Klubová výstava Mladá Boleslav (CZ)

24. 9. 2012

   

Pro letošek naposledy v Mladé Boleslavi na poslední klubové výstavě v tomto roce. Tentokrát pod záštitou KCHMPP (Klub chovatelů málopočetných plemen). Důvodů bylo několik. První byla sobotní bonitace pro naše mladé holky - australačku Dolly a shih tzu Molly. Obě jsme zbonitovali a vyrazili k Radce, kde jsme měli domluvený azyl :o) Na prochajdě se mohla Dollynka vydovádět s Mailem a po cestě byla i fajn večeře. Večer posezení a pokec byl náramným relaxem. Ještě jednou děkujeme :o)

Další důvod byla Klubová výstava (se zadáváním Klubového vítěze), kterou obě holky taky potřebovaly a ještě k nim přibyla Fanouš - náš poslední přírůstek - fenka shih tzu. Byli jsme zvědaví na posuzování u australáčků, neb posuzovat měla poprvé paní Zuzana Brotánková. Ta doposud nikdy plemeno neposuzovala a zde jí čekalo přes 40 australských ovčáků :o) Na řadu jsme přišli po 17 ruských toyech. Hned v několika třídách jsme se s paní rozhodčí shodovali, což nás velmi potěšilo. Naše Dollynka byla poprvé v mezitřídě, která byla se svým počtem 8 fen nejpočetnější. Jsme si vědomi, že absence chlupů je stále znatelná, ale Dollynka byla moc hodná. Předváděla se jak jsem chtěl a paní rozhodčí se líbila. Známka Výborná a užší výběr 4 fen byl náš cíl, který se nám podařil. Vzápětí nás paní rozhodčí postavila na první místo a nechala běhat. A po chvilce rozhodování přišel i Dollynky první CAC. Měli jsme radost. Cíl byl splněn na 150%. O Klubovou vítězku jsme se hezky proběhli a pogratulovali i nové klubové vítězce Arwen :o) Spokojeni jsme se jali chystat shihtzu holky. Fanoušek na své první výstavě měla dvě další konkurentky, ale panu rozhodčímu Řehánkovi se líbila Fanouš nejvíc a odnesla si krásné VN1 s nejmenším pohárkem který máme. Velmi roztomilé :o))) Za to naše protivka Molly nezklamala a její bojkot výstav pokračoval zdárně až do jejího konce "výstavní kariéry". Sama v otevřené s příjemným panem rozhodčím nebyl důvod se prezentovat s ocáskem nahoře a tak jsme si zasloužili pouze VD1. Je to škoda, dle slov rozhodčího je to hezká fenečka. Spokojeni jsme si pobalili věci a počkali na závěrečné soutěže, kde se jen tak cvičně proběhla Fanouš o Nejlepší baby a mohli jsme vyrazit domů.

Po této klubové výstavě můžeme udělat takové malé shrnutí naší účasti na letošních klubovkách. Byli jsme na všech (Klubovky pod KCHBO - s klubovým vítězem i bez, klubovka a speciálka pod KCHMPP a tato poslední klubovka s klubovým vítězem.) Až na tuto poslední klubovku jsme vystavovali naše pejsky pod zahraničními rozhodčími, až na tuto klubovku jsme vystavovali vždy 2 naše australáčky a s výsledky jsme maximálně spokojení. Aby ne, vždyť nejhorší naše umístění bylo druhé místo :o) Když to převedu do čísel tak 1x Vítězka speciální výstavy, 1x CAJC, Best of Juniors, 5x CAC a 1x res.CAC a 1x V2 v mladých. To vše většinou pod rozhodčími ze zahraničí a takovéto úspěchy jsou pro nás vzácné a nejhodnotnější. Děkujeme všem! :o)

FOTOGALERIE s komplet výsledky AUO

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.meadowville.cz , www.beagle-tergy.cz , www.konepsikocky.cz , www.beagleteam.eu , www.tolugo.com, www.dreamfinder.cz