MVP PRAHA

28. 4. 2007

 

Pražskou výstavu jsme měli spojenou s PPBG víkendem a tak jsme se na výstavě ukázali v hojnějším počtu. Posuzovat měla pro nás neznámá paní Dekaristou z Řecka, ale díky zlomené noze musel "zaskakovat" pan Bučko zo Slovenska. S ním jsme měli tu čest na speciálce na Konopišti v roce tuším 2005. Tak trochu jsme začali tušit, že to nebude procházka růžovým sadem...

Jako první z našich zástupců šel Pepan. Bylo to naše první společné vystoupení a tak jsem byl mírně nervózní. Pepíček však ukázal, že je to velký pohodář a předvedl se na jedničku s hvězdičkou. Tady zaslouží velký dík Deniska, která pilně trénovala a zde se to ukázalo. Při shlédnutí konkurence jsem odhadoval umístění do třetího místa. Posudek téměř bez chybičky, skvělé předvádění Pepana, ale bohužel "jen" Výborná a páté místo. Co se dá dělat, důležitý je dojem a ten určitě Pepan zanechal dobrej.

Druhej a poslední kluk z naší výpravy byl Bazz. Z minulého týdne ostřílený a tak předvedení o mnoho lepší jak na únorovém Brně. Konkurence asi osmi psů a my z toho vyšli s pěkným, leč pro nás nesympatickým res.CACem... I tak druhé místo pěkné a zasloužený odpočinek. Při dalším posuzování jsme venčili a nakupovali a tak :o)

Další z naší bandy "naběhly" až Žaža s Sherrkou ve třídě otevřené. Obě se předvedly moc pěkně. Krásně ustály i důkladnou prohlídku zubů, ale na víc jak VD to bohužel nestačilo. Když to někdo okomentuje slovy, že má fenka cituji "shodit hrudník" tak by mě takové ocenění ani netrápilo :-D Sherrka má krásnej hlubokej hrudník a shazovat ho určitě nebude :-D

Na výstavě byl s námi na kukačku taky Zip, kterej se po nějaké době unavil a moji Princ, Kačenka a Korálek. Všichni se chovali vzorně a tak příjemný den v klimatizované hale nepatřil do "černé listiny".

Co ovšem vytknout pořadatelům - nedostatek venčících prostor, kruhy mohly být o kousek větší, ale zas jsme se nemačkali a přípravný kruh při závěrečných soutěžích by měl být na takové výstavě samozřejmostí! Proplétat se se psem, který je od brzkého rána na nohou mezi davy lidí by se mi opravdu moc nechtělo.

BAZZ - V2, res.CAC

PEPAN - Výborný (5)