WATER DOG CONTEST 2014
14.9.2014 - Heroltice u Tišnova

 

Letošní, již pátý ročník Water Dog Contest byl pro naše barvy dost zásadní a to hned z několika důvodů…

1. Naše sestava pro letošní ročník čítala hned 3 soutěžní kousky! Naše kluky Draka (Ch. Prosto Chudo Dragon Fallcat) a Chilliho (BleuRoyal Chilli Shots) doplnila také Jiřinka (Jch. Apache Dragon Baby Fallcat) se svou majitelkou Markétou. Ano, Dráčovi bude brzy sedm let a tak si svého nástupce musel doslova „udělat“. Jiřinka je totiž Drakova dcera, dalo by se říci i věrná kopie v „něžné“ holčičce :o)))

2. Drak se také stal letos jediným psem, který se zúčastnil VŠECH pěti ročníků! :o) Doslova a do písmene Matador tohoto sportu :o) A vzhledem ke svému věku a šikovnosti jeho dcery to byl pro něj poslední ročník – pokud ale pořadatelé dostojí svého slova a otevřou třídu Veteránů, pak se zde Dráča ještě ukáže :o))) Jinak bude naše barvy hájit už jen Jiřinka a možná Chilli :o)

3. Chilli byl zas zde při své premiéře přihlášen jako první náš aussík také do kategorie Scubadogs – Lov předmětu z hloubky :o)))


Na sobotní trénink jsme museli, neboť pro Jiřinku i Chilliho to měla být premiéra a za ta léta víme jak končívají pejsci, co vidí průzračnou vodu prvně až při samotném závodě. Nám se tato metoda opět vyplatila. Už při cestě se mi zrodil nápad jak nejlépe mlaďochům ukázat, že i to co vlastně pořádně nevidí je jejich tolik milovaná voda. Vypustili jsme na tréninkový skok Draka a hned za ním puberťáky. Všichni hnali jak smyslů zbavený za Drakem a když se odrazil a letěl, oni museli také. A bylo naučeno :o) Pak už si dali každej jen pár skoků pro radost a měli jsme splněno. Mohli jsme opět na výbornou večeři a těšit se na nedělní závody.
Neděle pro nás začala dost netypicky už ráno, neboť dosud jsme měli vždy dopoledne na spánek a relax, ale tentokrát jsme lovili předmět z hloubky, tedy vlastně Chilli :-D Bylo to zas něco jiného než rybník, ale výlov z druhého schodu (což znamená celá hlava pod vodu) je příslib do dalších ročníků. Máme co trénovat. Tato disciplína je samozřejmě doménou „vodních“ plemen jako jsou labradoři apod. přesto letošní vítěz, a musím říct zasloužený, byla Border collie!!! Naprosto nevídaný zážitek, kdy ze dna bazénu vylovila předmět za naprosto nepochopitelné 3 vteřiny!!! WOW! Chilli se umístil v této disciplíně na pátém místě!
Po obědě se šlo už na královskou disciplínu skoků! Z našich začala Jiřinka, která dostála svého jména (Dragon Baby -> Dračí dítě) a hned první skok byl za rovných 5 metrů!!! Pecka! Druhý skok měl 4,5 metru a my byli na naší holčičku moooc pyšní! Takto to nelítalo ani Dráčovi, když tu byl prvně! Jenže konkurence bývá rok od roku lepší a naše kategorie M je vždy nejobsazenější. Výkon, který by Jiřince stačil ve skoro všech předešlých ročnících na bednu, letos bylo až 11. místo! Tak se konkurence zlepšila! Dráča si zřejmě vzpomněl na rok 2011 a své výkony naprosto okopíroval, tedy 2 shodné skoky s délkou 5,25 metru! A letos z toho bylo páté místo jako v roce 2013. Jako poslední z našich šel Chilli. Ten není naštěstí takovej „bezmozek“ a přesto, že vodu miluje víc než cokoli, tak si na kraji přibrzdil a skákal defakto z místa. Úplně stejně jako Babynka v roce 2011! Jenže ta z místa dala 2,5 metru, kdežto Chilli má teď docela kondičku a dal 3,5 metru + 3,25 metru. To nebyla žádná hitparáda ve výsledcích, ale Chilli měl body z potápění a já jsem docela rád… Bohatě nám stačí jeden bezmozek ve smečce :-D
Když se vše posčítalo, přihnal se mrak, který nás během vyhlášení pěkně zkropil, abychom z toho něco měli i my páníčkové :o) Tentokráte byl připravený dáreček pro každého účastníka a tak nikdo neodešel s prázdnou :o) Krásné plaketky už mají místo u kokardiček a my jsme spokojeně mohli vyrazit domů.
Doma jsme se z celkových výsledků dověděli, že když se posčítali výsledky Scubadogs i Splashdogs tak byl Chilli na super 7. místě celkově a dostal se i před dva skokany Draka s Jiřinkou v rámci WATERDOG :o)
Ještě malý postřeh na závěr. Kategorie M (kde jsou i aussiny) je vždy nejpočetnější a většinou i kvalitou nejlepší. Letošní ročník byl uspořádán celkem narychlo, ale přesto některé známé „celebrity“ z minulých let tu chyběli. A tak, čistě hypoteticky, kdyby byli naši tři v kategorii L (nad 60cm) tak při letošní sestavě s letošními výkony by byli všichni 3 na bedně!!! Drak a Jířa ve skocích a Chilli jako WaterDog :o))))) to jen tak mimochodem :o) Jako každý rok jsme my nadšeni a pejskové ještě víc :o)

Chilli
Jirinka
Drak