MVP Brno & Klubová výstava bíglů

23. a 24. 6. 2007

 

No a teď kde začít? Bylo toho opravdu moc. Naše velmi početná výprava se domluvila, Jana Malíková vše zařídila a mohli jsme ve složení já (to abych na sebe nezapomněl), Pája, Honza, Deni, Katka a Jana Malíkojc, Helči Čáslavská a Hudlo-Puňťová, Martinka, Alča s Cupíkem, a rodinka DeniJessinkojc :o) od soboty ještě Darja s manželem a Bartem a Fidem. No prostě úžasnéééé!!!

První výstava v Brně by šla shrnout jednoduše - pokaždé chyběl kousíček, nedělní klubovka jednoznačně Veni Vidi Vici, proč? Pokračujte ve čtení...

Pátek - 11:45 - najíždíme na dálnici D5 směr Zbraslav u Brna. Cesta do Prahy bez chybičky, nezbytné venčení Korálka a i Princovi přišlo vhod zastavení u McDonalda :o) věděl, že něco kápne :o) ano, káplo :-D Pokračujem do Prahy - pátek, takže šílenost. 45min cukání na nájezdu na dálnici D1 v autě bez klimatizace byla opravdu lahůdka. Ale přežili jsme. Co nemůžu nenapsat je katastrofální stav dálnice D1, no, dálnice...?! Cesta na naši chatu je lepší!!! 15:45 - dorazili jsme a auto přežilo. Skoro zázrak. Po chvilce doráží další a další. Po málem incidentu s ubytováním jsme vyvenčili a zavítali do hospůdky, kde jsme začali s debatami a zapájením se :-D Šli jsme ale spát brzy protože...

Sobota - 5:35 - budíček! Teda můj, ostatní, až na Páju s Korálkem spí. Chtěl jsem mít prostě klid a vše dělat v klidu, takže venčení, hygiena, stěhování do auta a tradá 30km do Brna. Vyšlo to na minutu - 7:00 - vjíždíme do areálu, Pája v roli "venčiče a vodiče smečky" já v roli otroka :-D cestu do pavilonu popisovat nebudu, byl bych sprostej, po cestě se ale Korálek pozdravil s taťkou a byl pochválenej za ouška a už máme zakotveno u bíglů. Klasické trávení chvil čekání povídáním atd... bla bla bla. Jako první šel Zip a vedle v kruhu holky dorostenky z Cotopaxi. Zipí měl premiéru, rozhodčí se mu nezdál a tak jako skoro každé štěndo trochu pozlobil paničku cukáním a uhýbáním. Posudek bez výtky mě velmi velmi těší!!! I tak kvůli cukání byl VN2. Vedle v kruhu si dorostenky rozebrali pořadí mezi sebou v pořadí Puňta, Ruby, Lilly a Jessie. Netrvalo dlouho a už jsem nastupoval s Pepanem do mezitřídy. Panu rozhodčímu se Pepan očividně líbil a nešetřil slovy chvály! CAC! Bezvadný, Pepa poprvé mezi dospěláky a rozdělal Českého šampiona! Scherrinka mezitím Výborná z hromady fen. Taky úspěch! Ten větší si nechala až na neděli...později. Princ nastoupil do třídy šampionů. Velká konkurence krásných psů. I tak i na Prince jsem slyšel jednu chválu za druhou a byl pochválen za svůj temperament v sedmi letech. Krásné druhé místo beru jako velký úspěch!!! Mnohem větším překvapením byl Pepa, když obdržel později i res.CACIB!! Ten pes se jim asi fakt líbí :o) Mezitím se doposuzovali fenky, které vyhrála naše kamarádka Nellinka a odnáší si svůj první CACIB!!! Později i BOB a 5.BIG!!! Na to, že jí nejsou ani dva roky tak je to překrásný úspěch! Gratulujeme. Ani v záverečkách se bíglové neztratili! Puňta se dostala ze 40ti dorostenců do užšího výberu asi 8 dorostenců. Agent Double O Seven Alikiss též postoupil do užšího výběru o BIS Junior ale ze cca 60ti psů!! Bart ale zářil nejvíc - nějak mu to Brno vyhovuje (v únoru BIS veteran!), v sobotu z velké konkurence res.BIS veteran!!! Nellča se pak umístila v soutěži o nejlepšího psa FCi skupiny 6! Velmi spokojení jsme odjížděli domů - do Zbraslavi. 21:00 - začínáme zapíjet a vykládat zážitky. Na kutě jdeme brzy. Zítra nás čeká vrchol výstavní sezony!!!

VÝSLEDKY NAŠÍ OBR VÝPRAVY

Jméno pejska Třída Ocenění z MVP Ocenění z KV
       
Pepan - Pepé le Moko Interpet-SC mezitřída V1, CAC, res.CACIB V1, CAC, Klubový vítěz, BOB!!!
Princ - Fallco Ja-Sta Czech šampionů V2, res.CAC V3
Lilly - Fortuna of Volcano Cotopaxi dorostu N3 N
Scherry - Besso Blanca Ithaka Bohemia otevřená V V3
Bubla - Acheron of Volcano Cotopaxi šampionů a pracovní V3 V
Bart - Baltazar Tarsos veteránů V1, NV, res.BIS veteran! V1, Klubový vítěz veteránů
Puňťa - Feronia of Volcano Cotopaxi dorostu VN1, užší výběr na BIS puppy VN4
Jessie - Faidra of Volcano Cotopaxi dorostu N4 VN2
Zip - Joshua Z Brány Krušnohoří dorostu VN2 N
Hudla - Howdy Ithaka Bohemia ??? VD D
Ruby - Euridike of Volcano Cotopaxi dorostu VN2 VN
Princezna - Pootie Tang Interpet-SC mezitřída V V3
Cupík - Cupido of Volcano Cotopaxi otevřená a šampionů V2 V
Čenynka - Kéfea Charmante Rapa-Nui šampionů xxx V3
Denny - Hannah Ithaka Bohemia mezitřída V3 VD

Neděle - 6:40 - to byla krása, vstávat takhle dlouho na výstavu se mi už asi nepoštěstí. Klídek pohoda a přesun o louku vedle, kde byla naše klubová výstava. Cca 140!!! To bude mazec a taky že byl! Rozhodčí Ken Burgess a Veronica Bradley se prohodili a kluky dnes posuzovala paní Veronica. Ta se očividně nelíbila Zipovi, který couval ještě více jak včera, proto bohužel "jen" Nadějná. I tak se Zipan jednou vrátí a všem ukáže! Dorost u fen dopadl úplně jinak než včera. Z "našich" holek byla nejlepší Jessie - ta byla včera poslední :-D Pepan si to mastil opět v mezitřídě a opět vítězně!!! Další CAC!!! Hromada piškotů nemohla chybět! Scherrinka neměla od rána svůj den a panička Pája byla mírně nervní. Přes 20 fen ve třídě ji naděje nedával, já ano! Chvilku jsem zaskočil v předvedení na stole a při psaní posudku, což rozesmálo pana rozhodčímu a ptal se mě, co tu dělám, když mám dva pěkné kluky :o) Scherinka je ale profík a nakonec s paničkou vybojovali naprosto skvělé 3. místo z tolika fen!!! To bylo radosti! To už ale nastupoval Princ opět do šampionů a po standardním - pěkném výkonu dostal V3. I tak slušné místo, však konkurence tu byla větší! Bart opět vyfoukl všem naděje a odnáší si domů i Klubový vítěz veteránů!!! To už se ale nastupuje o Klubového vítěze. Tady jsem zažil šok, když paní rozhodčí přišla k Pepovi, pomazlila ho a určila ho za Klubového vítěze!!!! Piškotů bylo nespočet, Pepan byl v nebi a já taky :o) Po posouzení fen byla malá přestávka na cigaretu paní rozhodčí a šlo se na to hlavní! BOB a BOS! Mezitím si to k našemu stánku namířil pan rozhodčí a s ukazováním na Pepu se ptal, zda byl dnes nejlepší. Kladná odpověď ho velmi potěšila. Začal jsem čichat, že by BOB mohl vyjít, ale ze 140ti bíglů myslet na BOB mi přišlo dost troufalé... Dali jsme do toho vše, šuškání mezi nimi a domlouvání kdo to tedy bude jsem zaslechl něco o nás. Netrvalo dlouho a po kolečku v pohybu byl Pepa vybrán jako nejlepší kluk. Teď už jen nejlepší fenku a tou byla Demi Moore from Muskoka Dream's. Jednou tam a zpět a jedno kolečko a bylo jasno. BOB a tudíž nejlepším psem výstavy se stává...PEPAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAPROSTÝ ŠOK!!! Slzy v očích u mě i Denisky. Opět hromada piškotů a nezbytné focení. Stále tomu nemůžu věřit! Ale je to tak, prostě Pepíček zabodoval na plné čáře! Pan rozhodčí mi po focení gratuloval ke krásným psům a slova, že mě dnes měl za nejlepšího handlera výstavy mě velmi zahřála i když mi bylo horko až až. I další členové naší výpravy byli úspěšní!

Oba dny byli naprosto famózní, uvolněné a úspěšné, na co nemůžu zapomenout je malej Korálek, kterej se jel socializovat, ale naprosto zbytečně. Nerozhodilo ho nic, všude byl jako doma a byl velmi hodný a poslušný. Je to prostě zlatíčko...!!!

Poděkování patří strašně moc lidem. Janě a Katce Malíkovým za zorganizování, všem ostatním při pomáhání a hlídání, Denisce za skvělou přípravu Pepíčka, rozhodčím za super posudky a taky a hlavně mé drahé tetičce, která byla od té lásky a pohlídala Kačenku s Bazzíkem, kteří si užívali krásnou dovolenou. Bazzovi se ani nechtělo domů :-D Taky Honzovi za super fotky atd... určitě jsem dopíšu jmenovitě další, ale teď už usínám.

Pokud jste došli se čtením až sem tak vám děkuji...

... a nezapomeňte zkouknout pár fotek!!!