Mezinárodní výstava psů České Budějovice

13.10.2012

Podzimní výstava v Českých Budějovicích přivítala téměř 3000 psů. Podzim byl vidět doslova na každém kroku a mělo to své kouzlo. My jsme si užili naprosto pohodovou výstavu jen s Dollynkou, i když Martina vystavovala ještě kámoše Bruna a sestřičku Ashley.
Potěšilo nás, že aussinky se posuzovali v hale, protože počasí se jevilo jako velmi podzimní, ale nakonec to byl krásný slunný den. Kruhy v hale byly celé pokryté kobercem, ale není se čemu divit, byly to mini-kroužky. Paní rozhodčí Alexandra Grygarová se zaměřila na pohyb, což je sice velmi ceněné u pastevců, ale nikdo z přítomných to nemohl "rozbalit" naplno, protože se v nudli stále jen zatáčelo. A předvést 5 fen v mezitřídě byl nelehký úkol. Horší to měli snad už jen němečtí a belgičtí ovčáci v kruhu vedle, který byl maximálně tak 4x4 m velký a o běhu nemohla být vůbec řeč. Celé posuzování probíhalo poměrně rychle, přestože paní rozhodčí psy popisovala velmi důkladně a především pohyb zkoumala několikrát. Dolly nastoupila poprvé do třídy otevřené, kam byly přihlášené celkem 3 fenky. Dolly si hravě odnesla svůj druhý titul CAC a za malou chviličku na to také první CACIB + CAC-CMKU. Měli jsme velkou radost. Sestřička Ashley díky totální absenci chlupů vybojovala v mezitřídě bronzovou příčku se známkou výborná, které paní rozhodčí rozhodně nedávala zadarmo. Ještě náš zmiňovaný kámoš Brunočki bojoval s Martinou v mladých a získal svůj druhý CAJC a k tomu přidal ještě Junior BOB.
Ještě před obědem jsme si stihli projít stánky, nakoupit spoustu potřebných věcí pro naše očekávaná štěňátka, popovídat si s přáteli a hurá domů - fandit PANU Váňovi :o)))

Dolly  Bruno

FOTOGALERIE s komplet výsledky AUO

Naši přátelé byli taky velmi úspěšní: www.meadowville.cz , www.beagle-tergy.cz , www.konepsikocky.cz , www.beagleteam.eu , www.tolugo.com, www.dreamfinder.cz