MVP Praha (CZ)

5.5.2012

 

Vyrazit na mezinárodku do Prahy byl dobrý nápad. Posuzovala nás paní Eva Hájková, chovatelka a specialistka na plemeno australský ovčák, a proto jsou výsledky našich aussin o to cennější od někoho kdo plemenu skutečně rozumí a ví co je u našeho plemene nestandardní. To se taky projeví na následné známce. Ono vůbec dostat Výbornou nebyla úplně snadné.

Svou výstavní premiéru si zde odbyly naše holky Baby a Michelle. Holky doprovodil Dráča, kterej se jel ukázat jakožto chovný pes. S Drakem jsem poctivě trénoval, abychom nevypadali v kruhu jako dřív (trochu boj s aktivním psem stát atd. :-D) a z jeho chování jsem měl velikou radost! Dráča byl skutečně moc hodný a bylo na něm poprvé vidět, že si to užívá. Free standing - stavení na volno bylo skvělé a pohyb má Drak stále stejně úchvatný což nám potvrdila jak paní rozhodčí tak spousta lidi okolo kruhu. Ve třídě stál proti nám Régo - A Expert New Acro. Draka porazil na ušlechtilejší hlavu, mě osobně potěšilo, že ale Drak má bezkonkurenční pohyb - dle slov paní rozhodčí. Res.CAC za Régem bereme všemi deseti :o)
Martina dostala důvěru v handling Maila. Marťa ze svého handlerského umu nezapomněla vůbec nic a dokázala Maila posunout na další, teď už můžu říct top, level. Mailo je zkušený, nadherný pes a CACIB si plně zasloužil neb tam byl opravdu nejlepší dospělý pes. Radovali jsme se moc ale nebylo moc času, neb v mladých fenách si odbývala premiéru i Drakova dcera Sendy, opět pod Martiny vedením. Sendy je mlaďoučká fenka, avšak temperamentu pobrala od tatínka dosti, naštěstí zdědila i překrásný pohyb a ze sedmi mladých fen vyhrála s titulem CAJC a Best of Juniors. Parádní úspěch! A děkujeme majitelce a kamarádce Renatě za péči o "naší malou Dráčovou" :-D
Následující mezitřída měla pět fen a mezi nimi i naše Michellka. Ta byla naprosto vzorná a stála jak andílek. V pohybu se prezentovala skvěle a paní rozhodčí se dlouho rozmýšlela mezi prvníma dvěma fenkama. Michelle boj prohrála, ale i a tak z toho byl res.CAC pro Michelle, ale za pěknou fenkou Arwen, čili i tady byla spokojenost, taky to mohlo skončit podstatně hůř :o)
V otevřené třídě se prezentovala naše Babynka, která byla taktéž velmi vzorná, což neuniklo paní rozhodčí, která chválila prezentaci. Nakonec z toho byl CAC a měl jsem velikou radost z nadšení s jakým se Baby vystavovala, neb to není taková sranda jako třeba na agility, či coursingu. O CACIB jsme pak bojovali velmi krátce, ale s výsledkem res.CACIB pro Baby jsem nad míru spokojen.

Před polednem jsme měli hotovo a tak jsme mohli okouknout stánky, přesunout se k závěrečnému kruhu a pokecat s přáteli. V závěrečkách jsme odprezentovali naší chovatelskou skupinu ve složení Baby, Michelle a Ashley a ač jsme se neumístili, svůj cíl jsme splnili a holky nabraly spoustu nových cenných zkušeností. Stejných zkušeností nabyla i Sendy, která se proběhla o Nejlepšího mladého jedince FCI 1, kde na zahraničního rozhodčího měla asi málo srsti :o)
Pak jsme už jen fandili našim kamarádkám, které měli super úspěch a moc jsme jim to přáli. Pak balení a přesun do pizzerie s přáteli a příjemně unavení jsme za nepříjemného deště odjížděli domů :o)

Jsme moc potěšeni s jakou radostí a s jakým temperamentem se naši pejsci prezentovali neb u australského ovčáka by mělo být vidět nadšení a chuť něco dělat, i když jde o vystavování.

Drak si užívá pohyb stál jak vytesaný a přesto si to užíval a smál se na mě Sendynka - malá Dráčová Michellka v pohybu
         
krásný volný krok a těžké rozhodování Baby po nástupu běhala s chutí lehkostí
         
a nadšením stála jak panenka kdykoli bylo potřeba PROSTO CHUDO girls
naše chovatelská skupina
Baby pózuje
         
a je vzorná Michellka sladká a přesto perfektní :o) Sendynka ve statice ač v pohybu je mnohem raději :o)

Za překrásné fotky děkujeme Martinovi a Renatě, se kterýma jsme strávili další fajný den :o)

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.meadowville.cz , www.beagle-tergy.cz , www.konepsikocky.cz , www.beagleteam.eu , www.tolugo.com