7.5.2011 - GIOM CUP 2011 Rybníky

Ani tento víkend jsme nezaháleli a vyrazili honit střapeček. Tentokráte poprvé naostro. Ráno jsme dorazili na krásnou usedlost uprostřed polí a luk a po venčení jsme vyřídili vše potřebné. Organizátoři nejsou ostřílenými borci a tak se hodinové zpoždění dalo čekat. Jako první šly na řadu licenční běhy a v nich opět naše "malá" Babynka. Tentokráte jsme se měli dozvědět, zda jí bude střapec stačit k tomu, aby běžela s větrem v zádech. Světe div se, povedlo se! Babynka hnala s ouškama navrch hlavy a celou trať (700m!) odběhla naprosto bezchybně a poctivě, žádné zkracování a nadhánění, ale jako největší poctivka oběhla všechny kužely a my se moooc radovali. :o)))
Do závodu se přihlásilo 52 psů a fen. FCI skupina 1, kde soutěžil i náš Drak, byla po FCI skupině chrtů (samozřejmě), s 12ti závodníky, druhou nejobsazenější!!!
Dráča nastupoval s číslem deset a proti němu stála Prosto Chudo Electra, která už nějakej ten závod má za sebou. Byl jsem zvědavej jak to dopadne... V prvních lomech trati si to Electra hezky zkracovala, kdežto Drak to hnal poctivě a měl co dělat se Electry držet. Pak přišla dlouhá rovinka, kde Drak náskok smazal a v tu chvíli se Electra rozhodla stávkovat a začala si čuchat. Drak mezitím hnal střapec s jazykem na zádech. Moc nezkracoval a dával do toho opět vše. V cíli se pak opět potkal s Electrou, která si na střapec počkala v cíli :o) Byli jsme zvědaví na bodové hodnocení. Ve skrytu duše jsem doufal po Drakovo výkonu v alespoň 150 bodů. Nemáme žádné zkušenosti, tak jsem jen doufal... Výsledek 168 bodů mě velmi potěšil ač ve srovnání s jinými trochu zaostával bodově, ale výkony na trati mi přišli srovnatelné. Ale naše amatérské oko nevidělo to co zkušené oko rozhodčích. Mezitím jsme trávili volný čas ve společnosti nové kamarádky Lenky a jejích dvou borderáků, kterým naši Drak s Babynkou ukázali jak má vypadat zájem o vodu :o))) V nedalekém potoku si to naši australáci opravdu užili a šlo se na druhé kolo. Tam už Drak nastupoval sám. Elektra  nepostoupila do dalšího kola. Nicméně trať velmi náročná, kde i Drak zakusil ztrátu střapce. Po prudkém klesání a otočce o 180 stupňů prostě střapec zmizel a nepočkal. Nicméně Drak projevil neskutečný zájem o nalezení a po chvilce hledání ho nalezl a do finále dal vše. Dráča byl zřejmě naštvaný, že mu střapec utekl a do cíle hnal na 120%. Po druhém kole závodů šla na řadu i Babynka s posledním licenčním během. Ta opět poctivě hnala do cíle bez zkracování a zvládla to na jedničku. Splněno! Měli jsme velikou radost, že to naše kočička zvládla i sama. Pak už jen čekání na konečné verdikty. Tady jsem si už šance na něco výraznějšího nedělal a vize 300 bodů byla pryč. Výsledky však byly velmi pozitivní! 307 bodů i přes hledání! To jsem nečekal... :o))) Drak se stal Nejlepším Australským ovčákem v prvním kole Giom Cupu (letos budou ještě další dvě kola Giomu) a my spokojeně odjížděli s pohárkem a nyní už dvěma závodníkama domů :o)))

CELÁ GALERKA ZDE