Národní výstava - Swiebodzice (PL)
28.7.2013

Letošní výstavní sezóna nás opravdu zkouší co vydržíme. Je to opravdu z extrému do extrému, ale my máme tuhý kořínek :o)))
Únorový návrat z Klubové výstavy v Lucembursku byl bílým peklem na zemi, chvíli na to Krajská v Plzni a nejmokřejší výstava jakou jsme zažili, kdy bylo komplet vše mokré, včetně pejsků, nás a všech věcí, Klubová výstava klubu KCHBO nám zas připravila ihned po posuzování bouřku LIVE, kdy přímo nad námi mlátily blesky, kroupy jak pingpongové míčky a za krátkou chvíli neuvěřitelné množství vody. A teď ještě navíc venkovní výstava v Polsku - jo, svítilo sluníčko, nic nepadalo, ale teploměr ukazoval ve stínu rovných 40 stupňů!!! To jsme nezažili ani na výstavách na Jihu… K tomu naše sestava čítala dohromady 7 pejsků! Ti to naštěstí zmákli skvěle…

Z naší smečky vyrazili Drak a Baby (rodiče Apache vrhu) a Chilli, přibrali jsme taky zástupce Apačů - Fíďu. Děkujeme Olině za "vypůjčení našeho miminka" :o) A k tomu s námi jako již tradičně jela Jana s jejíma třema divočákama (poprvé se jela vystavovat asi nejpovedenější kopie Draka, malá Blair Cofi Capito).
Tuto výstavu jsme pojali jak tréninkově tak i možností rozjet polské šampiony na dospěláky. Jak je tomu u nás již zvykem, tak v tohle letní období máme pejsky skoro bez chlupů (každodenní koupání v řece něco stojí :o)) ,ale přesto jsme vyrazili, kdyby to nevyšlo tak aspoň si mladoši potrénujou :o)
Po klasické polské cestě (hrozné) jsme dorazili dostatečně včas a ubytovali se přímo u kruhu, kde už ráno to pěkně smažilo. Pejskům jsme zajistili stín a dostatek vody. Pořadatelé byli připraveni - pejskové měli k dispozici bazénky s vodou, personál chodil s hadicí kropit rozpálené venkovní kruhy a v hale, kde byl i závěrečný kruh, jela klimatizace naplno. I rozhodčí pan Gregorz Robak z Polska (velmi známý a úspěšný chovatel Polských nižinných ovčáků) si byl vědom horka a posuzování příliš neprotahoval. Po desítce pejsků přišli na řadu austrálaci, jejiž velkou část jsme přivezli právě my, čili bylo co dělat a potem jsme shodili nějaké přebytečné kilo :o))) Jako první nastupoval náš Chilli do třídy dorostu - premiérově. Čílo byl skvělej a s krásným posudkem si odnášel BOB puppy, měl jsem radost z toho jak krásně se prezentoval. Počasí mu nedělá problém. On se v takovém počasí narodil a očividně na to nezapoměl :o) Další byla premiéra našeho odchovu ve třídě mladých (bože před chvilkou se nám rodili v obýváku a už nastupuje do mladých, hrozný jak to letí…) Fíďa (Apache Finish Flag Fallcat) byl taktéž velmi hodný a počasí zvládal. V 1 a "polský CAJC" byl jeho. V mezitřídě se předvedl Jany Mekáč už standardně s Martinou a CWC z něj udělalo čekatele Polského šampiona. Dráča taktéž počasí neřeší, hlavně, že se běhá :o) O Nejlepšího psa se sešli tři čeští pejskové. Nakonec vyhrál vítěz otevřené - Aleny Bryce (import USA). Začaly fenky kde ve třídě štěňátek měla svou premiéru malá Blairka - Drakova dcera. A klon se opravdu nezapřel… překrásný pohyb, krásná kostra a sytý pigment. Na svou první výstavu se chovala jako zkušený mazák a panu rozhodčímu se líbila - BOB baby byl její :o) V mladých fenách nastupovala Jany Acyra a taky si vyběhala "polský CAJC" v klání o nejlepšího mladého v plemeni jí ale Fíďa porazil. Čili i BOB junior byl náš. Babynka v šampionech jako obvykle. S ní je to opravdu o to si to užít. Já už ale plaval ve své vlastní šťávě a těšil jsem se, že to budeme mít už brzy za sebou :-D Babynka CWC, Nejlepší fena a BOS :o) Spokojení jsme byli nad míru a tak jsme začali stěhovat všechny naše věci a pejsky dovnitř do haly kde bylo přeci jen lépe. Na závěrečné soutěže jsme čekali se všema mlaďochama, aby nasbírali co nejvíc zkušeností. Hala, reproduktory a umělá tráva byla ideálním prostředím k tomu se něco naučit… Měli jsme spousty času a tak jsme vykecávali s přáteli, lelkovali a pak chystali pejsky do záverečného kruhu…
Jako první šla Blairinka. Do soutěže o Nejlepší štěňátko výstavy. Opět skvělý výkon a projev. Byla moc statečná a vzorná, což je trochu k údivu, když doma je to torpédo alá její otec :-D Pan rozhodčí jí sledoval ale do užšího výběru jí nakonec nevybral. Přeci jen štěňátek nastupovalo dobře přes 30 a malinká černá trikolora tolik nezáří… Hned po Blair nastupoval do soutěže o Nejlepší dorost Čili. I on měl závěrečky k jedinému účelu - učení… To splnil nad mé očekávání a byl taky moc hodnej. Pan rozhodčí z Kypru ho vybral do užšího výběru sedmi (nebo osmi) ze všech dorostů (bylo jich odhadem taky okolo třiceti) což pro mě bylo nadrámec a Chilli stále vzorný. Na bednu jsme se nevešli, ale i tak zkušenost má cenu zlata :o))) Jako poslední si vyzkoušel závěrečný kruh Fíďa o Nejlepšího mladého jedince. Tam už se bojuje ostřeji, přesto Fíďa ostudu neudělal a zaslouží si pochvalu taky… že se nevešel mezi nejlepší dva vůbec nevadí, vždyť je mu teprve 9 měsíců a 10 dní… jeho čas přijde :o))) S nabitými zkušenostmi jsme spokojeně vyrazili domů (nejdřív k Janě, pak přesedlat do našeho auta a hurá domů…) Do postele jsme se dostali po jedné hodině v noci, ale ač to bylo zas velmi velmi náročný tak ničeho nelitujeme :o)))

 

GREAT SHOW IN POLAND - NAT.DOG SHOW SWIEBODZICE
judge for aussies: Gregorz Robak (PL)

our aussies:
CH. PROSTO CHUDO DRAGON FALLCAT "DRAK" - EXC. 1, CWC
CH. PROSTO CHUDO I'M BEST STAR FALLCAT "BABY" - EXC. 1, CWC, BEST FEMALE, BOS
BLEUROYAL CHILLI SHOTS - VERY PROMISING 1, BOB PUPPY, SHORT LIST ON BIS PUPPY

bred by FALLCAT :o)
APACHE FINISH FLAG FALLCAT "FIDA" - EXC. 1, JUNIOR WINNER, BOB JUNIOR

handled by MARTINA:
CH. CARSON MEDVEDI TLAPA - EXC. 1, CWC
ACYRA GARZO LOBO - EXC. 1, JUNIOR WINNER
BLAIR COFI CAPITO (sired by our DRAK) - VERY PROMISING 1, BOB BABY

What a super results in totaly hell weather (about 40 degrees Celsius)…

VŠECHNY FOTEČKY Z VÝSTAVY ZDE / All our pictures from show HERE