NVP Jelenia Gora (PL)

17.5.2009

 

Na polskou výstavu jsme vyrazili ve velmi hojné sestavě. Z našich psů jel pouze veterán Princ a australačka Skyppy, ale pak jsme přibrali pejsky od Báry - Ingiho, Didu a Aussinu. Samozřejmě i Emila - ten je s námi jako doma :o) V neposlední řadě jsme hlavně jeli na výstavu o třech lidech :o))) Jeli s námi ještě kamarádka Kačenka se svou Sunnynkou a veteránem Idrusem. Sobotní odpoledne a večer u Kačenky s jejíma pejskama bylo moooc fajn a my moooc děkujeme!!! Doufám, v nějaké repete :o) Taková byla naše sestava a my vyrážíme. Určitě brzy najdete report i u Martiny a Kačenky.

NEDĚLE:

Odjezd po páté hodině ranní byl vcelku příjemný. Výstava 30km od hranic a my měli na vše spousty času. Cesta utíkala bezvadně a my se dobře bavili. Areál jsme našli okamžitě, neboť byl na kraji města. Bohužel jsme se museli rozdělit na dva tábory, neboť bíglové a australáci byli v kruzích, které byly na opačných koncích areálu. Už brzy ráno to vypadalo, že počasí se nám vydaří a my si den opravdu užijeme. Dokonce i stan proti dešti jsme použili proti sluníčku :o)
10:30 a konečně začíná posuzování. Půlhodinové zpoždění oproti katalogu, ale nic nenaděláme. Já u bíglů. Holky u ovčáků. Bígly pro tento den posuzoval pan Burski. Měl s sebou hospitantku, takže se vše ještě protáhlo. V kruhu vyšší tráva na nerovném terénu. Už jsem zažil lepší kruhy. Ingi se v mladých rozhodčímu líbil a tak má Ingi již svůj druhý polský "CAJC". V mezitřídě Anina s Xichtem. Taky se panu rozhodčímu líbil, získal CWC. O nejlepšího psa v rase nastupují tři slušní psi, avšak vyhrát může jen jeden. Jack (otec našeho prvního vrhu) si to vyloženě zasloužil za svůj překrásný pohyb. Princ se předvedl tak jak je jeho standard. Bez jediné výtky V1 Nej.veterán :o) Dido v mezitřídě fen trochu zlobila, i tak mohla svou konkurentku porazit. Bohužel se tak nepovedlo a skončila V2. Mezitím Martina s Kačenkou stačily získat na Aussinu CWC a Nej.suka v rase. Na Emila již téměř tradičně CAJC, BOB. A Skyppynka porazila Sunnyku o Nej.suku v rase. Obě měly předtím CWC :o) Ingi téměř bez problému vyběhal i další Junior BOB. O BOB si Martina vzala Ingiho a já Prince. BOBa nakonec dostal Jack :o) Pak jsme se společně s holkama Krejzkovejma přesunuli k závěrečným soutěžím pod stan a společně si užili čas čekání.
Závěrečné soutěže začali po čtvrté hodině. I tam jsme zaznamenali úspěchy. A že to nebyl jen jeden! Na začátku půjčená Sunnynka zvítězila v mladší kategorii Junior Handlingu, hned na to se jí povedlo vyhrát s jinou slečnou i ve starší kategorii a nakonec vyhrála se starší slečnou i nejlepší Junior handlera výstavy :o) Potom jsme nastoupili s Princem a Idrusem o nejlepšího veterána výstavy. Polská rozhodčí Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska si nás obhlídla již v přípravném kruhu a nad Princem se i pozastavila. Do užšího výběru z cca 20-25 psů se dostali jen tři, šeltie, karelský medvědí pes a Princ!!! Budeme na bedně! Hurá! Princ se předváděl jako panenka a užíval si to! Velký favorit na vítězství byl třetí! Poté vyhlásili jako druhou šeltii, takže BEST IN SHOW Veterán se stal Princ!!! Obrovská radost! Spousty fotek a krásné dárečky! Princ mi konečně splnil to, oč jsme se snažili skoro rok :o) Nebylo moc času na okounění, hned po veteránech nastupovali mladí jedinci o BIG Junior a mezi nimi v FCI 1 i Emil. Já utíkal dát Prince spinkat a vzít Ingiho, neboť soutěže jeli ve slušné rychlosti. Emil postoupil mezi tři nejlepší! Anina s jezevčíkem Putinem taky postoupili do užšího výběru a teď už chyběl jen Ingi. Po shlédnutí konkurence, jsem si myslel, že bysme mohli postoupit. Bohužel pan rozhodčí mě překvapil a vybral naše soupeře. :o((( Poté si rozhodčí vybral z každé skupiny jen jednoho, čili vybral BIG Junior. Mezi nimi k naší radosti i Emil a Putinek!!! Na bednu se bohužel nedostal ani jeden :o(
Emil hned utíkal do přípravného kruhu na BIG. Bohužel přišel mezi posledníma, takže musel běžet až za malejma plemenama. To mu ale rozhodně vůbec nevadilo. Jako první postoupil do užšího výběru! Třetí i druhé místo bylo obsazené a na první bylo několik kandidátů. Ti měli ale smůlu, neboť vyhrál Emil!!! :o) Emilovo další BEST IN GROUP :o))) Opět velká radost a spousty fotek. Do 4. FCI skupiny nastupoval Putinek. Konkurenci tu měl slušnou avšak taky zabodoval a dostal se na bednu! Krásné BIG 3.pro mladého Putinka. Hned na to v FCI 6 jsme fandili i Jackovi. Ten si zasloužil jednoznačně vyhrát, ale skončil druhý za res.BISovým basetem. V páté a desáté skupině jsme fandili i kamarádce Báře, které moc děkujeme za krásné fotky!!! O BIS jsem opět natáčel video, kdyby se povedl Emilovi podobný úspěch jako minulý týden. Konkurence tu nebyla tak silná a určovalo se pořadí prvních tří, takže šance byly větší. Bohužel... I tak si myslím, že o BIS se Emil proběhne ještě nesčetněkrát :o))) Potom úklid našeho bivaku, naskládání všech věcí a pohárů do auta a směr ČR. V Malé Skále jsme si dali ještě výbornou pizzu a začali jsme rozvážet. Nejdřív Kačenku, potom Báry pejsky a nakonec Emila. Do postele jsme se dostali lehce po jedné hodině ranní a usnuli během vteřiny.

Každá fotka má svůj popisek...

  Aussina začínala - CWC, Nej.suka v rase  Ingi model - CAJC, Jun.BOB :o)  Emča jako panenka - CAJC, BOB  Sunnynka a jeji dokonale predvadeni - CWC  Skyppulka byla taky moc hodná a šikovná - CWC, Nej.suka v rase  Dida v pohybu - V2  Dida ve statice - V2
Princ si od února vyjel...  ...pro další Nej.veterán :o)  Soutěž o BOB  Kačenka s veteránem Idrusem  Sunnynce to na jedničce sluší!  Princ o BIS veterán  Princ je BIS veterán!!!  Emilovo BIG Junior!
Putin jako BIG Junior  Best in Group - EMIL :o)  3.BIG - Putinek :o)  Jack - res.BIG  BEST IN SHOW  Při cestě zpět jsme viděli sníh :o)))

 

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.bohemia-acro.com , www.beagle-tergy.cz , www.beagle.cz , www.beagleteam.eu , www.perla-vltavy.cz , www.tender-flash.com