Krajská výstava Karlovy Vary (CZ)

1. 9. 2012

         

Na krajskou výstavu do Karlových Varů jsme přihlásili z čistě tréninkového důvodu a podle toho dopadla i naše sestava. Sbírat zkušenosti vyjela australačka Dollynka, šicák Houmík a ano bígl Princ trénovat nepotřeboval, ale výstavu si užil asi nejvíce ze všech :o)

Ranní příjezd mezi prvními, vybrání hezkého místa a malý trénink našich benjamínků. Naše klasika. Mezitím dorazila i Jana s Rudou i jejich šicky Bambule s Maggie (Houmíkova sestřička). Užívali jsme si krásný den za ideálního počasí. Pod mrakem okolo 20 stupňů. Všech cca 400 psů se mělo vystřídat ve čtyřech výstavních kruzích s rozhodčími: Šimek, Hořák, Kliment a Mudra. Naše plemena si však rozdělili jen pan Šimek (bígl) a Mudra (australský ovčák a shih tzu). Několik perliček z výstavního katalogu. Přihlášený bígl - 1 kus! Jen Princ. To nepamatuji! Zato 8 australských ovčáků a 10 shih tzu byl zas nadprůměr na tak malou výstavu! Museli jsme se smát hlavně nad jediným naším dědkem v plemeni. :o)

Začalo se australákama. V mladých psech byl opět náš přeštický kámoš Bruno, který si hravě vyběhal Vítěze třídy mladých. Další dva dospělí psi pocházeli shodně z chovatelské stanice Helfra a jeden je náš velmi blízký příbuzný :o) Ve fenách v mezitřídě byly dvě fenky. Jedna z nich byla i naše Dollynka, která tu byla hlavně kvůli sbírání zkušeností. Svou konkurentku však porazila na ladnější pohyb :o) O Krajskou vítězku se bojovalo tedy mezi Dolly a Fejt (Future for you GL)-vítězkou otevřené třídy, kterou známe velmi dobře ze závodů agilit. Tam už rozhodování trvalo o něco déle, ale přesto z něj vyšla vítězně Dollynka :o) tentokrát pro lepší model hlavy :o) Vůbec Dollynky posudek byl plný superlativů až na poslední zmínku "průměrná srst" :-D :-D :-D Aby taky ne, když 2 týdny zpět na Dolly nebyl jediný chlup :-D a svůj nový kožich teprve nabírá :o) Dulík se ale chovala podle očekávání a tak jsme měli radost hlavně z toho. To už ale nastupoval Princ s Martinou k panu Šimkovi. Ten nešetřil chválou že ve 12ti letech takhle vitálního veterána asi neviděl. Princ se vystavoval výhradně na free a opravdu si to užíval. Taky předvedl své tanečky a odnesl si taky krásný posudek. Pak nastala časová prodleva několika hodin do posuzování shih tzu. A tak jsme vykecávali, fotili, obhlíželi stánky i parkúr agilit, kde se souběžně s výstavou konaly závody. Tentokrát bez naší účasti. Spousta času byla i na učesání a připravení šicek. Jako první se předvedl v početné třídě mladých náš Houmínek. Dva o dost starší konkurenti měli navrch v delší srsti, ale Houmí se choval skvěle, dostal pěkný posudek a skončil na třetím místě. Stejně jako u Dolly zde nehrál roli výsledek, ale trénink, což se splnilo :o) Houmíkova sestřička však svou třídu mladých fenek vyhrála, což nebyl takový problém, když byla sama, ale svůj čas si teprve šetřila :o)

Závěrečné soutěže začaly velmi brzy po posuzování šicek, což byla paráda. Jako první se předvedl dědek Princ. Ve skvělé náladě a se skvělým komentářem pana Hořáka ukořistil 3. BIS veterán jako nejstarší pejsek na výstavě!!! :o))))) Sám v plemeni a ještě nejstarší ze všech :o) pro něj ale bylo důležitější to, aby Martině nedošly piškoty :-D :-D :-D O nejlepšího mladýho jedince výstavy - čili BIS junior nastoupilo okolo 50ti jedinců, celý zavěrečný kruh byl plný k prasknutí! O to větší radost jsme měli v tu chvíli, kdy šla Maggie s Rudou do užšího výběru jako první!!! :o) Pan rozhodčí Kliment překvapil, když padesátky mladých jedinců vybral "užší výběr" vlastně jen 3 jedince, kteří se poprali o bednu. Mezi nima i Maggie, která dělala co mohla a lépe to dopadnout nemohlo, neb BIS Junior vyhrála právě Maggie!!! Obrovská radost se nedá popsat slovy, ale fotky to vystihují snad dostatečně :o) Maggie ani z kruhu nevyšla neb další soutěží byla soutěž párů, kde bojovala spolu s Bambulkou a tentokrát pod vedením Martiny. Maggie si asi usmyslela, že když už, tak chce fotku jen u jedničky a tak Nejhezčí pár výstavy vyhrála opět Maggie, tentokrát spolu s Bambulkou :o))) Neplánovaně další soutěží byla Nejlepší fena výstavy (ač všichni čekali nejdříve Nejlepšího psa) a tak přes menší zmatky jsme se namačkali všichni s titulem Krajský vítěz fena do závěrečného kruhu. Tam pan Hořák vybíral pouze podle předhrudí a ačkoli Dollynka vlastní krásné předhrudí, tak já bohužel ne :-D I tak jsme si potrénovali vše co jsme chtěli a budeme na sobě pracovat i nadále :o)
Výstava ve Varech byla velmi milá a příjemná a myslím si, že se sem jako na "tréninkovou" výstavu zase někdy vypravíme. :o)

FOTOGALERIE

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.meadowville.cz , www.beagle-tergy.cz , www.konepsikocky.cz , www.beagleteam.eu , www.tolugo.com, www.dreamfinder.cz