DOUBLE CACIB PRAHA (CZ)

3.+4.11.2012

 

Výstavní sezónu 2012 jsme ukončili na DOUBLE CACIB Praha. Oba dva dny jsme měli přihlášené jen holčičky Michelle a Dolly. Rozhodnutí vyjet do Prahy bylo prosté. Jak sobotní rozhodčí, paní Pisarčíková, tak nedělní rozhodčí Alexandra Grygarová nemají možnost posuzovat tolik plemen a tak jsme očekávali kvalitní posuzování. Dopředu jsme netušili jak obě dámy budou přísné… Ani jedna nešla daleko pro známku VD či dokonce D. To se opravdu stává jen málokdy a my to chápeme tak, jako že rozhodčí si je v posuzování jistá a ví jak by její ideál měl vypadat. My jsme dopadli oba dva dny nad očekávání skvěle a teď už si budeme užívat péči o naše štěňátka :o)

SOBOTA 3.11.2012
Časný příjezd nám zajistil dobrá místa na sledování a pohodlné ubytování pro naše pejsky. Zvládli jsme i podržet místa pro naše přátele, kteří dorazili o něco později. Z doslechu jsme se dověděli, že kolony byly letos opravdu extrémní, neb nájezd vystavovatelů všech plemen je dvakrát náročnější než na obvyklou výstavu, kdy jsou plemena rozdělena do dvou dnů…
Hned po příjezdu jsme byli mile překvapeni organizací. Měli jsme trochu obavy, neboť před výstavou kolovaly zvěsti o nevytopených halách atd. Vše ale bylo pro nás ideální. V halách příjemně (ani horko, ani zima), velké prostorné kruhy potažené po obvodu kobercem, odpadkové koše na každém kroku a dostatečný prostor pro vystavovatele.
Paní Hana Pisarčíková s posuzováním začala přesně a my byli velmi zvědaví jak POPRVÉ posoudí naše plemeno. Hned ve třídě dorostu jsme byli i velmi zvědaví na pejska Clever in Black Perla Mahagon, neb jeho tatínek je náš Dráček! :o) Canny jak mu doma říkají se opravdu velmi potatil a nám se líbil. Paní rozhodčí zřejmě také, neb mu po krátkém rozhodování zadala známku Velmi nadějný 1 :o) Měli jsme velkou radost a jsme náležitě pyšní! :o))) Sledovali jsme po očku posuzování psů a začali chystat naše holky. Paní rozhodčí měla jasnou představu o AUO a podle toho posuzovala. Někdy jsme se shodovali, někdy ne. Takový je život… První z našich holek nastupovala Dolly. Ta měla tvrdou konkurenci v podobě XX fenek v mezitřídě. V kruhu jsme strávili delší dobu a ke konci už Dollynka chtěla dělat trochu hlouposti, přesto jsme to nějak ustáli a nakonec si odnesli V1, CAC. WOW! Parádička! Ve třídě šampionek se předvedla Michellka s Martinou a k naší velké radosti, že Mišelín velmi líbil. Svou třídu vyhrála též s CACem! Wooohooo, to je parádní ještě více. O CACIB však dávala Dolly velmi najevo, že chce dovádět s Michelle a ne se vystavovat. A tak si CACIB odnesla Michelle! :o))) naše malá velká to dokázala a na Interšampiona má již 2 CACIBy, ze dvou zemí :o) Velmi jsme se radovali! Pak už jen nakoupit novou ohrádku pro naše štěňátka a mohli jsme vyrazit na skvělý a vydatný oběd s přáteli do naší oblíbené pizzerie :o) Doma jsme byli brzičko a chystali se na další výstavní den…

   Dolly     Michelle  Clever in Black Perla Mahagon

NEDĚLE 4.11.2012
Ten samý scénář jako v sobotu s tím, že dnes jsme neměli za úkol nakupovat, ale pozdravit přátele od jiných plemen. I paní Alexandra Grygarová začala s posuzováním na čas a její posuzování bylo ještě přísnější než v sobotu. I zde jsme se někdy shodli a někdy ne. Hlavně co se známek týká, ale i tady měly naše holky úspěch a prošly tvrdým sítem posuzování. Dolly se stejné paní rozhodčí líbila už v Českých Budějovicích, kde si odnesla CACIB, ale tady bylo v konkurenci více kvalitních fenek a tak nebyl prostor pro nějaké lelkování. Avšak CAC z mezitřídy jsme si s Dollynkou opět odnesli a měli splněno. Mišák s Martinou bojovaly v šampionech kde to stačilo na res.CAC za již českou šampionkou, čili CAC Míša "zdědila". O CACIB jsme upalovali seč nám nožky a plíce stačili a i dnes byla pro paní rozhodčí nejlepší dospělá fena Dolly :o) Druhý CACIB pro našeho černého benjamínka :o) WOW…WOW… I v neděli jsme byli nadšení z výsledků našich holek a po návštěvách přátel na výstavišti jsme vyrazili za štěňátkama.
Tímto jsme se rozloučili s českýma výstavama, na kterých se budeme ukazovat jen velmi velmi sporadicky nebo při výjimečných případech kdy naše plemeno bude posuzovat zahraniční rozhodčí :o)

 

VŠECHNY TYTO PRECIZNÍ FOTKY JSOU PRACÍ MANŽELŮ STARCOVÝCH - MOOOOC DĚKUJEME!!!

FOTO SOBOTA

FOTO NEDĚLE