MVP PRAHA

22.3.2008

 

Po delší době jsem vyrazil na výstavu, ale bohužel bez svých pejsků. I tak jsem se ale těšil a výstavu si užil. Měl jsem vystavovat Bazzovo potomka a Lijánku, nakonec toho bylo víc :o)

Překvapení jsem zažil hned po ránu, kdy jsem vešel do haly, kde byla zima jako venku, jen díkybohu nefoukalo. Nu což, dá se to přežít, myslel jsem si.

Naše plemeno – čili bígly posuzoval pan rozhodčí Yochai Barak z Izraele, který už pohledu byl „jiný“….. :o) ale každej jsme nějakej, důležitý je, jak bude posuzovat. Narovinu říkám, že takovou úroveň jsem nečekal. Odhalil veškeré nedostatky u každého psa a posléze je za to ocenil známkou, kterou si pes zasloužil. Aspoň tedy dnes. Není se čemu divit, že padalo dost a dost Velmi dobrých, Dobrých a dokonce i Dostatečná, kterou jsem zažil snad jednou za život!

První svěřenec, kterého jsem vyfasoval byl Bízzly (Athony Glass Bead) syn mého Bazze. Mám radost, že pejsek se velmi podobá taťkovi jen je trochu (no trochu více) akční. Známku Velmi nadějnou jsme dostali i přes několik protestů Bízzlyho se vystavovat, ale bohužel na lepší jak třetí místo to nebylo. Bízzly s paničkou však slíbili, že do Litoměřic budou pilně trénovat a už se tam na něj těším! Mezitřídu vyhrál perfektně předvedený Monty Jack Weinlinie před Summer Stormem from Ellys Pack kamarádky Jolany. Další Bazzovo potomek Zip – Joshua Z Brány Krušnohoří se na výstavách teprve otrkává a nabírá potřebnou jistotu a však u přísného rozhodčího to stačí jen na VD. Však jeho čas ještě přijde… Otevřenou třídu vyhrál Magical Moment Rabbit Run před Erikem Z Ožináku. Pracovka se stala kořistí Bublinky – Acheron of Volcano Cotopaxi, kterému to dnes šlo – však uvidíte dál. Druhý Ideal Interest Rabbit Run si tak mohl ziskem res.CAC za šampionem dodělat českého šampiona. Asi nejlepší třída u psů se sešla v šampionech, kde si cenné prvenství odnes Aron Z Barytské rokle, před Questorem Boy of The Jolly Kids a Nannukem Tergy. Veterán žádný :o(

CACIBa vybíral pan Barak dost dlouho a pečlivě a nakonec v jeho hledáčku uvízl Bubla kamarádky Jany Malíkové, res.CACIB vyběhal Aron Z B.R.

 

Fenečky měly již ve třídě štěňat krásné zastoupení plně v režii stanice Perla Vltavy. Obě dvě se moc povedly…

Já se už chystal do kruhu s narychlou vypůjčenou Píďou :o) ano, i dnes se dávaj tak krásná jména jako je Píďa. V mladých mělo být asi 16 fen a žádná nechyběla. Fenky krásné různých typů a velikostí. Nedělal jsem si naděje. Píďa však panu rozhodčímu padla do oka a po důkladnější kontrole třídy jsem chtěl být v pořadí. Nebudu zdržovat, Píďa zdědila po mamince nádherný pohyb a to tu dnes platilo, takže jsme si odnesli krásné třetí místo. Na dvě fenky před námi jsme opravdu neměli – nebo aspoň ne dnes. První místo v mladých a titul CAJC společně s nominací na Crufts si odnesla po těžkém boji Jupí - Alotorius Old Glory American Girl Aniny Krejzkové před Rubynkou – Euridyke of Volcano Cotopaxi. Dvě krásné fenky, které si to bezdebat zasloužily! Hned po vyběhnutí z kruhu jsem musel jen přehodit číslo a vodítko a vyrazit do kruhu s Lijánkou. Ta dnes byla úžasná, ale 100% bych jejímu výkonu nedal. I tak se předvedla jako princezna, byla moc hodná a je vidět, že trénuje. Pan rozhodčí však odhalil některé nedostatky v pohybu a tak bohužel dnes VD :o( Důležitý je pocit a ten je skvělý :o)

Jednoznačně nejlépe obsazenou třídou ve fenách byla pro mě otevřená. Jedna fenka hezčí než druhá. Tady jsem rozhodčímu vůbec nezáviděl! Po dalším krásném souboji vyhrála Lu – All For One Kiss Alikiss před Taffinkou Skilos Mas Green Jacket. Ve třídě pracovní vyhrála Bazzíkovo sestrička Popka - Our Miss Fred Interpet-SC a samotná šampionka Optima Tergy měla CAC zadarmo :o) CACIB byl i tady velmi napínavý, ale nakonec vyhrála, k velké radosti své majitelky Alice, All For One Kiss Alikiss :o) Nejlepší veterán Lotynka byla perla na závěr!

O BOB jsem byl totiž požádán o vystavení a to jsem ještě netušil, že vodím Prince převlečeného za fenku. Úžasný temperament, dokonalý pohyb, skvělá, skvělá, skvělá. BOB dostal nakonec její syn Bubla – Acheron of V.C. ale přesto jsme byli moc pochválení a na fotce BOB jsme taky :o) Těší mě, že s veteránkou jsem byl schopnej utéct celému zbytku pole :o) to svědčí o kvalitě našich veteránu… Už se těším a tuto třídu budu s Princem navštěvovat pravidelně, a že to bude brzy :o)))

 

Závěrečné soutěže, aneb jak zkazit „perlu“ českých výstav :o) takto jednoduše by se to dalo shrnout, ale nebyl bych to já, kdybych o tom nenapsal. Už to, že většina přihlížejících diváků stála v bundě nasvědčovalo, že je tu ještě větší kosa než byla v hale u nás. ŠÍLENOST! Po shlédnutí katalogu jsem se zarazil. Nominační výstava na Crufts 2009 a tak málo soutěží? To snad ne!? BIS baby, BIS puppy a dokonce i BIS junior zde vůbec nebyly!!! To je tedy vizitka na takovouto výstavu! Pražští pořadatelé by si měli vzít příklad např. od slovenských sousedů či od pořadatelů z Mladé Boleslavi.

BIS veterán tu KUPODIVU byl a já dostal důvěru opět předvádět Lotynku – Ich. Cokie Any Ček v soutěži o nejlepší veteránku. Kde je přípravný kruh?! NIKDE! :o) takže hezky jako sardinky jsme čekali v zimě než přijde řada. Lotynka naběhla do finálového kruhu naprosto profesionálně, dojem na mě zanechala obrovský. Na paní komentátorku zřejmě také, ale bohužel paní rozhodčí Jílková se na ní snad ani nepodívala, aby taky jo, když nás zařadila do malých plemen, kterým jsme okamžitě utekli :o) I tak děkuji za podporu za kruhem! Holky, byly jste bezvadné! A Janě děkuji za vodění takového skvostu, je to pro mě čest!

FCI skupiny a jejich umístění najdete jinde, mě zajímala skupina VI, kde měl běhat Bubla. Ten odvedl profesorský výkon a za našeho vydatného skandování si odnesl krásné 4. místo! Abych pravdu řekl, v „šestce“ jsem tolik psů jako dnes už dlouho neviděl. Avšak BIGa velkého hrubosrstého basseta bych rozhodně nevolil :-D

BOD dostala výmarská ohařka. Není se čemu divit, posuzoval pan Němec, kterej je „ohařák“… My měli jiné favority – krásného elegantního Airdelteriéra, roztomilý velškorgi byl Katky favorit a krásný mladý golden by si jistě BOD zasloužil také.

Teď už hromada fotek, které jsem musel umístit na rajče, abych si neztrhal web :-D 

Úspěchy přátel najdete na jejich webech, konkrétně: www.perla-vltavy.cz , www.ourbeagles.estranky.cz , www.alikiss.com , www.beagle.cz , www.bohemia-acro.com , www.rabbitrun.cz , www.beagleteam.eu , www.beagle-tergy.cz , www.bertaspepe.com