sestavy super pocit... Xena byla skvělá! Následovala pro nás krátká pauza, během které tančili ostatní týmy své Freestylové sestavy, než začala divize Dance With Dog. Od této divize jsem si slibovala více, dokonce jsem chtěla začít s touto divizí, ale nakonec mě Martínek přemluvil, že nemá cenu jezdit do Prahy kvůli jedné minutě (jedno vystoupení smí být dlouhé 45 - 75 vteřin) a tak jsme natrénovaly sestavy dvě. Začaly jsme s tréninkem DwD, který jsme měli lépe "zmáknutý". Je to sice s podivem, protože jsem hudební hluchoun a počítat doby jsem se musela naučit, ale opravdu mě to začalo moc bavit. Naše vystoupení bylo třetí od konce. Přišly jsme na plac a zaujaly svou naučenou pozici. Mávnutí na zvukaře, soustředění...nic. Říkám si "asi mě pan zvukař neviděl" a mávnu znovu...NIC! Začala jsem panikařit a mávla potřetí i s ohlédnutím směrem k pultu s hudbou. V tu chvíli jsme ztratily s Xíí oční kontakt a koncentrace byla v háji. Nicméně i přesto jsem na nic nezapomněla a Xenička se moc snažila. Měla jsem z vystoupení v DwD mnohem horší pocit a tušila, že zase vyletíme. Sice jsme daly vše, ale hranice mezi splněním a DISK je strašně tenká. Odtančili poslední dva týmy a vyhlášení. Mnoho účastníků své zkoušky nesplnilo a rozhodčím se Počernické zkoušky moc nelíbily... tedy ta dopolední část (začátečníků). Moje radost a překvapení ze splnění zkoušky DwD na výborně bylo nepopsatelné!!! :-))))) Radovaly jsme se moooooc obě dvě a radujeme se pořád!!! Určitě budeme pilně trénovat a na taneční plac se brzy vrátíme.

ZDE je odkaz na naše první veřejné vystoupení (když nepočítám tréninky na Přeštickém náměstí :-), které je i dole. Zvládli jsme i pár fotografií a za fotky z tance děkujeme Dog Dancing Clubu CR!