MVP Brno

28.+29.6.2009

 

Intercanis Brno na tradičním místě se slušnou organizací a zajímavými rozhodčími přilákali přes 3300 psů a jejich majitelů. Ani my nemohli chybět a to ve velmi hojném počtu na oba dny!!! :o))) Složení najdete u jednotlivých dnů, jelikož nás bylo opravdu dost :o) Určitě brzy najdete report i u Martiny.

SOBOTA:

Sobotní sestava byla velmi početná. Už jsme nejeli jen my s Martinkou, ale přidali se Toník s Jájou. Aby také ne, když s pejsků jeli australáci Kory, Régo, Sooner, Exi, Sisi a Way a dva bígloši Princ s Arim. To by se ve dvou asi jen velmi špatně stíhalo... Bígly přiletěly posuzovat věhlasné a uznávané dámy z Anglie a majitelky jedné z nejslavnější stanice světa vůbec - Marion a Diana Spavin ze stanice Dialynne! Myslel jsem si, že budou podstatně přísnější, i tak mne dosažené úspěchy a posudky na mé kluky velmi potěšili!!! Už v 9:00 nastupuje Ari do velmi početné třídy mladých. Deset psů ve třídě to už není žádná sranda zaujmout. Po pečlivém prozkoumání paní Marion to ale Ari dokázal! Výborný 3 z deseti psů beru jako úspěch! Poté jsem sledoval kruh psů a posuzovaní paní Marion střídavě s dobíháním ke kruhu australáků kde posuzovala paní Eva Hájková. Régo nenechal nic náhodě a třetím CAJCem dokončil Českého JCH. Bohužel když nastupoval Kory nastupoval i Princ. Kory tedy opět hájil barvy s Martinou a nutno podotknout, že opět skvěle :o))) No ani Princ neudělal ostudu. Ve veteránech se sešli tři psi, z toho jen můj Princ není Interšampion. Jenže "můj dědek" měl svůj den, mou důvěru nezklamal a i přes velmi tvrdou konkurenci vyhrál! Feny posuzovala mladší Diana a tak jsme rovnou čekali i na soutěž o BOB. To jsme nevěděli co se děje u australáků... Veteránka v souboji o veterán BOB byla nám i jiným velmi dobře známá Lotka Jany Malíkové. Krásná fena s krásným pohybem. Tady už rozhodovaly dámy společně a neměly to snadné. Dlouhé stání, běhání...jenže naši veteráni jsou zkušení mazáci, ale verdikt byl jasný. Veterán BOB je Princ!!! Měl jsem opravdu velkou radost, neboť si tohoto ocenění velmi vážím!!!
Doběhnu k australákům kde mě čeká šok!!! "Kory má VD :o(((" znělo z úst Martiny i Jáji s pokleslým výrazem. Měl jsem radost z Prince a tohle mi nahrnulo slzy do očí. Díky bohu se jednalo jen o nejapný vtípek a následoval druhý šok. "Kory má CACIB!!!" To už byla realita, ale opět se mi nechtělo věřit... V CACe jsem věřil, ale o CACIB porazit Emila - to je australák, který s námi byl v Bratislavě a získal titul nejvyšší - BIS!, a Dale - multišampiona, který je velmi atraktivní, v to jsem ani nedoufal. Nicméně i Kory měl svůj běhací den a to hraje velkou roli. Takže radost ještě větší, že všech úspěchů. Veterán Sooner si s přehledem dokončil Českého veterán šampiona. Exinka měla v mladých asi historicky nejvyšší konkurenci u AUO v ČR ve třídě, kde se sešlo 13 fen!!! Exince jsem ale věřil, je to zlatíčko a i přes to, že nepatří zatím mezi výstavní mazáky, je velmi šikovná a hlavně krásná. CAJC byl naprosto zasloužený :o))) Její sestra Sisi to v otevřené neměla vůbec lehké. V3 je i přesto slušné no a maminka dvou zmiňovaných holek Way získala v šampionech CAC a za chvilku i res.CACIB. O BOB nastupovali 3 naši zástupci, ale všichni 3 handleři jsme asi trochu tušili jak to dopadne... Tak se také stalo a i přes drobné váhání paní rozhodčí si BOBa zaslouženě odnesl Régo - i když jsme mu s Korym v pohybu nedali ani centrimetr zadarmo :-D Začali jsme se přesouvat k závěrečným soutěžím...
I tam se hodně dělo. Nutno pochválit organizátory za soutěž BIS dorost, která byla letos u nás teprve podruhé :o((( Je to škoda, neb je to velmi hezká soutěž a zkušenost pro malé pejsky. My tam zástupce neměli. V soutěži párů, které již třetí výstavu po sobě posuzoval pan Krinke, byli od nás Sooner se Sisinkou, avšak zůstali bez povšimnutí :o(. Do veteránů šli Sooner s Princem. Oba se předvedli skvěle, ale opět nic :o(. Veškeré šance tedy vkládaly do Réga. Ten sice v soutěži BIG Junior, kde se vybíral jen jediný pes nezaujal, ale v početné konkurenci o BIG už rozhodčího zaujal natolik, že si odnesl krásný res.BIG za Komondorem z Maďarska, který na výstavě v Ostravě získal titul BIS. Nutno zmínit úspěch bígla, tedy spíše bíglice z Maďarska, která získala BIG a nakonec i res.BEST OF DAY. Na 17ti měsíční fenku je to ohromný úspěch. My se spakovali a vyrazili domů připravovat pejsky na nedělní kolotoč :o))) Poprvé v životě mi byla svěřena funkce groomera a to u malého Martinka a Aličky. Martinka jsem celého vykoupal a vyfénoval a u Aličky jsem byl vrchní depilátor a chvilku na to i sušič :o))) Myslím, že na premiéru to nebylo špatné :o)

Princ měl svůj den... ...i v boji o BOB veterán... Ari byl taky moc šikovný... ...a má moc hezké fotky. Princ při posuzování...
         
         
...nadchnul paní Spavin,... ...jeho výkon... ...byl nejlepší :o). Kory je můj smíšek... ...a moc šikovný - CACIB!!!
         
         
Régo a 3. CAJC :o) Sooner dokončil Vet.CH. Exinka excelovala - CAJC Sisinka v super pohybu! Way je stále úžasná!
         
         
     
Soutěž o BOB... ...a BOB!!!      
         

NEDĚLE:

V neděli jsme vyrazili už jen já a Martina. Z pejsků šicáci Samík, Martinek a Endík + nahačky Terri s Aličkou. Samozřejmě nemohl chybět ani Bambula, kterého jsme potkali už na dálnici :o) Na místě jsme byli opět včas a tak bylo spousty času na vybalení, vyvenčení a pokecání s přáteli :o) Jako první šel na řadu malý Martinek, který měl svou výstavní premiéru. Tu jsme myslím zvládli. Máťa se předvedl jako velký mazák a získal nádherný posudek s oceněním VN1 :o) Pro dnešek rozhodcoval předseda Shih-tzu klubu ČR pan Robert Kubeš. Ve třídě mladých výhrál naprosto zaslouženě krásný Lukýn a to už jsem chystal Bambulku do kruhu. Tentokrát to bylo bez konkurence, avšak ne úplně zadarmo... :-D Nicméně Bambulovo třetí CAC na dospělého Českého šampiona se povedl a Bamboo má tak pro letošek splněno - to ale neznamená, že přestane jezdit... To určitě ne :o) To už se chystala Martina se Samem do šampionů. Tam to měla podstatně těžší, neboť byl se Samem ve třídě pes, jenž už od tohoto pana rozhodčího má BOBa z nedávné klubovky. S úspěchem jsme nepočítali. Sam ale letěl a na pohyb získal jeden z nejcennějších CACů a chvilku na to už s přehledem i CACIBa. Po posouzení psů byla malá přestávka a akorát se stihla nachystat Alička, která byla na své druhé výstavě a poprvé v mezitřídě. Krásně běhala i stála a zaslouženě vybojovala svůj první CAC :o))) Posuzování shih-tzu fen jsem fotil a pozoroval. Mezitím se Samík připravoval na soutěž o BOB. Tam nastoupil proti mladému psu, krásné polské feně, která získala CACIB a další polské feně z veteránů. Pan rozhodčí postupně vyřazoval až tam ve finále zbyl Samík a polská CACIB fena. Rozhodnout se mělo v pohybu. Spousty koleček a opravdu pěkná podívaná. Nakonec si BOBa k naší radosti odnesl Samík :o))) Opravdu nečekaný úspěch!!! Nezbytné focení a poslední přesun k naháčům. Tam byla Terrinka V3 v šampionech a Alička chvilku na to bojovala o CACIB. Tam si tituly rozdělily starší fenky. I tak Alička předvedla velmi slušný výkon!
V dešti jsme se stěhovali k závěrečkám, děkujeme za pomoc přátelům od Lukýna za půjčení deštníku. Po tropické sobotě jsme s deštěm nepočítali. V deváté skupině nastupoval Sam k neznámému italskému rozhodčímu. Toho zaujal, neboť ho z obrovské konkurence stále a stále vybíral do užšího a užšího výběru. Až jich tam nakonec zbylo pět. Když umístil dva psy, byla "bedna" pro Sama jistá!!! Třetí místo - Shih-tzu!!! Paráda, Samík spěchá na bednu a já pořizuji nezbytné fotky! Poté už se chystáme vše naložit a vyjet. Mezitím jsme ještě viděli jak si malý černý pudlík z deváté skupiny vyběhal titul nejvyšší - BIS.
Kompletní fotogalerie ze závěrečných soutěžích brzy najdete zde!!!

Martinek měl svou premiéru... ...a zvládl jí skvěle!!! Bambulka má 3. CAC na CZ Ch. :o)))
     
     
Samík zářil - CAC, CACIB, BOB :o))) Alička má úchvatný rozsah! Zaslouženě CAC! Terrinka v kruhu
     
     
Samík si letí pro... ... Best in Group III. Zapomenutá rodinná fotka ze soboty :o)))

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.bohemia-acro.com , www.beagle-tergy.cz , www.beagle.cz , www.beagleteam.eu , www.perla-vltavy.cz