Světová výstava Budapešť (HU)
19.5.2013

aneb… jak sedláci u Chlumce :-D

Na světovku jsme se hlásili už v listopadu loňského roku. Netušili jsme jak co bude, ale uzávěrka byla velmi brzy. Rozhodčí jsme měli na australáky rozdělené - Judit Korosz Papp z Maďarska posuzovala psy, Angela Allan z Velké Británie posuzovala fenky. Hlavně druhá jmenovaná pro nás zněla dosti "exoticky" a tak jsme se rozhodli přihlásit všechno. V době hlášení bylo ale nejmenší Xeničce pár dnů - netušili jsme jak poroste, jaká bude, ale hlásili jsme. Babynka v té době měla šest krásných buřtíků a jak se bude dostávat zpět do výstavní kondice jsme taky netušili, ale prostě jsme hlásili :-D Jinak na tom byla Michelle. Ta jediná v té době byla v plné kondici a nakonec jako jediná nejela - důvod byl prostý, deset malých "Bišáčků" jí z výstavního těla udělalo mlékárnu :-D A Dollynka jediná to měla takové normální :o) Jen se taky lehce (lehce víc) zakulatila :-D Je prostě vidět, že své pejsky netrápíme hladem a nová řada granulek Royal jim prospívá víc než dost :-D Konečně se počasí začíná umoudřovat a tak to určitě zas vrátíme do normálu :o)

Takže jsme vyrazili se třemi aussinkama. Xena, Baby a Dolly. V Praze jsme se přeskládali do auta kamarádky Jany, která vezla ještě svého pejska Meka a mohlo se vyrazit… Všichni měli v autě luxusní prostor a cesta utíkala narámně. Téměř celou cestu bylo co probírat a o čem si povídat. Slovní spojení HoSiPa se asi brzy stane vyhlášeným… :-D :-D :-D (HoSiPa - hovno si pamatuju) :-D :-D :-D
Přijeli jsme po páté ráno bez žádného bloudění a měli jsme ještě hodinku na pozdravení se s kamarády ve frontě. Ta nebyla nikterak hrozná, takže pohoda :o) Začínalo to vypadat na hezký den neb sluníčko začalo vylejzat…
Zaujali jsme strategické místo kousek od vstupu do našeho kruhu, povenčili pejsky, pozdravili přátele, které vídáme jen na takovýchto velkých akcích a pomalu se začali chystat na vystavování. Kruhy byly kompletně potažené kobercem, nebyly extra velké, ani moc malé. Početnější třídy si stejně paní rozhodčí rozdělovala na části, takže prostoru bylo dost… Sledovali jsme určitě více posuzování fen. Jen na třídů šampionů psů jsem se velmi rád šel podívat. A že bylo na co se koukat :o)
Jako první od nás nastupovala Xenička a jak jsem psal už nahoře o sedlácích, tak tady to začínalo. Xena si dva dny před světovkou natáhla sval na zadní noze při lítání s Chillim, ale pan veterinář nám vyšel vstříc, píchnul jí ulevovací "včeličku" a nařídil po světovce klidový režim. Pohyb sice nebyl úplně 100%, ale tady to bylo stejně trochu jedno. Navíc Xíí není teď v úplně ideální kondici a momentální vývojový stav není extra výstavní :-D. Výsledkem byla Nadějná. Nevadí, jdeme dál…
… další z výpravy se vystavoval hned po Xeně Mek od Jany. Ve třídě mladých proti dalším 19 soupeřům vybojoval s Martinou Výbornou a dostal se do užšího výběru sedmi psů. Na pořadí však nedosáhl, ale byl to určitě výsledek velmi uspokojivý a Jana měla radost :o)
Další na řadě byla Dollynka v mezitřídě. Už i Dollynka měla na výstavě lepší náladu (i kondici) než měla tady, ale byla hodná a dělala přesně to co jsem chtěl. Výsledek Výborná byl v dané chvíli super. Hned po Dollynce nastupovala Babynka do třídy otevřené. A tentokrát poprvé s Martinou!!! Holky rozhodně svým projevem neudělaly ostudu a já byl spokojenej. Jenže výsledek byl "jen" Velmi dobrá. Jak je na takovýchto akcích zvykem nepíšou se posudky a tak ani nevíme za co, neb paní rozhodčí nic nekomentovala. Tím bylo naše "dílo zkázy" dokonáno a Sedláci u Chlumce byli na světě. :o))) Určitě jsme tak neskončili sami a spousta pro nás hezkých pejsků si odnesla nelichotivé známky nebo se nedostali na pořadí. Nemá smysl zde kritizovat posuzování jen kvůli tomu, že jsme si odnesli jiné známky, než které dostáváme jindy. Akorát jsme se tentokráte s paní rozhodčí neshodovali a to snad v žádné třídě a na náš "vkus" se moc neběhalo. Jedenkrát odemně ke mně a trojúhelník je pro ovčáky prostě málo. Naši horký favoriti na tituly nejvyšší též zůstali v hloubi výsledkové listiny :o) Aspoň jsme si rozšířili obzor o jiném úhlu pohledu :o) A nezalekli se konkurence, která zde byla opravdu velká… A zas jsme si připomněli že máme co zlepšovat a kam se vyvíjet :o)
Po posuzování jsme si prošli stánky, koupili to, co nám doma už docházelo + nějaké drobnosti a vyrazili zpět k domovu. Cesta zpět byla též velmi veselá a až v momentě kdy píšu tyto řádky mě přestávají bolet lícní svaly od smíchu :-D Nesmíme smutnit, ale poučit se a pokračovat… :o)

Určitě nesmím zapomenout zmínit úspěch Jiřinky - Apache Dragon Baby Fallcat, která na přidružené klubové výstavě získala VN2 ze čtyř fenek v opravdu silné konkurenci a hájila tak čest FALLCAT australáčků nejlépe. Děkujeme Markétce za vzornou péči a zas o kousek lepší handling :o))) Jen tak dál holky…

Velké "tituly" u astraláčků:
BEST OF BREED: ENERGIES PAPARAZZI ENERGIE DES COSTYS DU TOMBERG (res.BIG!!!)
BEST OPOSITE SEX: VITALITY AUSSIE'S AMANDA LEAR
BOB Baby: ENERGIES PAPARAZZO ENERGIES RIVEREDGE
BOB Puppy: HOLKA SRDCOVÉ ESO
BOB Junior: HEART`S CHOICE OF CRYSTAL LAKE (BIG junior, BOD junior + reserve BIS junior!)
BOB Veteran: SILVER DREAM AUSSIE`S ARISTOCRAT
JWW pes: HEART`S CHOICE OF CRYSTAL LAKE
JWW fena: MINIMAKS STAYLISH BLUE BLOND
WW pes: ENERGIES PAPARAZZI ENERGIE DES COSTYS DU TOMBERG
res.WW pes: GLOVER FATAL GUN OF CRYSTAL LAKE
WW fena: VITALITY AUSSIE'S AMANDA LEAR
res.WW fena: STONEPINE JADED
VWW pes: SILVER DREAM AUSSIE`S ARISTOCRAT
VWW fena: titul nezadán, V1 THORNAPPLE ICED LATTE

(* WW - world winner - světový vítěz, res.WW - reservní světový vítěz, JWW - světový vítěz mladých, VWW - světový vítěz veteránů)