DUO CACIB Brno

7.+8.2.2009

FOTOGALERIE ZE SOBOTY ------------------ FOTOGALERIE Z NEDĚLE
Photogallery from Saturday -------------------- Photogallery from Sunday

(Fotky bíglů jsou níže v galerii...)

Poprvé jsme v Čechách zažili výstavu, na které bylo možné získat 2 CACIBy za jeden víkend. Čili dvě mezinárodní výstavy za jeden víkend. Na oba dny se přihlásilo přes 9 tisíc psů. My jich taky vezli dost. Nakonec se lidská část týmu skládala jen ze mě a Martinky, za to pejsků bylo požehnaně. Z mé smečky bíglové Ari a Princ a australák Kory. Dále jeli australačky Skyppy a Way, šicáci Sam, Chico a Ladynka a dvě osrstěné nahačky Paris a Terrinka. Všichni se vystavovali v jeden den, takže jsme ve dvou lidech předvídali celkem fofr. K tomu ještě přibyli dvě mladé šicky na handling. Pro mě klasicky mlaďoch Bambule a pro Martinu mladá fenka Baila přátelů Stehnových :o)

Shrnutí našich úspěchů z obou dnů najdete v této tabulce

  PP jméno Sobota / Saturday Neděle / Sunday
BEA Princ Fallco Ja-Sta Czech V1, BOB veterán V1, BOB veterán
BEA Ari Maruby's Ares V V1, CAJC
       
AUO Kory Prosto Chudo Koral Fallcat Acro V2, res.CAC V2, res.CAC
AUO Skyppy Prosto Chudo Keep Secret Acro V2, res.CAC V2
AUO Way Shallow River's Wahe Huli Tepa Acro V1, CAC, CACIB V1, CAC, res.CACIB
       
SHI Sam Saffron Sherhy O.K. Stars Acro V1, CAC, CACIB, BOB V2, res.CAC
SHI Chico Saffron Sherhy X-files agent Martel VN1 VN1
SHI Lady Acro Lady Provocativo VN2 VN1
SHI Bamboo Bamboo z Ivafre V1, CAJC, BOB Junior V2
       
CIN Terri Zholesk Angel Stars Acro V1, CAC V1, CAC
CIN Paris Juraja Z Haliparku V XXX

SOBOTA:

3:00 budíček!!! 3:40 odjezd... 6:25 Brno - BVV :o))) Cesta krásná, suchá... Začali jsme vyndavat a skládat všechny naše věci. Než se nám to podařilo, pořadatelé už pouštěli dovnitř a tak jsme tam byli opět asi první nebo druzí :o) Zabrali jsme nejvíc místa u šicek, ale pak jsme se museli nastěhovat i k australákům a bíglům, všude jsme měli takové provizorní tábory. Vyvenčili jsme všechny psíčky a začali se chystat. Po shlédnutí katalogu jsme tušili, že to časové asi nevyjde. Proto moc děkuji Anině za sobotní vystavení Ariho. Ten šel totiž chvilku před Korym, které jsem vystavoval na mezinárodce prvně. Hned z toho byl res.CAC za pěkným Vildou u maďarského rozhodčího. Hned na to útěk k bíglům, kde jsem stihl Prince jen tak tak. Ten se panu Bučkovi ze Slovenska moc líbil a byl sám, takže V1, nej.veterán. Tím si Princ dokončil Českého veterán šampiona!!! Mezitím přesun k australákům, kde už Martina vystavovala Way se Skyppy. Udělat pár fotek pomohla Kačenka a hned k šickám, které začínali. Než se Martina vrátila byl na řadě Chico, kterej musel jít se mnou. Paní rozhodčí se líbil, předvedl se slušně a výsledek - VN1. Třída mladých psů byla nejobsazenější a v ní i my s Bambulí. Ten se paní rozhodčí od začátku líbil, neboť na něj často koukala. Nakonec z 10 mladých psů byl CAJC náš! V šampionech byl Sam už s Martinou CAC, chvilku na to i CACIB :o) Martina vodila Bailu v mladých, kde se jim povedl CAJC a tím i dokončen Jch :o) O Junior BOB jsme se utkali proti sobě. Oba se předvedli skvěle, ale Jun.BOB vybojoval Bamboo! O "velký" BOB jsme nastupovali ve složení Bambule, Sam, CACIB fena a veteránka. Po dvou kolečkách byl BOB pro Sama jasný a zasloužený!!! Poté přesun zpět k bíglům, kde i Princ se předvedl o BOBa, kterého nakonec zřejmě těsně nedostal. Dostala jej polská fena, která byla později i BIG!
Začali jsme se pomalu ale jistě přesouvat k závěrečnému kruhu. Jako první z našich zástupců naběhl Princ v soutěži o BIS veterán. Nastoupilo ohromné množství psů. Spousta jich byla krásných. Z cca padesátky veteránů se Princ dostal do užšího výběru 9ti psů! Potom přišla kamarádka Míchaela, která si musela odběhnout a jejího BOBového Chipa tedy předvedla Martina. Pan rozhodčí si krásného psa pamatoval z posuzování v plemeni a s dokonalým předvedením si vyběhali Best In Group!!! Potom se připravovali šicáci Bambule a Sam. Bambule o BIG Junior, kde jsme se jen proběhli, ale zkušenost se závěrečným kruhem a velkým hlukem se jistě ještě bude hodit. Sam s Martinou nastupovali hned po nás. Pan Denis Kuzelj, který obě soutěže FCI 9 posuzoval měl asi slabost pro pudly, neb krom nich se mu do užšího výběru už moc jiných plemen nevešlo. Bohužel ani Sam. Počkali jsme ještě na BIS, kde se prezentoval jako první vítěz FCI 1 čili Chip. BIS nakonec dostal Afgánský chrt.
Poté jsme vyrazili směr Brno-Veveří, kde nám kamarádka Jana půjčila byt na vyspání! Jani, moc děkujeme!!!

Malá ochutnávka spousty fotek, které brzy zpracujeme...
           

NEDĚLE:

V neděli budíček o poznání déle a za pět minut jsme byli na výstavišti. Bohužel vše komplikoval hustý déšť. Rychle jsme se přesunuli do haly, i tak vše zmoklo :o( V pár minutách kdy nepršelo se povedlo vyvenčit australáky. Poté přesun ke kruhu bíglů a venčení mých bíglošů - to už bohužel za deště. Naštěstí bíglů nesporná výhoda je, že jsem je "přejel" hadrem a nikdo nepoznal, že byli venku :o) Posuzovala paní Anna Krejzková. Ari po štěněti a dorostu nastoupil do třídy mladých, kde nás bylo 10. Ari běhal jako první a nutno dodat, že opravdu lítal. Paní rozhodčí měla hospitantku, takže se posuzování trochu protáhlo. Nicméně z 10ti psů, jen 4x padla známka Výborná a my mezi nimi :o) Začalo se běhat a rozhodovat. Ari nasadil smrtelné tempo a byli jsme nuceni předbíhat jednoho psa za druhým. Stále se běhalo. Asi po 20ti kolečkách (co jsme uběhli my, ostatní tak 15) jsme se mohli zastavit. Vysvobození. Paní rozhodčí se s hospitantkou rozhodovali na pohyb a všimli se, že ten měl Ari nejlepší a proto vyhrál!!! CAJC z deseti psů v 9ti měsících. Fantastické!!! Bohužel jsem nestihl v tu dobu nastupujícího Korála, kterého musela předvést Martina. Kory byl hodnej a výsledek stejný jako v sobotu - čili res.CAC za Vildou u rumunského rozhodčího Cristiena Stefanescu. Fotil jsem australáky a na Prince upaloval zpět k bíglům. Princ měl tentokrát konkurenci a hned pěkně silnou. Oba veteráni krásní v typu, v pohybu. Paní rozhodčí se natolik líbili, že v pohybu vyzvala diváky k potlesku. Nakonec mladší a o něco rychlejší Princ vyhrál. Ihned po Princovi sprintem k šickám, kde už byla v kruhu Martina s Chicem a já měl nachystaného Bambulu. Šicky posuzoval norský rozhodčí Espen Engh, který známkami Výborná opravdu velmi, ale velmi šetřil. Bambule v mladých známku V dostal a dlouhou dobu byl jediný! Nakonec s výbornou odešli 2 psi!!! V posledním kolečku si Bambulka trochu zazlobil a tím se před nás druhý pes dostal a vyhrál, škoda, ale i přesto V2 bylo v neděli nadmíru hodnotné! Sam s Martinou v šampionech res.CAC. U fen byla Lady VN1 a poté padla Výborná až ve třídě veteránů!!! Až tak přísné posuzování bylo! Terrinka mezitím s náhradním handlerem opět CAC v šampionech :o) Na závěrečky jsme dnes měli jen Prince a tak jsme vše nanosili do auta a nachystali na odjezd domů. S Princem jsme se proběhli v závěrečném kruhu, kde na nás anglická rozhodčí dlouhou dobu koukala, ale nakonec vybrala jorka stojícího vedle nás. Zapsali jsme úspěchy a vyrazili směr Zhoř. Ihned za Brnem sníh s deštěm, hnus. Po sjezdu z "úžasné" D1 jsme najeli na objížďku díky bouračce a začali klouzat po zledovatělé silničce. Nakonec jsme vše dovezli v pořádku, zapili úspěchy šampusem a upadli do postele totálně mrtví.

             

Co říci závěrem? Výstava byla hektická, ale kruhy krásné prostorné, kompletně pokryté kobercem. Místa bylo dost, snad jen volba haly pro závěrečný kruh mohla být lepší. V záverečkách hodnotné ceny, ale absence soutěží pro nejmenší pejsky :o( To v Brně do teď nechybělo. Moc děkujeme všem rozhodčím za super výsledky a všem přátelům, kteří nám občasně pomohli ať už s focením, prozváněním atd. Za rok určitě naviděnou...

FOTOGALERIE ZE SOBOTY ------------------ FOTOGALERIE Z NEDĚLE
Photogallery from Saturday -------------------- Photogallery from Sunday

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.bohemia-acro.com , www.beagle-tergy.cz , www.beagle.cz , www.beagleteam.eu , www.perla-vltavy.cz