NVP Czestochowa (PL)

19.4.2009

 

Na národní výstavu do Czestochowa jsme vyrazili jen kvůli převzetí našeho nového, roztomilého šicáčka. A když už tam pojedeme přihlásíme nějaké psíčky, kterým by se hodili nějaké tituly. Když nám vyšlo, že pojede jen Kory a Terry, rozhodli jsme se přibrat i nějaké psíčky našich přátel. Emču, který měl výstavní premiéru a Ingiho. Oba si krásně rozjeli polské Jch. :o)))

Shrnutí našich úspěchů najdete v přehledné tabulce:

Plemeno PP jméno Volací jméno Výsledek
Australský ovčák A Eminnem New Acro * "Emča" V1, CAJC, BOB, BIG Junior 1-3, res.BIG
Australský ovčák Prosto Chudo Koral Fallcat Acro "Kory" V1, CWC, Nejlepší dospělý pes
Čínský chocholatý pes Zholesk Angel Stars Acro "Terry" V1, CWC, Nejlepší dospělá fena, BOB, BIG 4.-5.
Bígl Ulradi's Hot Dog * "Ingi" V1, CAJC, Junior BOB, Junior BIG

* Takto označení pejskové nejsou v našem majetku. Jen jsme je vystavovali...

V půl jedenácté večer jsme vyrazili na trasu, která slibovala 550km. Celou cestu nespadla ani kapka, což bylo velké štěstí, oproti předchozím dním. Nebe slibovalo fajnovou a pohodovou výstavu. Po šesté hodině ranní jsme už byli na místě a hodinku si chrupli.
Celá výstava byla v kempu mezi stromy a my měli díky naší časnosti možnost zaparkovat přímo u kruhu, takže žádné tahání s klecemi a podobně. Prostě paráda. Začalo vykukovat sluníčko a po chvilce mělo už i tepelnou sílu. Venkovní výstava má tu výhodu, že za pěkného počasí se dá udělat spousty krásných fotek, které se povedli i nám :o)))

Jako první šel na řadu bígl Ingi. Hned v mladých měl pořádnou konkurenci. I když psi nebyli nic extra, pořád jsme byli v polsku, psi byli z polska a posuzovala paní Krystina Opara taky z polska. Nicméně Ingi jednoznačně vyhrál a čekal na svou konkurentku o Junior BOB. Tou nakonec byla dle mě dost slabá fena, ale když vyhrála ze sedmi fen, čekal jsem, že tam budou nějaké sympatie s paní rozhodčí. Naštěstí nebyly. Junior BOB pro Ingiho :o) V soutěži o BOB se Ingi taky neztratil, nicméně BOBa dostal dospělý pes.
Druhá šla na řadu nahačka Terrinka. Ta si odnesla CWC ze šampionů a dokončila si Polského šampiona! :o) Následoval i další titul Nejlepší dospělá fena. O BOBa jsme s Martinou měli jiné favority, nicméně k naší velké radosti zadala paní rozhodčí BOBa Terrince!!! :o)))
Jako poslední šli na řadu naši australáci. Emča si s Martinou odbyl svou výstavní premiéru a to hned ve velkém stylu. CAJC, Junior BOB a po chvilce i BOB, kde mu konkuroval Kory, který dostal už druhý CWC a následně i titul Nejlepší dospělý pes :o).
Čekání na závěrečné soutěže jsme si zkrátili focením, povídáním s přáteli i krátkým spánkem.

Ani v závěrečkách se neztratil žádný z našich psů. Kory byl zapůjčen do soutěže JuniorHandling, kde byl moc a moc šikovnej, ale štěstí mladé vystavovatelce nepřálo - nestihla posuzování :o((( Emča se probojoval mezi tři nejlepší mladé jedince FCI 1. Ingi byl jediný kdo postoupil z FCI 6, čili Junior BIG!
Emil pak nastoupil o BIG. Tam zaujal natolik, že dostal i krásné res.Best in Group! Hned za polským plemenem od polského rozhodčího :o)
Terrinka se taky neztratila. Z cca 15-20 psů v FCI 9 se probojovala mezi 5 nejlepších! Na bednu to bohužel nestačilo, i tak sme byli nadmíru spokojení!!!

Nakonec jsme vše vrátili do auta, udělali spousty společných fotek, přebrali prcka a vyrazili směr domov. Cesta dlouhá, ale přežili jsme a už teď se těšíme na další výstavu už tento víkend :o)))

Ingi byl vzorný...  ... a s přehledem vyhrál!    Terrince se venkovní kruh líbil a rozhodčí to viděla! Best of Breed a dokončen Ch PL!!!  Emča na své první výstavě zanechal dobrý dojem  a odnesl si vše co mohl!
Kory jako vždy - prověšené vodítko - hlavně, že je s tatínkem :o)  Kory - CWC a Nejlepší dospělý pes!  Kory se v JH choval s malou holčičkou jak mega-profík :o) a holčička se mu moc líbila :o)  Ingi a jeho první Junior BOB + Junior BIG!!!  Emil jako res. Best in Group!!!  Terrinka se neztratila ani v závěrečkách - BIG 4.-5.místo
Náš nový prcek Martin - čti Mártyn!!! A nebo naše nové trio - Máťa+Máťa+Máťa :o)))))
CELÁ FOTOGALERIE Z VÝSTAVY JE ZDE

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.bohemia-acro.com , www.beagle-tergy.cz , www.beagle.cz , www.beagleteam.eu , www.perla-vltavy.cz