31.5.2013 NVP Senec   1.6.2013 GRAND PRIX Slovakia Nitra   2.6. 2013 Derby winner 2013 Nitra

Na slovenský trojboj jsme vyrazili společně s Janou a jejími aussíky, Kačkou a její nahačkou a od nás jela Baby s Drakem. Celý prodloužený víkend jsme si parádně užili a nakonec se dostavily i nějaké výsledky.
Dráča si mohl dojet slovenského šampiona, ale…. Babynka byla poprvé u našich východních sousedů a za úkol jsme si dali rozjet slovenského šampiona. Martinka jela vystavovat ještě Meka s Acyrou.
 
Páteční výstava v Senci začínala až v době oběda, čili to bylo super na cestování. Posuzovala náš paní Olga Šinko Kuprianova ze Slovinska. Jediné co jsme o ní věděli bylo, že její manžel, taky rozhodčí, má australáčky moc rád :o) To bylo vše… Jak jsme záhy zjistili, paní Šinko šla ještě hlouběji a to velkou láskou k redmerle aussíkům. Ostatní barvy neměly moc šancí :o) A vzhledem k tomu, že my redmerle barvou zatím stále nedisponujeme…………. :-) Dráček ač byl moc hodný a já byl spokojený s jeho projevem, skončil s krásným výsledkem V3, škoda, že ze tří australáčků :-D Jejich úroveň, typičnost a pohyb mi nenáleží hodnotit…. :-D radši :-D Babynka zde shazovala poslední gramy navíc, ale už to bylo o poznání lepší, ale přesto výsledek stejný jako Drak - V3, škoda, že byly jen 3 fenky ve třídě. Tady už ale byla konkurence z Francie, která se nám líbila, ale nevadí… snad se zadaří v Nitře…
Martině se dařilo o poznání lépe. S Mekem dostali CAC a dokončili tak Slovenského šampiona krásy mladých,a  s Acyrou v nabité třídě mladých fen skončila s Výbornou. Po dlouhé době se ukázala také u kruhu šicunek a rozehřála se s Bastienem výsledkem V4. Na závěr ve finalových soutěžích s dalmatinem Woodym získala dokonce Best In Group :o) Woody s námi pak trávil zbytek víkendu… Navečer přesun do Nitry, večeře a zábava na hotelu se nám protáhla k jedenácté hodině, kdy jsme pak postupně odpadávali do říše snů. Výstaviště bylo za plotem, čili v sobotu nebylo kam spěchat :o)

Sobotní výstavu posuzoval pan Sean Delmar z Irska. Na to jsme byli velmi zvědaví. Postupem času se tomu už jen musíme smát :o) Začal Mek CACem v mezitřídě, další třídu vyhrál náš Drak, ale bez CACe - pro změnu VD1 :o) ok, vím, že Drak není pes pro všechny, ale Drakovi dát VD1 za špatný pohyb a dlouhý formát? To pardon… udělejte si obrázek sami pokud jste někdy viděli Draka v pohybu :o) a to zrovna sobotní den byl nejlepší co jsem kdy Draka na výstavě zažil. Vystavoval se opravdu na jedničku a měl jsem z toho super pocit do doby než jsem se dověděl toto :-D Je to podobný výrok, jako u Beaucerona vytýkat paspárky :-P Po chvilce to ale přešlo… :-D a jen jsme se zasmáli :-) Martina pak ještě dostala res.CACIB na Meka a na Acyru zase Výbornou. S Babynkou už musela nastoupit Martina, neb dozvědět se na Baby, že má třeba VD za krátký krk nebo nedostatečné předhrudí, tak si nejsem vědom jak by to dopadlo… :-D proto bojovala Martina. Francouzskou konkurentku tentokrát porazily a byl z toho první CAC na slovenského šampiona. Uff, uff… CACIB ve fenách dostala dle očekávání známá maďarská fenka BB, proti tomu samozřejmě nemůžeme nic namítnou, ale o res.CACIB nastoupila i druhá fenka ze třídy vítězů (Bamba - krásná blacktri fenka, které jsme moc přáli BOB). Čekal jsem, že res.CACIBa dostane ona, jenže pan rozhodčí ukázal na Baby… :-D Ano, radost z res.CACIBa nad touto chorvatskou fenkou samozřejmě máme obrovskou, ale prostě jsme to viděli trochu jinak :o) jsme soudný… Zbytek dne jsme trávili s přáteli. Fandili jsme u kruhu šicu, kde Martina zase vystavovala Bastiena a to s velkým úspěchem CAC, CACIB a BOS! A pak jsme sledovali v poklidu závěrečné soutěže… Večer se konal dosti podobně jako předchozí den - v pohodě a klídku…

Nedělní posuzování jsme čekali přísné, neboť pan rozhodčí Tibor Havelka je známý svým přístupem. I tak jsme na něj přilásili s heslem: Děj se vůle boží :-D Mek s Martinou jako podle kopíráku ze soboty… CAC, res.CACIB. Dráča ani na třetí pokus neurval CAC, to jsme teda amatéři :-), ale výsledky měli aspoň tendenci se lepšit. V neděli opět vyhrál třídu, tentokrát i s Výbornou, ale bez titulu :-D ok… nic nenaděláme… ostudu jsme si snad neudělali a že není každý den posvícení víme :o) Dráček si spravil chuť týden na to na Speciální výstavě! Acyra od Jany si odnesla Velmi dobrou v mladých. A když to Martině s Baby v sobotu tak šlo, tak jsem jim dal šanci ještě v neděli. Holky výsledek okopírovaly, CAC a res.CACIB, tentokráte už za onou černou fenou z Chorvatska. Tady mohu říct, zaslouženě… Kamarádka Kačka na svou nahačku 3 BOBy a velká spokojenost :o))) Po zabalení a naskládání věcí do auta jsme ještě čekali na skončení posuzování šicu, kde si Martina kromě Bastiena (V1, CAC ze tří) vzala také svého oblíbeného Montíka a získali spolu CAC (ze čtyř psů v šampionech) a přidali i famózní CACIB a BOS! No a konečně jsme mohli vyrazit zpět. Po cestě vyložení dalmatina Woodyho v Brně a hurá domů… :-)))))) těšíme se na další super výlet :-)