18.6.2011 - GIOM CUP 2011 Rybníky II.

V polovině června proběhlo druhé kolo GIOM Cupu a my po účasti v prvním kole nemohli chybět! Napravit reputaci se měl pokusit Dráča, a že se mu to sakra povedlo….
Ráno jsme přijeli jako první :o) Zřejmě naše specialita, ale jsme rádi všude včas. Čili poklidné venčení a zahřívání Drakových svalů a samozřejmě nezbytné focení na balíku slámy :o) Drak se zdál být v dobré náladě a my měli jen strach z mraků, které kroužily dost blízko. Během chvilky začali najíždět další účastníci a začala přejímka. Trať měla tentokráte "jen" 700m a mohlo se začít licenčními běhy - ty odstartovala poloviční sestra našeho Draka Ťapka a to velmi dobře. Je vidět, že rodina se nezapře ani ve sportovním duchu natož pak ve vzhledu (posuďte dle fotek "dvojčat" :-D). Jako první "ostrý" závodník byl tentokrát Drak - startovní číslo 1 bylo velmi lichotivé a zřejmě si toho byl Drak vědom a do běhu dal vše, jako by to měl být jeho poslední (psí sedmý smysl je velmi záludný). Krásně, čistě a naplno. Tak by se běh dal zhodnotit. Černé mraky nám na cestu "pomáhaly" různým množstvím vody. Nicméně závody pokračovaly i přes otravný déšť, jen byl zas problém s natahováním tratě, čili čas neúprosně pádil proti závodníkům a první kolo skončilo po čtvrté hodině za neustálého deště. Většina z nás byla zklamaná počasím, ale nedá se nic dělat. Pořadatelé se rozhodli po konzultaci se "závodníky" druhé kolo bohužel zrušit. Tento krok vidím jako velmi rozumný. Technika i počasí bylo proti a přesto, že závod byl tentokráte jednokolový vyhlašování skončilo v 18:00, nechceme domýšlet v kolik by se končilo při plné verzi závodu. Malá perlička jako tečka - kdosi se nás minule zeptal, co děláme na chrtím sportu - coursingu, my se jen smáli, jak přišel na to, že je to chrtí sport!? A i samotná startovka v sobotu mluvila jasně - na tento "chrtí" sport bylo přihlášeno přes 60 nechrtů a jen 23 chrtů!!! :o))))) A teď k samotným výsledkům!!!
Z více než 40 přihlášených závodníků bylo celých XX z FCI I, čili ze skupiny, kde běžel Drak. V této skupině se svými 180 body(!!!) se Drak stal druhým nejlepším psem za Border kolií! Měli jsme a máme stále velkou radost z takového bodového ohodnocení, které celkově stačilo na 8.místo absolutně!!! Pro nás je tento úspěch skvělý a navíc podtržený tím, že Drakovi voda v kombinaci s coursingem opravdu sedí. 8 bodů, které Drak ztratil na celkového vítěze (Vipeta bez PP) jsou opravdu malý rozdíl :o) Děkujeme všem kdo se na GIOM Cupu podílí jako pořadatel, rozhodčí a organizátor a našim přátelům, že s námi tento promoklý den vydrželi :o)
Třetí kolo GIOM Cupu těš se…………………… :-D

Profi fotky Martina najdete ZDE

Galerie K. Macháčka (majitele Ťapky) ZDE