NVP Brno, aneb konec jedné éry...

8. 9. 2007

2:30 hodin v noci. Odjíždíme směr Praha a dál Brno. Proč? Jedeme si totiž užít naší letošní poslední výstavu. V pořadí naše teprve druhá Národní výstava (na první byl předloni Bazz v dorostu (VN1)). Složení bylo tradiční já, můj Princ, Pája a její Scherrka a taky Korálek navrátivší se z dovolenky u tety Páji. V půlce k nám přibyl i Bazzík, který byl u tety Jany. Teď už jsme zas komplet. MOC DĚKUJU!!! A hurá na "super dálnici D1". V půlce jsme už nevydrželi a museli zastavit na velmi brzkou snídani, resp. kávu a cigáro. Před sedmou dorážíme k Brnu. Klasická procedura a už se stěhujeme ke kruhu. Foťák připraven, pejsci "nažhavení" a začínáme. Pejsků proskromnu (35 bíglů) a paní rozhodčí Ing. Anna Krejzková spolu s hospitantem Petrem Urbanem začínaji s posuzovaním od nejmladších pejsků. Pak už to jde jak po másle, v každé tříde po jednom pejsku, takže to ocejpá a už nastupujeme my, hned za Erikem Z Ožináku. Třída vítězů je po třídě mladých nejobsazenější. To jsem už dlouho nezažil. Princ se předvedl jak umí, já udělal též maximum a nakonec z toho pro nás káplo vítězství - CAC. Ani jsme neodcházeli z kruhu, protože Erika vystřídal Máčo - vítěz mezitřídy a o Národního vítěze jsme běhali jen ve dvou (pes z třídy otevřené dostal Dobrou a Bazzův bráška v pracovní VD1). Rozjetej Princ nakonec uběhal i mlaďocha a pro nás to znamenalo titul Národní vítěz. Bezva. Máme hotovo, tenhle titul nám chyběl. A BOB dvakrát stejnému psu u paní rozhodčí nepamatuju, takže bez nadějí jsme prošli krámky, pozdravili a povzbudili přátele, abychom se vrátili naposledy do kruhu. Naposledy, kdy Princ ještě zabojuje jako dospělák, příští rok už hurá do veteránů. Princ to asi veděl a dal do posledního běhu vše. Rozhodčí nás trochu podusili a po asi čtyřech svižných kolečkách byl BOB - Vítěz Brna jasný. PRINC!!!! Když Princ loni v šesti letech dostal svůj první BOB netušil jsem, že to bude pokračovat. Ejhle, zmýlil jsem se. Teď už ale opravdu až veteráni a kdo ví, jestli třeba nějakej ještě nekápne :o) Mezitím si odbyla svou derniéru i Scherrynka. Velmi pěkný výkon, ale rozhodčí ocenili známkou Velmi dobrá. V pořadí 4. Čili to nebylo zas tak hrozné. Důležitý pro Scherrinku bylo, že to přežila a mohla jít spinkat do klece :o)

Výstavu jsme si opravdu užili, rozloučili se s výstavním kruhem a teď se budem věnovat jen novému domečku a možná se Kačenka dočká vytoužených potomků. Fotky možná přibudou, zatím musíte vzít zavděk těmi z mého foťáku.

Závěrem bych dodal, že v závěrečném kruhu jsme nepostoupili, byť se Princ předvedl opět skvěle, asi basset před námi na nás hodil stín a odnesl si i titul BIG - Best in Group - foto níže.

Začátek jednoho krásného konce... ...Výborný 1, CAC... ..."letím i pro Národního vítěze...
     
...mezitím Scherrka dělala sochu :o)... Princ - BOB - Vítěz Brna :o) Basset zaujal, my nikoli :o( ...

Úspěchy našich přátel najdete na www.rabbitrun.cz , www.perla-vltavy.cz , www.bohemia-acro.com , www.greatlady.wz.cz

Naviděnou v roce 2008 nebo časem u nás :o)

Marty, Princ, Cat, Bazz a Kory