22.+23.6.2013 Akční víkend
KV KCHMPP Mladá Boleslav + 2. Australské mistrovství Ostrava

Najet 1.000km za jediný víkend není pro nás tak úplně náročné, ale najet tisíc km za víkend jen po ČR to je asi náš rekord :o) Ten hlavní důvod byl 2. Australské mistrovství, které se konalo v Ostravě a když už jsme slíbili svou účast na této akci, tak jsme si vymysleli i jiné, které jsme spojili do jednoho velkého okruhu :o)

V sobotu dopoledne jsme vyrazili. V autě my dva a Kory, Baby, Xena a Chilli. První zastávka byla po jedné hodině v Mladé Boleslavi, kde se konala Klubová výstava KCHMPP. Tam jsme přihlášeno naštěstí nikoho neměli (australáčky dělala paní Olga Šinko, která nás posuzovala v nedávném Senci a opět šanci měli jen redmerle :-D a my stále nikoho takového nemáme), ale konala se členská schůze. Tam na mě sice museli čekat, ještě jednou se omlouvám, ale opravdu jsem měl zájem o to, dorazit a být v centru dění mého milovaného plemene. Z Mladé Boleslavi jsme pokračovali dále. Cíl se nacházel v Čisté u Svitav. Důvod byl prostý, už loni jsme viděli v pořadu Ano šéfe naprosto fantastický restaurant s penzionem, bohužel pro nás na zcela neideálním místě. Žádná psí akce poblíž a odevšaď daleko, tentokrát jsme to ale měli po cestě a byli jsme velmi rádi, neboť celý tento areál je ještě pohádkovější než v pořadu (doporučuji celý díl ZDE na youtube). Naprosto nás to nadchlo a kdo máte cestu okolo nebo to tam nemáte 370 km jako my, zajeďte tam. Stojí to za to. My jsme si zde udělali i fotečky našich hafíků a výborně se najedli. Po zavření kuchyně v 22:00 se nám poštěstilo i popovídat si s majitelem, který je stejný jako v TV. Velmi dobrosrdečný, milý a hodný. V dnešní době naprosto nevídané… Jediné co bychom si rádi odpustili byl večerní ohňostroj, neb v přilehlém kempu se slavilo a to velmi bujaře. To je samozřejmě v pohodě, ale rachejtle nemáme rádi a Korálek taky ne. Takže jsme spali na pokoji všichni společně :o))) Pro nás to byla taková opožděná svatební cesta. Pejskové nás překvapili jak byli hodní a opravdu bychom se rádi vrátili…


V neděli jsme pokračovali do Ostravy. 2. Australské mistrovství nám letos již neuniklo. Na výstavu jsme přihlásili oba dorostence kvůli tréninku do budoucna a dva agiliťáky na závod v hopsání :o) Výstava byla velmi milá, vše klapalo, paní rozhodčí od Belgických ovčáků nešetřila chválou a naši dorostenci se pilně učili. Oba (Chilli i Xenička) vyhráli a ve finále byl Chilli vybrán jako Nejlepší dorostenec. Nám udělalo radost to, jak to všechno zvládli :o) Za to agility… naši agiliťáci neměli svůj den a takovou chybovost u nich nepamatuji… Ve finále z toho bylo v součtu 4. a 5. místo, což nebyla žádná hitparáda, ale zúčastnili jsme se a to je hlavní. :o))) Navíc jsme strávili prima den mezi moravákama, které vídáme opravdu jen velmi zřídka, což je velká škoda… nevím proč, ale myslím si, že na Moravě jsou ty lidí takoví víc v pohodě… :o) moc děkujeme všem za skvěle zmáknutou akci a příští rok se těšíme na nějaké repete či společnou akci :o))) Všem úspěšným moc gratulujeme :o)za fotky z agilit moc děkujeme Míše Kutálkové! Její alba najdete zde:

SOBOTA - poslušnost

NEDĚLE - výstava a agility