2x Mezinárodní výstava Bratislava
26.+27.10.2013

Na dvě mezinárodky do Bratislavy jsme vyrazili díky polské rozhodčí, která pro nás byla velkou neznámou mezi australákami, ačkoli jsme věděli, že má velmi ráda bígly. Zkusili jsme štěstí a přihlásili naší Michelle poprvé po štěňátkách a Draka – oba do tříd šampionů. Spolu s námi měla jet původně Jana Prokešů, jenže sled událostí u ní doma (možno vidět i ve zprávách – otrávení australských ovčáků) nedovoloval se vzdálit na celý víkend, tak jsme jí nakonec vzali jen její Coffee a spolu s námi jela ještě Šárka Hájková s jejich Boničkou. Ještě jsme s sebou vezli náš odchov – Fíďu. Ten měl rozjetého Junioršampiona, tak ještě bojoval v mladých.

Sobotní posuzování začalo na čas a paní Malgorzata
Wieremiejczyk-Wierzchowska z Polska od začátku naplňovala naše představy. Byla velmi milá, přesto důkladná a zdálo se, že přesně ví, co od australáků vyžaduje. Z naši party jako první šel Fíďa. Měl sice jen jednoho konkurenta, přesto velmi hezkého psa a navíc krásně předvedeného. Fíďátko se nakonec líbil o chlup více a získal svůj již druhý CAJC na slovensku a je již krůček od Slovenského junioršampiona. V šampionech se předvedl Dráča. Jeho výkon nebyl úplně 100%, neb malinký kruh mu nedovolil se pořádně proběhnout a nakonec skončil druhý za svým polovičním bráchou :-D res.CAC do sbírky… Po chvilce přidán ještě res.CACIB, čili druhý nejlepší dospělý pes. Ve fenách jsme měli už početnější zastoupení. Šárka s Bončou vybojovaly res.CAC v početné mezitřídě. Coffinka skončila na třetím místě v otevřené a to nejlepší přišlo na konec. Michelle po osmiměsíční výstavní pauze nakráčela do kruhu jako poslední AUO, paní rozhodčí se začala rozplývat. CAC bez mrknutí oka. Michelle posudek se smrkl na 4 slova! „pekná suka, štylová, dokonalá“ tady není co dodat… po čtvrt kolečku zadán CACIB a opět Michelle vítězně. Michelle zůstávala v kruhu i o BOB. Tam se stihlo uběhnout dokonce půl kolečka a bylo hotovo… BOB je Michelle! Po dvou minutách v kruhu si naše nejmenší odnáší CAC, CACIB, BOB a pyšně se vrtí. Radost byla ohromná! Bez ohledu na výsledek, tak mám rád, když rozhodčí dokáže projevit své emoce a pokud měla jasno v tom, že je pro ní Mišel tou nej, tak nedělala tijátr o rozhodování a jednoduše rozhodla… To je pááánečku návrat do kruhu jak se patří… Některé fenky po štěňatech zvadnou a povolí se, některým to sluší ještě víc než dřív. Mišák asi patří do te druhé skupiny :o)))
Přesunuli jsme se k závěrečkám a odpočívali, obhlídli stánky, najedli se, pokecali s přáteli a udělali Mišelce moc hezké fotky u profíků. Když radost, tak pořádně. FCI 1 posuzovala paní rozhodčí ze Slovinska. Nedělali jsme si naděje, ale v užší výběr jsme v tichosti doufali. Bylo nám jasné, že třeba bobtaila co bivakoval vedle nás, není možné porazit, kor když jeho úprava začala 2 hodiny před vstupem do finálového kruhu!!! Se světoznámým handlerem to byl náš jasný favorit i na BIS! A nebyli jsme daleko od pravdy… Fíďa se proběhl o Nejlepšího mladého psa, ale v tom množství mladých jedinců vybrán nebyl. Chvilku na to, už nastupovala Michelle. Mezi dalšími 30 zástupci v FCI 1 jsem i přestával doufat v cokoli, jen sem se kochal jejich pohybem a konkurencí. Michelle jde do užšího výběru sedmi!!! WOW! Úkol splněn na 110%... Paní rozhodčí děkuje dalším soutěžícím a kouká na pohyb „odemně ke mně“, pak děkuje 4 vystavujícím z těch sedmi… Avšak Mišel ne! Ti 4 totiž odchází a zbyvají 3!!! Mišák mezi nima!!! Naše miniMiš je na bedně!!! A není ani třetí, ale druhá!!! Za fantastickým bobtailem skončila Michelle!!! Nechápu, mám radost a běžím tento moment fotit! Naší vesnickou Mišelínku dokázal porazit jen TOP DOG Maďarska! To je sen!
Fandíme až do konce a gratulujeme našim kamarádům, kteří měli také úspěch a přesouváme se o pár metrů vedle výstaviště do hotelu. Povenčíme pejsky, nakrmíme a dáme je odpočívat… naprosto nečekaně k nám přibyl ještě Bruno od Markéty. Večer procházka do nákupního centra na skvělou pizzu a hurá do postele…

JCH. APACHE FINISH FLAG FALLCAT - Ex. 1, CAJC
CH. PROSTO CHUDO DRAGON FALLCAT - Ex. 2, res.CAC, res.CACIB
CH. PROSTO CHUDO NEW STAR ACRO - Ex. 1, CAC, CACIB, BOB, reserve BEST IN GROUP!!!
Nedělní ráno bylo poklidné, po vydatném spánku šlo všechno lépe…
Aussiny posuzoval pan Němec, který je známý především jako rozhodčí pro lovecká plemena. V mladých opět Fíďa, který si mohl dokončit Junioršampiona, kdyby ho byl neporazil jeho konkurent ze soboty. Kluci si pořadí prohodili… V šampionech opět Dráča, tentokráte ve větším kruhu, kde se i běhalo více a to mu přesně sedí. Ještě, že ho vystavovala Martina, neb já bych po tolika kolečkách najisto zemřel. Dráča ale CAC! Suuuper… po chvilce nastupuje o CACIB a vypadá to nadějně… ups, „jen“ res.CACIB. Nevadí, ač vlastně nevím, co to Draka porazilo, tak je mi to jedno. Důležitý byl CAC :o) Šárka s Bončou tentokrát bojovaly v mladých a naprosto profi výkonem z toho byl CAJC! Zatím úspěšná výprava… Cofinka skončila druhá s res.CACem a tím započala Slovenského šampiona. Jako poslední opět Mišelka. Ta od rána neměla svůj den. Dvoudenní akce jí prostě nevyhovují. Prasklý balónek metr od ní jí ráno nepřidal. V kruhu to byl výkon, ale ucházející. CAC si zasloužila a měla splněno. O CACIBa jsme spíše favorizovali maďarskou či německou fenu, ale v pohybu je Mišel drtila a protože se dost běhalo tak si toho všiml i pan rozhodčí a CACIBa zadal Michelle!!! Huráááá… Mišelka si tímto CACIBem dokončila Interšampiona! Po novém C.I.B. mezinárodního šampiona krásy!!! Amazing… O BOB se znova hodně běhalo a po chvilce poznal pan rozhodčí, že se bude rozhodovat mezi mladou a dospělou fenou – mezi Šárkou a Martinou. Trochu jsem favorizoval Šárku, tak asi proto BOB si odnesla opět Michelle!!! Dnes se podstatně víc naběhala, ale to asi nevadí :o))) Každopádně bomba úspěch pro naší malou-tvrdohlavou… :-D Nachystali jsme si potřebné věci opět u finálového kruhu a zbytek pejsků přichystali na cestu domů. Na Mišákovi se podepsala celé neděle a sebekriticky musím napsat, že to byl slaboučký odvar oproti sobotě. Holky bojovaly a byl z toho užší výběr ze spousty hezkých psů, kdy zase zvítězil nádherný maďarský bobtail.

JCH. APACHE FINISH FLAG FALLCAT - Ex. 2
CH. PROSTO CHUDO DRAGON FALLCAT - Ex. 1, CAC, res.CACIB
CH. PROSTO CHUDO NEW STAR ACRO - Ex. 1, CAC, CACIB, BOB


VŠECHNY FOTOGRAFIE Z BRATISLAVY NALEZNETE ZDE / ALL PHOTOS FROM BRATISLAVA ARE HERE