Klubová výstava KCHMPP (Klub chovatelů málopočetných plemen psů - kam patří AUO)

21.6.2008

 

Minulý týden jsem prošvihnul klubovku bíglů, a proto jsem nemohl chybět aspoň na klubovce australáků, přesněji řečeno na výstavě klubu chovatelů málopočetných plemen psů. Vzhledem k faktu, že kamarádka Helča s holkama se přestěhovala kousek od nás a já vezl jen Koryho, vyrazili jsme společně. To bylo po ránu radosti když Kory viděl své kamarádky... Cesta proběhla standardně bez problému a dokonce i bez bloudění (jel jsem cestou, kterou jsem předtím jel jen jedenkrát a moc jsem si ji nepamatoval).

Kruh číslo 8, kde jsme vystavovali byl díkybohu venku pod stříškou, ale netušil jsem, že pořadatelé připraví tak maličkatý kruh, kde předvést pohyb byl téměř nadlidský výkon, nicméně podmínky stejné pro všechny a tak se mohlo začít posuzovat. Tu čest měl MVDr. Vladimír Piskay ze Slovenska.

Před australákama šlo 15 aus. honáckých psů, takže bylo dosti času pejsky pořádně vyvenčit a upravit :o) Jeden dorosteneček a hned po něm třída mladých a v ní já s Korynkou. Po shlédnutí katalogu jsem si nedělal sebemenší naděje, ale po shlédnutí konkurence v kruhu jsem přestal i doufat :-D Kor po přístupu pana rozhodčího, který se na nás podíval jen na začátku a pak jako bysme tam nebyli. Nastoupilo 6 z 7mi přihlášených psů, z toho vyplývalo, že 2 se do pořadí nevejdou. K mému (a věřím, že nejen mému) překvapení těma dvěma byli Spot - Koryho brácha Prosto Chudo Knick-Knack Acro Alke a Dale - Day by Day Lady Puella Fera. Což pro nás znamenalo pořadí... Super prolítlo mi hlavou, ale pan rozhodčí zadával pořadí od čtvrtého místa a ani jako ke třetímu se k nám nehnal. Druhé místo a Kory, no super! Snad poprvé v životě, kdy jsem měl radost z "našeho" oblíbeného V2 v mladých :-D :-D :-D Nejlepší mladý pes a titul CAJC si po právu odnesl Double-O-Seven Puella Fera paní Bohunky Huňkové. Zbytek posuzování jsem fotil pejsky a konečně si užíval možnost sledovat každou třídu australáků :o) Našli se jedinci, kteří se mě moc líbili, ale mnohem víc překvapenej jsem byl hned ráno po "divadle" jednoho nejmenovaného australáka, kdy vyskočil z auta s jediným cílem, sežrat prvního psa co bude nejblíž. Bohužel to odnesl už takhle vyklepanej naháček, kterého svá majitelka skoro uškrtila ve snaze mu zachránit život. A pak jeďte socializovat svého pejska do ruchu výstav :-D Nicméně tohle by australský ovčák opravdu dělat NEMĚL!!! Titul nejlepšího dospělého psa si odnesl opět Koryho otec (Rock) MultiCh. Sunshine SHANTI SHALLOW RIVERS, ten samý titul ale u fenek si odnesla Dráčkovo maminka MultiCh. Anais Anais Bohemia-Acro. Titul BOB si pak s přehledem bez nějakého delšího rozmýšlení odnesl Rock :o) GRATULUJEME!!! Po naskládání všech věcí do auta jsme mohli vyrazit za zbylejma psíčkama domů. Po cestě jsme se dověděli příjemnou zprávu, že Rock získal i titul BEST IN SHOW pes! Skvělé!!! A tak skončila naše výprava.

Kompletní výsledky australských ovčáků budou brzy včetně fotografií na Databázi AUO

Fotky budou brzy... :-D

Úspěchy přátel, kteří tento víkend vystavovali: www.bohemia-acro.com , www.beagle.cz , www.beagle-tergy.cz , www.pibaro.com , www.great-lady.com ,