COURSING   

V roce 2011 jsme se rozhodli vyzkoušet, jak si naši pejsci poradí i s náročným sportem jakým je Coursing. Aspoň pro psy velmi náročným... V podstatě jde o jakýsi lov umělé návnady. Pes musí používat hlavu a oči a v první řadě musí být rychlý!!! Všechny informace ohledně tohoto sportu i s termíny závodů najdete např. na těchto stránkách coursingových klubů. Czech Coursing Club , Český pes , MoravskoSlezský Coursing nebo na rozcestníku Coursingy.cz

U nás byl za "pokusného králíka" zvolen ten nejrychlejší - Drak , to se osvědčilo, coursing je přesně sport pro našeho nadupaného Draka, který si tento sport zamiloval asi po minutě :o) Ihned pochopil oč jde a do běhů dává vše. Jsme rádi, že jsme pro něj našli to pravé. Jako další náš zástupce běhá Babynka! A teď už k našim výpravám...

2.10.2011 - Mistrovství České republiky v coursingu - Kralupy nad Vltavou
Na první říjnový víkend jsme si naplánovali coursing v našich oblíbených Kralupech nad Vltavou, kde se tentokráte konalo Mistrovství České republiky. Neodolali jsme a přihlásili jsme pochopitelně Draka a poprvé si zazávodila i Baby :o) Abychom toho nevezli tak "málo" jel ještě Kory, jako sparing partner pro licenční běhy kámošky Ťapky od pana Macháčka. Korálovi o nic nešlo, jen se měl postavit na start, aby se Ťapce započítal licenční běh jako párový :o) Jenže Kory nás mile překvapil a celou náročnou trať si s Ťapkou hezky odběhl a nepochybuji, že by splnil, kdyby plnil :-D Ťapka samozřejmě taky splnila a účel byl splněn :o) To už jsme na start chystali naše duo, jak jsem psal už výše trať byla nejnáročnější jakou jsme kdy viděli. Nejeden pes ztratil střapec a tudíž nedokončil. Oba naši draci - Drak i Baby si sedli a spolupracovali naprosto skvěle. Jak se říká, každý chvilku tahá pilku a byla radost je sledovat. Dali do toho oba opět vše a my měli radost, že úspěšně dokončili. V cca půlce startovního pole se vyskytl problém s navijákem a to tak vážný, že organizátoři museli jet pro nový. Tím se nabrala více než hodinové zpoždění. My však trávili krásný slunný den ve skvělé společnosti pana Macháčka a Adélky, která přivezla ukázat Skipa (syna našeho Draka). Tomu jsme udělali nové fotky, které najdete na Drakovo stránce u potomků. Přes 70 účastníků závodu a licencí s takovým zpožděním se nedalo zvládnout na dvě kola a tak organizátoři rozhodli, že závod bude pouze jednokolový a druhé kolo bude nezávodní pro ty kdo chtějí. My samosebou chtěli a tak si naši australáčci dali ještě jeden běh na kondičku :o) Opět super výkony obou a naše radost byla veliká. Při vyhlášení jsme byli překvapeni. Na takto náročnou trať získali naši svěřenci oba shodně 167 bodů. Jako nejlepší AUO byl vyhlášen Drak, zřejmě měl v jedné z důležitých hodnocených kritérií lepší výsledek než Baby. Každopádně jsme na oba moc pyšní a zatím tedy zůstává Drak pro letošní rok v plemeni neporažen :o))) Jak by mohl říct Tomáš Holý z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny: "Tati, ten Drak je na coursing jako udělanej. Síla, rozum, mrštnost, to je celej Dráča" :o))) Výsledky nebyly vyvěšeny a nás zajímalo, jak si vedli naši oproti jiným pejskům. Přeci jen Drak už měl i 183 bodů za běh a tady se nám to zdálo trochu "málo". Povedlo se nám vypátrat, že posuzovala paní rozhodčí od chrtů a byla velmi přísná u všech. Podle konečných výsledků jsme zjistili ale perfektní umístění našich zlatíček. Drak je 3.nejlepší pes Mistrovství ČR!!!!!!!!!!! A pozor, Baby při své závodní premiéře skončila jako 2.nejlepší fena Mistrovství ČR!!!!!!!!!!!!! Jsme převelice pyšní :o)))))))))))))))) Těšíme se na letošní poslední klání na Memoriálu Karla Grunwalda, které proběhne poslední víkend v říjnu opět v Kralupech a pokusíme se tam nechybět :o)

CELÁ GALERIE Z COURSINGU + FOTKY DRAKOVA SYNA SKIPA ZDE

11.8.2011 - AUSSIE'S CAMP - Společný trénink
Jednou z aktivit na našem Aussie's Campu byl coursing. Společně jsme zajeli do 30km vzdálené vesničky Drahobudice, kde už jsme byli v očekávání. Velký dík paní Vedralové a Paslerové, bez kterých bychom coursing na našem táboře neměli. Pro někoho to byla úplně první zkušenost s coursingem, což bylo hlavním důvodem - bude mít pejsek zájem? Bude ho to bavit? Všichni si to tu mohli zkusit. Náš Drak i Baby ladili formu a trénovali. Jsme zastáncem známého "těžko na cvičišti, lehko na bojišti". Nezklamal nikdo, všechny pejsky to bavilo a moc jsme si to užili. Už se těšíme na další závody :o))) Za naprosto úchvatné fotky velký dík Martinovi Starcovi a Psovi Jírovi!!! Díky kluci, jste fakt nejlepší!!!

24.7.2011 - DOBŘANSKÝ ZAJÍČEK - podnik započítávaný do Top Coursing runner
Dobřanský zajíček se konal 10 minut cesty od našeho baráku. Nebylo pochyb o tom, že zde chybět určitě nebudeme. To jsme ještě nevěděli, jak skvělý den si užijeme! Hned ráno nás "odchytla" Markéta Paslerová z CHS Záře démantů s tím, jestli by Drak nemohl běžet licenční běh s jejich Kirou, aby si splnila párové běhy. Drak samozřejmě nemohl běžet, byl hlášený do závodu, ale nabídli jsme naši malou-velkou Baby. Markéta souhlasila. Po prvním závodním běhu, kdy běžel Drak společně s Prosto Chudo Electrou (jako na I.kole GIOM Cupu), jsme si udělali rychlý výlet domů pro Baby. V prvním rundě Electra vrátila Drakovi porážku z GIOM Cupu a ujala se vedení - o jediný bod! Nic nebylo rozhodnuto. Mezitím Baby pomohla Kiře k úspěšnému plnění párového běhu a svůj běh si parádně užila :o) Všichni jsme měli radost :o) Pak opět přesun domů, kam přijeli naši super přátelé s Mailem. Chvilku jsme pokecali, předali si dárečky a pár info ohledně Aussie's Campu a vyrazili zpět na druhé kolo. Drak se očividně těšil a byl odhodlaný Electře vrátit porážku. To se mu k naší velké radosti povedlo a tak se i zde, na třetích závodech stal nejlepším australákem a svým výkonem v druhém kole si stanoval svůj nový osobní rekord na 182 bodů. To se fakt povedlo! Nakonec se ještě Baby proběhla a ukázala nám, že i ona je připravená závodit, kdy svým přemýšlivým stylem bude silnou konkurencí pro Draka - nebo pro někoho jiného. Licenci má již splněnou. Co je třeba zdůraznit je naprosto perfektní organizace, zatím nejlepší co jsme měli možnost vyzkoušet! Velké díky pořadatelům z Nord Coursingu Clubu!!! A teď k perfektním fotkám, za které opět velké díky Martinovi!!! Za některé společné fotky Baby s Kirou děkujeme panu Paslerovi! Video a úplnou galerii připravujeme!
PS: Startovní fotky jsou dooost luxusní!!! Je vidět, že to naše pejsky fakt bere... :o)))

 

 

18.6.2011 - GIOM CUP 2011 Rybníky II. - závod
O uplynulém víkendu (v sobotu) proběhlo druhé kolo GIOM Cupu a my po účasti v prvním kole nemohli chybět! Napravit reputaci se měl pokusit Dráča, a že se mu to sakra povedlo….
Ráno jsme přijeli jako první :o) Zřejmě naše specialita, ale jsme rádi všude včas. Čili poklidné venčení a zahřívání Drakových svalů a samozřejmě nezbytné focení na balíku slámy :o) Drak se zdál být v dobré náladě a my měli jen strach z mraků, které kroužily dost blízko. Během chvilky začali najíždět další účastníci a začala přejímka. Trať měla tentokráte "jen" 700m a mohlo se začít licenčními běhy - ty odstartovala poloviční sestra našeho Draka Ťapka a to velmi dobře. Je vidět, že rodina se nezapře ani ve sportovním duchu natož pak ve vzhledu (posuďte dle fotek "dvojčat" :-D). Jako první "ostrý" závodník byl tentokrát Drak - startovní číslo 1 bylo velmi lichotivé a zřejmě si toho byl Drak vědom a do běhu dal vše, jako by to měl být jeho poslední (psí sedmý smysl je velmi záludný). Krásně, čistě a naplno. Tak by se běh dal zhodnotit. Černé mraky nám na cestu "pomáhaly" různým množstvím vody. Nicméně závody pokračovaly i přes otravný déšť, jen byl zas problém s natahováním tratě, čili čas neúprosně pádil proti závodníkům a první kolo skončilo po čtvrté hodině za neustálého deště. Většina z nás byla zklamaná počasím, ale nedá se nic dělat. Pořadatelé se rozhodli po konzultaci se "závodníky" druhé kolo bohužel zrušit. Tento krok vidím jako velmi rozumný. Technika i počasí bylo proti a přesto, že závod byl tentokráte jednokolový vyhlašování skončilo v 18:00, nechceme domýšlet v kolik by se končilo při plné verzi závodu. Malá perlička jako tečka - kdosi se nás minule zeptal, co děláme na chrtím sportu - coursingu, my se jen smáli, jak přišel na to, že je to chrtí sport!? A i samotná startovka v sobotu mluvila jasně - na tento "chrtí" sport bylo přihlášeno přes 60 nechrtů a jen 23 chrtů!!! :o))))) A teď k samotným výsledkům!!!
Z více než 40 přihlášených závodníků bylo celých XX z FCI I, čili ze skupiny, kde běžel Drak. V této skupině se svými 180 body(!!!) se Drak stal druhým nejlepším psem za Border kolií! Měli jsme a máme stále velkou radost z takového bodového ohodnocení, které celkově stačilo na 8.místo absolutně!!! Pro nás je tento úspěch skvělý a navíc podtržený tím, že Drakovi voda v kombinaci s coursingem opravdu sedí. 8 bodů, které Drak ztratil na celkového vítěze (Vipeta bez PP) jsou opravdu malý rozdíl :o) Děkujeme všem kdo se na GIOM Cupu podílí jako pořadatel, rozhodčí a organizátor a našim přátelům, že s námi tento promoklý den vydrželi :o)
Třetí kolo GIOM Cupu těš se…………………… :-D

Profi fotky Martina najdete ZDE

Galerie K. Macháčka (majitele Ťapky) ZDE

 

7.5.2011 - GIOM CUP 2011 Rybníky - závod + licenční běhy
Ani tento víkend jsme nezaháleli a vyrazili honit střapeček. Tentokráte poprvé naostro. Ráno jsme dorazili na krásnou usedlost uprostřed polí a luk a po venčení jsme vyřídili vše potřebné. Organizátoři nejsou ostřílenými borci a tak se hodinové zpoždění dalo čekat. Jako první šly na řadu licenční běhy a v nich opět naše "malá" Babynka. Tentokráte jsme se měli dozvědět, zda jí bude střapec stačit k tomu, aby běžela s větrem v zádech. Světe div se, povedlo se! Babynka hnala s ouškama navrch hlavy a celou trať (700m!) odběhla naprosto bezchybně a poctivě, žádné zkracování a nadhánění, ale jako největší poctivka oběhla všechny kužely a my se moooc radovali. :o)))
Do závodu se přihlásilo 52 psů a fen. FCI skupina 1, kde soutěžil i náš Drak, byla po FCI skupině chrtů (samozřejmě), s 12ti závodníky, druhou nejobsazenější!!!
Dráča nastupoval s číslem deset a proti němu stála Prosto Chudo Electra, která už nějakej ten závod má za sebou. Byl jsem zvědavej jak to dopadne... V prvních lomech trati si to Electra hezky zkracovala, kdežto Drak to hnal poctivě a měl co dělat se Electry držet. Pak přišla dlouhá rovinka, kde Drak náskok smazal a v tu chvíli se Electra rozhodla stávkovat a začala si čuchat. Drak mezitím hnal střapec s jazykem na zádech. Moc nezkracoval a dával do toho opět vše. V cíli se pak opět potkal s Electrou, která si na střapec počkala v cíli :o) Byli jsme zvědaví na bodové hodnocení. Ve skrytu duše jsem doufal po Drakovo výkonu v alespoň 150 bodů. Nemáme žádné zkušenosti, tak jsem jen doufal... Výsledek 168 bodů mě velmi potěšil ač ve srovnání s jinými trochu zaostával bodově, ale výkony na trati mi přišli srovnatelné. Ale naše amatérské oko nevidělo to co zkušené oko rozhodčích. Mezitím jsme trávili volný čas ve společnosti nové kamarádky Lenky a jejích dvou borderáků, kterým naši Drak s Babynkou ukázali jak má vypadat zájem o vodu :o))) V nedalekém potoku si to naši australáci opravdu užili a šlo se na druhé kolo. Tam už Drak nastupoval sám. Elektra  nepostoupila do dalšího kola. Nicméně trať velmi náročná, kde i Drak zakusil ztrátu střapce. Po prudkém klesání a otočce o 180 stupňů prostě střapec zmizel a nepočkal. Nicméně Drak projevil neskutečný zájem o nalezení a po chvilce hledání ho nalezl a do finále dal vše. Dráča byl zřejmě naštvaný, že mu střapec utekl a do cíle hnal na 120%. Po druhém kole závodů šla na řadu i Babynka s posledním licenčním během. Ta opět poctivě hnala do cíle bez zkracování a zvládla to na jedničku. Splněno! Měli jsme velikou radost, že to naše kočička zvládla i sama. Pak už jen čekání na konečné verdikty. Tady jsem si už šance na něco výraznějšího nedělal a vize 300 bodů byla pryč. Výsledky však byly velmi pozitivní! 307 bodů i přes hledání! To jsem nečekal... :o))) Drak se stal Nejlepším Australským ovčákem v prvním kole Giom Cupu (letos budou ještě další dvě kola Giomu) a my spokojeně odjížděli s pohárkem a nyní už dvěma závodníkama domů :o)))

CELÁ GALERKA ZDE

 

25.4.2011 - Velikonoční plnění licenčních běhů Nová Ves u Mělníka - trénink + licenční běhy
Ani během velikonočního pondělí jsme nezaháleli a vyrazili jsme do Nové Vsi u Mělníka s dvěma cíly - 1. Dokončit Drakovu coursingovou licenci a 2. Vyzkoušet, zda Baby bude taky schopná… Ale pěkně postupně. Cesta v pohodě a dle plánu. Dorazili jsme jako druzí, což jsme měli v úmyslu. Poklidné venčení a na vše spousta času. Chvilku po nás dorazili i vedoucí tréninku a tady bych chtěl poděkovat paní Holubové za vstřícnost, se kterou nám (naprostým laikům) odpovídá na všechny otázky a radí. Nyní jsme už snad znalí a zatěžovat nebudeme :o) Plní nových poznatků jsme se přesunuli k dráze, která byla tentokrát okolo 500m dlouhá a mě osobně bral vant = horizont, který byl uprostřed dráhy a psy hezky nadlehčoval 2x za jeden běh (jednou směrem pryč, podruhé směrem k nám). Opravdu pastva pro oči a skutečný adrenalin. Drak a Baby běželi téměř na začátku (výhoda plemeno od "A" :o)) a absolvovali 2x párový běh potřebný pro licenci. Drak se jal své role učitele zkušeně a ukázal Baby kouzlo tohoto sportu. Jak to Baby zvládne "sama na sebe" se ukáže při další akci. Tento sport mě nadchl snad skoro stejně jako Draka, sledovat dva své psy v plném sprintu jako jedno tělo skákající přes horizont je adrenalin i pro mě stojícího na startu. Husí kůži mám i teď při psaní těchto řádek. Nebudu to zbytečně natahovat, Drak nezklamal, naprosto s přehledem dokončil svou Coursingovou licenci a již teď se může začít těšit na první závody, které budou zanedlouho :o))) Navíc přitom učil Babynku, která si splnila dva párové běhy a příště stačí poslední sólo běh k licenci pro Baby :o) Jak si oba povedou najdete určitě na této stránce. Bude to zas plné premiér - Baby poprvé na sólo běhu a Drak prvně naostro v závodě :o))) Já nepochybuji ani o jednom a věřím, že si to zas maximálně užijeme :o))) Pár fotek, které jsme stihli najdete na rajčeti a pokus o video pod článkem :o)

Všechny fotky opět ZDE

 

27.3.2011 - Kralupy nad Vltavou - licenční běhy
Po 14ti denním odpočinku jsme už vyrazili na ostro. Aby mohl Drak závodit je třeba splnil licenci - 3 běhy (sólo a párový). V jeden den je možno splnit 2 běhy, čili bylo jasné, že i tomto pokusu budeme muset ještě někdy plnit, než se začne závodit. Tady už jsme museli plnit nějaký standard závodů, čili náhubek a rozlišovací dečka byla nutnost, nicméně při zaostření na střapec si Drak nějakého závodního úboru nevšiml a vyrazil do akce. Dráča si v Kralupech vyběhal dva sólo běhy na dráze o délce 700m což byl opravdu záhul. Mezi běhy bylo dostatek času na regeneraci sil, neb hlavně krom licenční běhy se tu konaly závody! Měli jsme tak možnost sledovat a učit se. Až jsme z toho s Dráčou usnuli :-D Teď se už regulérně můžeme těšit neb víme do čeho jdeme a velmi se těšíme i když Dráča asi víc. Střapeček v pohybu ho velmi baví. Na dokončení licence mu bude sparingparterku dělat naše Babynka a doufáme, že by jí to taky mohlo chytit...

Všechny fotky, tentokrát naše opět ZDE

 

13.3.2011 - Jamný u Písku - trénink
Naše úplně první zkušenost. Díky velmi ochotné organizátorce Báře jsme poznali, že tohle bude "Drakův" sport. Při prvním zkušebním běhu Dráča v přemíře rychlosti návnadu ztratil, ale jakmile je zahlídl o kousek dál, doběhl do cíle. Druhý běh už byl komentovaný "jako profík" čili super. Viděl jsem v běhu chuť, rychlost, zápal a přemýšlení a tak si myslím, že by to mělo být. Poslední běh jsme zkusili párový běh s fenkou Anoushka Sluneční Listosvit paní Krystíny Červenkové, kde měl Drak poprvé konkurentku a nutno podotknout, že velmi rychlou! Nakonec Dráča doběhl do cíle sám, ale nadšení a skvělý pocit převažoval... Za naprosto dokonalé fotky děkujeme skvělému Martinovi...

Všechny fotky je možno shlédnout ZDE

Video z tréninkových běhů: