Klubová výstava BC CZ Opava

31.1.2009

Letošní sezonu jsme začali na klubové výstavě v Opavě. 550km od našeho baráku, dál už to snad ani být nemohlo. To jsme ještě nevěděli co nás čeká.
Posuzovat přijela paní Jill Peak z Velké Británie z proslulé stanice Bayard. Přihlášeno bylo 75 bíglů.

Ve třídě štěňat se poprvé předvedl anglický import, který dostal pouze nadějnou za chybějící varle, které ale pochopitelně má. I přes upozornění paní rozhodčí, která jej taky posléze našla, se známka neměnila. V dorostu jsem vystavoval podruhé Ariho, který zvládl halu bezproblémově. Paní rozhodčí se líbila hlava a výraz a nakonec z toho bylo VN2. Druhý můj pes na vystavování byl Princ ve veteránech, který byl sám, i tak V1, Nejlepší veterán nebylo zadarmo, neboť paní rozhodčí rozdávala známky Velmi dobrá a Dobrá jako na běžícím páse. Princův to byl již druhý český "nej.vetrán" a doufám, že již po Brně budu mít doma nového Veterán šampiona :o)
U fen byla paní rozhodčí ještě přísnější. Dá se říct, že vše si odnesli polští vystavovatelé, kteří vyhráli krom mladých psů všude a nakonec si odnesli i BOBa na mladou fenu. To jsme opravdu nečekali, neboť anglický typ vypadá poněkud jinak. Nezbývá než se jen těšit na Brno, které nás čeká už příští víkend.

Kompletní fotogalerie naleznete na rajčeti

Kompletní výsledky již brzy na klubových stránkách

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.beagle.cz , www.beagle-tergy.cz , www.beagleteam.eu , www.bohemia-acro.com