OV Staňkov (CZ)

8.5.2012

 

Na 300 pejsků všech plemen se přihlásilo na 1. Oblastní výstavu ve Staňkově, která se konala netradičně v úterý na státní svátek. Mezi nimi i tři naši zástupci. Důvody byly prosté. Výstavu jsme měli přes kopec a jako trénink je to k nezaplacení. Na svou výstavní premiéru vyrazili: Houmííí a Mollynka a na druhou výstavu vyrazila Baby. Dvě shih tzu a jeden australáček, to byla naše sestava.

Na výstavu konanou na letišti jsme dorazili včas a začali stavět stan proti sluníčku, které bylo po celý den všudypřítomné, poté jsme se pobavili s přáteli a čekali na zahájení výstavy. To bylo malinko zpožděné, ale žádný extrém. Australští ovčáci byli 4. Vše to byly fenky. Po jedné se předvedly ve třídě dorostu a mladých a s Baby byla opět Future for you Great Lady, kterou důvěrně známě ze závodů agilit. Posuzovala nás paní Dolejšová Olga, známá i z velkých výstav. Babynka se prezentovala opět skvěle a s nadšením a po krátké chvilce jsme z kruhu odcházeli s tituly Vítěz třídy, Oblastní vítěz :o) Velká spokojenost a dlouhé čekání u vedlejšího kruhu, kde posuzoval pan Karel Hořák a díky jeho nezaměnitelnému stylu měl jako vždy okolo "svého" kruhu mnoho diváků. Shih tzu u něj měli jít na řadu až po 70 psech, čili jsme měli opravdu spousty času. Udělali jsme si pěkné fotečky a když už se schylovalo k posuzování šicunek, začali jsme se chystat. Jako první nastoupil do dorostu náš Houmínek. Čerstvě šetiměsíční proti konkurentovi, kterej byl o dva měsíce starší což bylo vidět na velikosti a pan Hořák zadal Houmínkovi VN2, za to, že je ještě mlaďoučký . kdo by to byl řekl v dorostu :-D Houmínek se ale hezky předvedl a flintu do žita určitě neházíme :o) Pan Hořák se netají tím, že má v kruhu raději vystavovatelky než vystavovatele a tak zbylé posuzování jsem už sledoval coby divák s foťákem v ruce. Bambule mojí tety si právem odnesl Oblastního vítěze a už nastupovala nejobsazenější třída, kterou byl dorost fenek (4 kusy). Tam se s Martinou prezentovala i Maggie - sestra Houmínka, opět v majetku mé tety. Holkám to šlo náramně a těžkém boji skončili na druhém místě, což na nejmladší účastnici ve třídě byl pěkný výsledek. V otevřené třídě nastoupila Mollynka, opět raději s Martinou. Ta se panu rozhodčímu také líbila a odnesla si Vítězku třídy. Tvrdohlavá a namyšlená šicka je někdy složitější na vystavování než kdejaký mastif. Když si něco umane, tak s tím člověk kolikrát nic nezmůže :o) Měli jsme hotovo a byli jsme spokojení.

V závěrečných soutěžích se ještě Babynka proběhla o Nejlepší fenu výstavy, ale z obrovského počtu nastoupených fen jsme se výš nedostali. Já se opět radoval z prezentace a výkonu, který jsme předvedli a tak jsme mohli začít balit a vyrazit domů. Cesta kraťoučká, po cestě zasloužená zmrzka a teď už se chystáme na dovolenou............. Čili někdy tak za týden by mohla být nějaká aktualizace :o)

Baby - Oblastní vítěz Molly - Vítěz třídy Houmííí Maggie BEST IN SHOW

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.meadowville.cz , www.beagle-tergy.cz , www.konepsikocky.cz , www.beagleteam.eu , www.tolugo.com