MVP Komárom (HU)

2.10.2009

INFO

Zhoř u Mladé Vožice - Komárom (HU) = (420km)
- cesta přes Brno, Bratislavu a okolo Gyoru.
Náš čas 5 hodin.
Dálnice: Maďarská známka (4denní) - 5 EUR, Slovenská známka (týdenní) - 7 EUR
Parkovné: 5 EUR
Areál: Chráněná krajinná oblast: MONOSTORI ERÖD

Web: http://www.kennelclub.hu/

 

2.10.2009 (pátek/Friday) - skupiny/groups: všechny / all

Do Maďarska jsme se chystali téměř celý rok, ale stále nám to nějak nevycházelo, nebo tam nebyli rozhodčí pro nás tak zajímaví. Až lehce podzimní Komárom. Je to kousek, hned za slovenskými hranicemi, a navíc rozhodčí pro naše plemena zněla zajímavě. Protože jsme nevěděli co nás může v Maďarsku čekat, přihlásili jsme ty hodnější výstavní pejsky co máme (nebojte, Korálek je taky hodný, ale přišel o srst a nabírá na novou sezonu :o)) a vyrazili za novým dobrodružstvím.
Cesta téměř komplet po dálnici, všichni pejskové spinkali a tak se jelo jako po másle. Chráněná krajinná oblast Monostori Eröd na břehu řeky nabídla krásné a pro nás zajímavé prostředí výstavy. Už dlouho jsme nezažili takto krásnou výstavu se vším všudy - místo, organizace, pestrý sbor rozhodčích, počasí a v neposlední řadě i výsledky :o)
Jako první z našich pejsků šel na řadu veterán Princ v 11:20, takže jsme měli na vše dostatek času. Vyvenčili jsme kluky a kochali se zajímavým prostředím, udělali jsme spousty fotek a zabydleli se u prostorných kruhů. V podzimním listí jsme udělali krásné fotečky a Samík předvedl krásné "coursingové" běhy :o)
Jak se nakonec ukázalo všichni kluci nám šli na řadu téměř ve shodnou dobu, ale nakonec jsme zvládli vše na 100%. Bígly posuzoval domácí Borsfai Csaba, které jsem už viděl posuzovat na Slovensku a vcelku se mi takový styl zamlouval. Princ se předvedl normálně - čili skvěle. Panu rozhodčímu se moc líbil, až mi nechtěl věřit jeho věk. Bez mrknutí oka dostal svůj první "veteránský" CAC a rozjel si tak Veterán šampiona Maďarska. Hned poté už Emča běžel s Martinkou do kruhu, kde byli australáčci. Ty pro tento den posuzoval István Lázsló. Emča měl svůj den, běhal jak z praku a panu rozhodčímu se líbil. CAC bez mrknutí oka, ale o CACIB pro něj pohyb tak důležitý nebyl. Jen ze statiky zadal CACIB německému psů, o res.CACIBa Emil porazil šampiona a už se chvátalo do kruhu se Samíkem. Shih tzu posuzoval exotický pan C. V. Sundarsan z Indie! V mladých psech zadal CAJC překvapivě maličkému pejskovi namísto českému psu. Samík se předvedl v třídě otevřené a v klidu si doběhl pro CAC, následně i CACIB. Měli jsme velkou radost! Všichni pejsci si rozjeli Maďarské šampiony!!! O BOB nastoupili dva CAJCové a dva CACIBové, ti byli oba z Čech. O BOB se už jen běhalo, stálo se minimálně. V Indii mají malinké šicky s malinkými hlavičkami a jediný v tomto typu byl mladý pes, který si odnesl BOBa. Už i náš "malinkatý" Samík byl pro něj moc silný. Nám to radost nezkazilo, měli jsme vše potřebné. Ještě jsme udělali spousty fotek a já si na chvilku šel zdřímnout. Martinka mezitím vše zapakovala. V závěrečných soutěžích se ještě Princík předvedl o BIS veterán, ale v takovém množství jsme nemohli ani pořádně běhat... :o/ Pan už jen převlíknout a vyrazit k domovu plní skvělých zážitků z nádherné výstavy. Není času nad rozplýváním, neboť vrchol sezony v podobě Světové výstavy v Bratislavě klepe na dveře, ale co teď s určitostí víme je to, že se do Maďarska rádi vrátíme.

         
Můj dědeček... ...Emča u vody... ...Samík závodník... ...krásné prostředí... ...výstavní kruhy zhora...
         
         
         
...místo pro auto... ...Princ v kruhu... ...bíglové o BOB... ...Samík připraven... ...v pohybu...
         
         
         
...byla i trocha statiky... ...Martinka a Samík... ...i já a Samík... ...po městě měla výstava reklamu... ...naše grupa :o)))

 

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.bohemia-acro.com , www.beagle-tergy.cz , www.pibaro.com , www.beagleteam.eu , www.perla-vltavy.cz , www.tender-flash.com