MVP Mladá Boleslav

29.+30.8.2009

 

Po národní výstavě jsme byli zvědaví, jaké počasí si na nás tentokráte pořadatelé připraví. Díky třetím silám počasí vyšlo a Mladoboleslavská mezinárodka by se dala nazvat pohodovou výstavou na konec prázdnin. Naše sestava byla opět početná, z části se o to postarala kamarádka Irina, která přijela se svými pejskami až z Ruska a celý víkend strávila s námi. Report najdete i u Martiny.

SOBOTA:

Na sobotu nás jelo tolik, že jsme nakonec museli jet dvěma autama, abychom nezapoměli nic doma. Už jsme nejeli jen my s Martinkou, ale přidali se Toník s Jájou a Irina. Téměř 4.000 psů a mezi nimi z našich bígl Ari (i když on si stejně myslí, že je AUO) a australáci: Drak, Sooner (Drakovo dědeček), sestry Exi a Sisi a jejich maminka Way. Dá se říci takovej krásnej rodinnej výlet. Irina měla s sebou 3 jezevčíky 3 velikostních rázů :o)
Bíglové i australáci začínali takže jsem opět musel Dráču přenechat Martince, která si dovede poradit s kýmkoli a navíc Dráča už pomalu ale jistě přichází výstavám na chuť. O tom až za chvilku...
Bígly přijel posuzovat z Polska pan Tomasz Mroczek. Pro mne velká neznámá, ale nedával jsem si nějaké velké cíle. Přeci jen co čekat od Poláků :-D i když výjimky se najdou. Ari předvedl svůj spíše standardní výkon, o nějakém extra vystavování tu řeč být nemohla. Co Arimu ale opravdu jde, je pohyb. Jen málokterý pes by mu stíhal kdybysme dostali prostor, ale nečekal jsem, že pohyb bude u polského rozhodčího hlavní. Nicméně Ari skončil ze sedmi psů na čtvrtém místě. Nyní mu na splnění chovných podmínek chybí už jen speciálka, na kterou se chystáme za 14 dní. Chvilku jsem pozoroval posuzování a musím uznat, že to byl standard. Celková líbivost a barva zastiňovali určité nedostatky daných psů, ale to už je zde "dobrým" zvykem. Celé dopoledne jsem tak přebíhal mezi kruhy AUO a bíglů. Co jsem stihl zaznamenat byla třída mladých fen, kde jednoznačně byla do očí Rory kamarádky Aniny. Nedát této feně CAJC by byl hřích, nakonec se pan rozhodčí neprovinil a Rorynce dal CAJC a nakonec i Junior BOB. Nutno říct, že naprosto právem. Až bude mít více výstavních zkušeností, je to velký adept na BOBy! Nyní ho dostal pěkný Pišorek, který je zapůjčen do Čech na výstavy a krytí.
Mezitím se u kruhu australáků děly nevídané věci. Paní rozhodčí De Ridder Onghena z Belgie měla svůj metr a svůj ideál. Známka Velmi dobrá pro ní byla naprosto běžná a tak se stalo, že v mladých si "troufla" VD zadat i Emilovi! Ano, tento pejsek s námi letos získal v Bratislavě titul Best In Show! Zde VD2 za bratrem Waitíkem, který si třetím CAJCem dokončil Junior Šampiona. V mezitřídě další povedený bratr Régo, který má s námi taky několik BOBů a pro mne to byl největší adept na BOB i teď. Nicméně VD1 v mezitřídě byla opravdu odstrašující. Co si pak odnese můj malej Dráča? :o( S obavamy Martina nastupuje s Drakem do konkurence tří psů. Černý německý pes v srsti, červený trikolor také v srsti a Drak, který srst zatím jen nabírá. Posudek velmi slušnej, plnej chvály. Poslední věta zní: Bohužel není v nejlepší kondici srsti...proto VD. Svým ideálním pohybem, kdy Dráča běží metr, někdy metr a půl před Martinou, strčil své konkurenty do kapsy a třídu (byť s VD) vyhrál! Takovéto VD je člověk schopnej unést, kor, když ho dostalo spousta moc hezkých psů. Navíc Drak obstál v tvrdé konkurenci, což dodává chuť pracovat a snažit se dál. Sooner je "starej mazák", paní rozhodčí se velmi líbil a dle jejích slov to byl nejlepší australák co tu dnes viděla. Tak jsme měli rázem jiného kandidáta na BOB a to dědka. :o) V mladých fenách podobná situace jako u bíglů. Exinka do očí bila svou krásou, elegancí a chutí vyhrávat. Ani tady se paní rozhodčí nespletla a Exinka si tak dodělala, stejně jako brácha, Junior šampiona ČR. V otevřené její sestra Sisi měla stejnou možnost. Jenže paní rozhodčí na ní vůbec nekoukala :o( obávali jsme se, že Sisinky úchvatný pohyb, zbude bez povšimnutí, ale nebyl! Sisi si tak CACem taky dokončila Jch CZ a paní rozhodčí se dá připsat plus za to, že pohyb byl u ní velmi důležitý. Jenže to do kruhu s grácií nastupuje Way, matka již zmíněných "super" dětí. Asi si řekla, že dost bylo jejich dočasného kralování. Aby nespychly ukázala jim jak se to dělá. CAC a CACIB pro ní byly hračkou a po dvou kolečkách měla v kapse i BOB. Její 3 děti si zde dokončily Jch CZ, dva další ho již dávno mají a přesto titul nejvyšší jim nedopřála :o))) Obrovská radost, myslím, že pod přísným okem patří tento BOB k velmi ceněným titulům ve Wayinčině sbírce.
V klidu jsme se přestěhovali k závěrečnému kruhu a užívali bezvadného dne s přáteli. V soutěžích jsme fandili, fotili a drželi palce. Sooner se předvedl na BIS veterán, ale tentokráte zůstal bez povšimnutí, stejně tak v páru se Sisi. Čest držela Exi, která postoupila mezi 4 nejlepší mladé jedince FCI I. BIS Junior ale nakonec získala Rory, ona bíglice, která si k Junior BOB, připsala i Junior BIG a na závěr Junior Best in Show! V FCI I nastoupila Way, paní rozhodčí na ní dlouho koukala, ale nakonec si vybrala jiné. V 4. FCI skupině zářila Irina s hladkosrstou standardkou a skupinu vyhrála. Její druhý jezevčík měl také BOB a i přesto, že se tento typ (trpasličí, drsnosrstý) Martina se s ním umístila na krásném čtvrtém místě! V 6. FCI skupině vyhrála kamarádka Bára s basetem Hubertem před favorizovaným bíglem Pišorem. O BOD jsme tak fandili a hned poté chvátali domů, kde se koupalo, holilo, fénovalo 8 pejsků až do ranních hodin! To jsme nevěděli co nás čeká... 

NEDĚLE:

Neděle byla trochu hektická. Měli jsme dost pejsků - jmenovitě šicáci Sam, Endík, Martinek a naháči Alička s Davem + samozřejmě handling Bambule. Na místo jsme dorazili pochopitelně včas i s Irinou a jejími pejsky. Než jsme se nadáli začalo posuzovaní a po dvou psech v dorostu nastupoval Dave, který si zde odbyl premiéru v mladých. A že to byla premiéra jak se sluší a patří. Dave se výstavu od výstavy lepší a je s námi čím dál klidnější. Jeho předvedení bylo na jedničku a věřím, že brzy bude na jedničku s hvězdičkou. Pan rozhodčí Leoš Jančík poznal, že Dave se pohybuje nejlépe a na svůj věk je i velmi hezky vyvinutý a tak první CAJC na Junioršampiona byl doma :o))) Velká radost, společné focení a šup hned zpět na přípravu šicek. Bylo toho opravdu dost. V mezitřídě fen pak nastoupila Alička. Ocásek nahoru jak se sluší a patří, ale mnohem vyzrálejší konkurentky, kterých bylo osm nedovolily Aličce se dostat do první čtyřky, ale Výbornou si zaslouženě odnesla a při rozhodování skončila na pátém místě. To už se finišuje u šicek a jako první jde na řadu Martinek do dorostu, kde byli 3. Máťa nejlmladší, což je u šicek hendikep co se chlupů týká. Nicméně pohyb, výraz a super tělo Martinek má a tak zaslouženě oba starší pejsky porazil!!! Rychlá střídačka Martinka za Endíka a Martina je opět v kruhu. Enďa taky patří v mladých k těm nejmladším, ale v klidu mohl tuto třídu vyhrát. Nakonec byl druhý za průměrným psem. V mezitřídě se sešla mimořádně silná konkurence. Rozhodčí pan Baskaran ale preferoval pokaždé něco jiného a tak jsme do poslední chvíle nevěděli. Vyhrál ruský pes a na nás s Bambulí zbyla až "brambora" v podobě čtvrtého místa. V kruhu nás střídá Samík v třídě otevřené. Standardní výkon jak se na mazáka sluší a patří. CAC byl jeho. V šampionech opět nastupuje Martina tentokrát s odchovancem Dayem. Veliká konkurence hezkých šampionů. Day skončil na druhém místě. O CACIB se tak sešli velmi rozdílné typy. CACIB šel do šampionů a res.CACIB do mezitřídy. Feny jsem už sledoval jen koutkem oka a výsledky i slušně tipoval. CAJC u fen získala Endyho sestra a dokončila si Jch CZ a Klubového Jch. CACIBa si odnesla hezká Baila :o) Po skončení posuzování šicek jsme se pomalu začali chystat na vystavení chovatelské stanice. Myslím, že se nám to povedlo a z osmi nastoupených stanic jsme skončili na hezké stříbrné příčce. Pak jsme už jen fandili přátelům, kteří byli velmi úspěšní, balili věci a těšili se doma na postel.

Kompletní fotogalerie ze závěrečných soutěžích brzy najdete zde!!!

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.bohemia-acro.com , www.beagle-tergy.cz , www.beagle.cz , www.beagleteam.eu , www.perla-vltavy.cz