KRAJSKÁ VÝSTAVA - MLADÁ BOLESLAV

26.4.2008

 

Kory ve vaněDlouho jsem přemýšlel jak začít tenhle report. I když šlo "jen" o krajskou výstavy přesto to byla výstava plná premiér :o) Sestava pro tuto výstavu byla následující: Já (překvapivě :-D), nejstarší bígl Princ, "nejstarší" australák Kory a Martina, co by groomerka (česky volně přeloženo jako upravovatelka :o)) a handlerka. Už v pátek začaly přípravy, hlavně Korála, pro kterého to byla výstavní premiéra. Vykoupat, ostřihat, vyfénovat atd. Celkem zajímavé a poučné, proto je vše zdokumentované na fotkách :o) 2 a půl hodiny úpravy Koryho a šlo se spát... U Prince šlo jen o zastřihnutí ocásku na místě.

4:00 budík, hrůza!!! Vyjeli jsme na dálnici a u Rokycan Martina pronesla banální otázku - Máš očkováky??? ... NE! Po x letech a x výstavách se mi tohle stalo prvně! Vrátit se nehrozilo, ale kamarádi vypomohli. DÍKY! K areálu jsme se dostali akorát na čas. Vše bylo v pohodě a výstava se nesla v dobré atmosféře.

Posuzovat bígly a dalších spoustu plemen měl pan Andeáš Polgár a na jako hospitantka na bígly přijela "domácí" Bára Budková, které děkuji za půjčení foťáku a okamžité předání fotek :o) 5 bíglů byl moc zajímavý, ale očekávaný počet. První šel ještě v dorostu Bazzovo syn Anthony Glass Bead, kterej od výstavy v Praze hodně trénoval a bylo to vidět!!! Super, známka VN1 je naprosto zasloužená. V mezitřídě Funny Fellow Perla Vltavy předvedl znuděný výkon a proto VD.

Super pohybDalší premiéru si zde odbyla "nová dvojka" Princ a Martina. Pro Prince první krajská výstava a pro Martinu první handling bígla. Ve třídě vítězů se sešli 2 psi (nejpočetnější třída :o)) druhým psem byl Dick Z Cipískovy louky. Martina s Princem odvedla pěkný výkon a já mohl prvně posoudit jak je na tom Princ v porovnání s ostatními. Verdikt byl zasloužený, Princ V1, Vítěz třídy vítězů. Jedina fenka Zik Zak Tergy si odnesla taky VD, takže o titul Krajský vítěz běžel jen Princ proti sobě :o) pochopitelně ho dostal, stejně jako titul Vítěz Mladé Boleslavi - BOB. Velká radost a spousta nádherných fotek, hlavně mám radost z fotek v pohybu, kde je Princ opravdu suprovej!!!

Kory pozujeAustraláky spolu s další hromadou plemen měl posuzovat pan rozhodčí Leoš Jančík - pro nás dosud neznámé jméno. Už před výstavou jsme zjistili svého konkurenta ve třídě a bylo nám pořadí jasné. Ale nechtěli jsme si trhnout ostudu, což se myslím povedlo. Máme sice ještě velké rezervy, ale na to, že to byla Koryho první výstava a mé první předvádění australského ovčáka to mohlo dopadnout podstatně hůř. Výsledek byl takový jaký všichni čekali, zvítězil krásný černý trikolorní pes dovezený z USA - Shoreland´s  Smart Hobbit Willie (zvaný Vilda) paní Hodové, předváděný zkušeným Patrikem Panýrkem. Kory V2 s pěkným posudkem. Měl jsem radost z toho, jak vše zvládl. Z fen nastoupily dvě adeptky opět od paní Hodové a obě vyhrály třídy :o) Vítěze Mladé Boleslavi pak po jednom kolečku v běhu dostal Vilda. Gratuluji!

Princ - Vítěz Mladé Boleslavi 2008Před závěrečnými soutěžemi jsme stačili udělat fotky kluků venku na trávě a zapakovat věci, abychom mohli hned po skončení odfrčet. Závěrečky byly trochu zmatené. BIG I. vyhrál Vilda, což bylo zasloužené a čekané :o) ostatní třídy jsem nějak nehlídal, vítěze jsem stejně chtěl vidět o BIS. Připravoval jsem se s Princem na FCI 6, kde nebyla konkurence nic moc. Slušný dalmatin, slušný ridgeback, troufnu si říct slušný bígl, tlustý a pomalý bloodhound a fena Porcelain, která neudělala ani krok a ve své třídě bojovala na hranici Výborné a Velmi dobré. Paní Pavlíková už od pohledu není nejmladší a zřejmě má jiné priority u psů. Nicméně my a dalmatin jsme odkráčeli a pořadí bylo BIG 3 Bloodhound, res.BIG Ridgeback a BIG Porcelaine, která pro vítězství nemusela udělat ani krok!!!!!!! Opravdu nevídané. Nepamatuji, kdy by při závěrečných soutěžích bígla brzdil bloodhound v pohybu, ale komentovat to už nebudu, na fotkách je vše vidět!!! Devátou skupinu vyhrál Mops Patrika a ten měl dilema koho vystavovat o BIS. Tam se sešla plejáda téměř všech skupin (jezevčíci a ohaři nebyli), kde jsem nejen já měl tři favority. Vildu, který musel zaujmout, krásného Huskyho vedeného asi desetiletou holčičkou, avšak dokonale a mopse, který byl velmi pěkný v pohybu a stál jako socha. V poslední chvíli jsem myslel na Huskyho, ale k velkému překvapení snad všech vyhrál Rotvajler. Proč překvapení? Uvidíte sami na fotkách. Nejsem sice odborník, ale pochybuju, že by se Rotvajler stavěl do specifického postoje Německých ovčáků...

tetičky BambooCesta domu už byla poklidná, návštěva bíglích miminek v Hlavenci byla příjemná a pak už jen cesta do Zhoře a zpět do Prahy k Bertíkům. V neděli jsme měli v plánu klubovku šicek :-D Já jen jako doprovod tetičky a malého Bambulky. Ten měl taky svou premiéru, ale díky tomu, že se kamarádí s bíglama a nosí stejně ocas (což je u ši-tzu chyba) byl ve třídě štěňat "jen" Nadějný 4. I tak ale běhal pěkně a předvedl svou oprsklou povahu. V mezitřídě skončili moji favoriti Sam s Martinou "až" druzí a tak jsem mohl vyrazit k domovu, kde mě čekal zbytek smečky. Děkuji moc všem za vše, jmenovitě Martině za grooming, handling a zajištění - však ona ví čeho, Báře za foťák, Patrikovi za pomoc, Bertíkům za azyl atd... :o)

A teď už konečně fotky, kterých je moooooře :o)

Úspěchy přátel a nových známých najdete na jejich webech, konkrétně: www.bohemia-acro.com , www.pibaro.com , www.srdcove-eso.wz.cz 

Už se připravujem na další akci, už od čtvrtka jsme mimo domov!!! :o))) Vše tu bude...