Klubová a Speciální výstava KCHMPP - Mladá Boleslav (CZ)  
7.+8.6.2014

Opět nás čekal dvoudenní výlet do Mladé Boleslavi (sakra, proč bydlíme u Plzně, kde je jednou do roka krajská výstava, když Boleslav nabízí tak širokou škálu výstav ;o)). Oba dva dny jsme měli přihlášenou stejnou partu psíků - tentokráte v pestrobarevné škále - představit se v Čechách měl náš host Patriot - nakonec jsme se rozhodli ho vzít i přes značnou absenci chlupů, Xenička, která potřebovala výstavu pořádanou klubem na chovnost, neboť na Dětřichov se rozhodla hárat a Dolly jen pro radost. Naší partu doplnil ještě náš odchovanec Bunny (Bishakha Dear Sooner Fallcat), který zde měl svou výstavní premiéru. Oba dva dny klub připravil zahraniční rozhodčí, i když ne specialisty na plemeno, ale na výstavách pořádaných naším klubem jsme nemohli chybět :o)

SOBOTA - "malá" Klubová výstava (bez zadávání titulu Klubový vítěz)
Rozhodčím byl pan Dušan Paunović ze Srbska, který byl pro nás u aussíků velkou neznámou. Internet nabízel informace, že je chovatel čivav a mezinárodní all-round rozhodčí -pro všechna plemena! 29 přihlášených aussíků šlo na řadu až po 41 stafordech! Fíííha! Ráno jsme tedy vůbec nespěchali a udělali jsme si zastávku na čumendu na překrásná Jablíčka... ;o) Helenka s Jindrou nám zatím drželi fleka - díky moc, takže nebylo kam spěchat. Kolem 9 hodiny jsme rozložili u kruhu stan, který poskytoval oba dva dny tolik potřebný stín, a měli jsme dost času poklábosit. Ani jsme netušili, kolik času budeme mít... zapisovatelka a vedoucí našeho kruhu byly na psí výstavě poprvé a navíc jejich angličtina neznala mnoho kynologické terminologie :o( takže jsme čekali a čekali a napájeli pejsky a venčili a tak pořád dokola. Na řadu jsme přišli až kolem 12hodiny!
Ihned po posouzení třídy dorostu nám bylo jasné, že pan rozhodčí si potrpí na psa jako na celek (jak to tak u allrounderů bývá), chce velké silné a chlupaté jedince. Nicméně naše barvy hájil v dorostu Pepíček (Cayuga Dr Pepper Fallcat), který si odnesl pěkný posudek (který sice začínal 18 měsíční pes.....) a známku VN2. To už nastupoval Bunny do třídy mladých s dalšími třemi konkurenty. Bunns se krásně předvedl v pohybu i v postoji a díky silnému línání se překvapení žádné nekonalo :o) vyhráli chlupatější konkurenti, nicméně Bunny s pěkným posudkem skončil V3 ze čtyř. Do poslední třídy psů - samců nastoupil Martin s Patriotem a s přehledem svého konkurenta porazili a získali tak pro Patriotka jeho první český CAC :o) i přes perfektní velikost a sílu kostry Patriota má v posudku "mohl by být větší :o) " ... ihned na to se bojovalo o nejlepšího psa, kde Patriot byl oproti konkurentům opravdu nejmenší, nicméně po posouzení v pohybu pan rozhodčí vybral jako toho nejlepšího - Patriota :o). Posouzení fen už utíkalo trochu rychleji. V mladých bojovala totálně holá, ale krásná dcera našeho Draka "Bullynka" a odnesla si krásné V2. Po ní nastupovala do mezitřídy Xenička, která tam strávila sotva pár minut a už odcházela s CACem a v posudku pan rozhodčí odhalil její perfektní pohyb - byla jsem v sedmém nebi. Xeny konkurentka si neodnesla titul, jen výborná 2. Nejobsazenější byla třída otevřená, kde ale 6 fen opět pan rozhodčí posoudil rychlostí blesku. 5x výborná a jedno VD (jediné ze všech aussíků - i tak se pozná allrounder :o)).Ve třídě vítězů dvě krásné černé trikolorní feny - naše Dolly už zase v línání (ano, srst jí moc dlouho nevydržela) a perfektně osrstěná i upravená Holka. Holka získala kromě CACe také BOB.
Na nic jsme nečekali a rychlostí blesku balili věci a utíkali pryč z horka do stínu stromů - Kačenka pořádala zahradní oslavu a opravdu, pejskům i nám bylo na zahrádce ve stínu mnohem lépe. Pokecali jsme s pár přáteli a známými, rádi jsme je zase po delší době viděli. Koukli jsme na nádherná štěňátka po Sunny a Brunovi - najdete je ZDE a v podvečer se odebrali domů.

Cayuga Dr Pepper Fallcat (Fiston x Dolly)

První vběhl do kruhu Pepíček s Helenkou...
Cayuga Dr Pepper Fallcat (Fiston x Dolly)

...krásný posudek a VN2.
Bishakha Dear Sooner Fallcat (Mailo x Michelle)

Bunny a jeho výstavní premiéra...
Bishakha Dear Sooner Fallcat (Mailo x Michelle)

...perfektní chování v kruhu (díky Míšo) přineslo V3!
Ich.WW. Thornapple Uncle Sam Wants You

Patriotkova výstavní premiéra v ČR...
Ich.WW. Thornapple Uncle Sam Wants You

...mu vynesla V1, CAC, Nejlepší pes...
Ich.WW. Thornapple Uncle Sam Wants You

...a získal si spoooustu kamarádů :o)
Binboa Cofi Capito (Drak x Capi)

Dceruška našeho Dráčka V2 v mladých!
Apache Red Warrior Fallcat (Drak x Baby)

Milujeme její dokonalý pohyb ...
Apache Red Warrior Fallcat (Drak x Baby)

...je tááák šikovná a pan rozhodčí to ocenil V1, CAC!
Gr.Ch.Prosto Chudo U Are My Acro

Perfektní Dolly
TEAM

Patriot & Xena & Dolly a Martin

Na NEDĚLNÍ Speciální výstavu bylo přihlášeno 32 aussíků a posuzovala paní rozhodčí Jánosné Balázsovics z Maďarska, o které jsme si do poslední chvíle mysleli, že je muž - podle jména samozřejmě :o) Ani strejda google nepomohl :-P. Aussíci začali po pár honácích a Pyrenejích a shodu s posuzováním paní rozhodčí jsem nenašla... těžko odhadnout, co se jí líbilo, nač kladla důraz.
V neděli přijela navíc Lenka s Willym (Cayuga Wild Mustang Fallcat), který se před očima mění v krásného psa. S přehledem třídu dorostu vyhrál. Brácha Pepan se s působením ve třídě dorostu rozloučil s pěkným posudkem a VN 3. I třída mladých dopadla naprosto totožně jako předchozí den. Bunny byl moc šikovný i když vedro a únava se na něm podepsalo - jeho ostřílený konkurent a vítěz třídy mladých, který má za sebou už minimálně 20 výstav, to snášel podstatně lépe než druzí dva klucí, pro které to byly jedny z prvních akcí. Já jsem na našeho dalšího MailoMišáčka nesmírně pyšná a moc děkuji majitelce Míše, že ho přihlásila a oba dva dny přivezla :o). Ve třídě otevřené bojoval syn našeho Draka "Conny", který ze tří černých trikolorů vzešel jako vítěz a odnesl si tak svůj druhý český CAC a první pohárek! Moc gratulujeme majitelům. Hned po něm nastoupil Patriot do třídy vítězů a tentokrát se mnou :o). Posudek plný superlativů a druhý CAC byl doma :o). Hned na to přidal "Páťa" ještě Vítěze speciální výstavy (nejlepšího psa)! V dorostu jsme fandili Ginger s Martinem, kteří přijeli jen na neděli a s přehledem třídu ze tří vyhráli. Xeničce do mezitřídy přibyly oproti sobotě dvě konkurentky. Xena mi dělá jen radost, předváděla se jako profík. Po posouzení všech čtyř fen byla Xena dlouhou dobu na druhém místě za americkou fenou, paní rozhodčí se nemohla rozhodnout, nakonec skončila V3 - předběhla nás ještě francouzka (gratulka Leni :o)))). Také třída šampionek dopadla stejně jako předchozí den, stejně jako tituly nejvyšší. Paní rozhodčí nezadala jinou známku než výborná... to je celkem rozdíl oproti specialistům, kteří posuzovali na klubových výstavách KCHBO.
Rozhodli jsme se ještě počkat na závěrečné soutěže, alespoň na jejich začátek, protože posuzování skončilo jen půl hodinky před jejich začátkem. Velmi nás pobavil nástup v soutěži o nejlepší pár psů, když paní komentátorka hlásila "nastupuje pár australských ovčáků" a přitom jsme se dívali na krásný pohyb dvou holandských ovčáků. Vyšperkovala to v zápětí při nástupu chovatelských stanic, kdy stejná majitelka jen přibrala třetího do party a opět si vyslechla, že předvádí australské ovčáky - tentokrát doplněné o slovo "krátkosrsté"... to už jsme nevydrželi a vybuchli jsme v záchvat smíchu. Chápu, že majitelce to tak směšné nepřipadalo - Evo, omlouváme se Vám ;o) ale zahraniční rozhodčí stejně nebral zřetel na komentátorčin přeřek a nechal krásné holanďany zaslouženě zvítězit! My fandili Willymu a Ginger v soutěži BIS dorost. Tam nastoupilo dobrých 30 štěňátek. Posuzovat přišla paní rozhodčí Balázsovics a nemohla se rozhodnout... pořád přecházela tam a sem dlouhou řadou statečných dorostenců. Třetí místo Cairn teriér, druhé místo Australský ovčák pes (jupíííííí Willííík je res.BIS dorost) a první místo Australský ovčák fena (Ginger - stála celou dobu jako panenka a paní rozhodčí jí ocenila titulem nejvyšším) znělo z úst komentátorky a tentokrát se nejednalo o chybu. Opravdu se paní rozhodčí oba aussíci líbili nejvíce :o) Neskutečná radost z úspěchu obou, rychlý úprk z rozpáleného výstaviště na mega obrovskou a mega dobrou pizzu a nás čekala Jablíčková exkurze číslo 2 :o) Díky všem za prima víkend ;o).

Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly)

Willy krásně roste, paní rozhodčí to ocenila VN 1 :o)
Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly)

S paničkou Lenkou zvládali horko statečně...
Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly)

...oba jsou při vystavování lepší a lepší ;o)
Cayuga Dr Pepper Fallcat (Fiston x Dolly)

Pepíček zakončil dorosteneckou kariéru VN 3
Bishakha Dear Sooner Fallcat (Mailo x Michelle)

Bunny opět perfektní...
Bishakha Dear Sooner Fallcat (Mailo x Michelle)

...jsme na něj tak pyšní!
Bishakha Dear Sooner Fallcat (Mailo x Michelle)

Mailovi a Michelle se moc povedl!!!
Clever in Black Perla Mahagon (Drak x Dirty)

Syn Draka - Canny se svou šikovnou handlerkou - CAC!
Ich.WW. Thornapple Uncle Sam Wants You

Patriot tentokrát s Martinou s přehledem CAC...
Ich.WW. Thornapple Uncle Sam Wants You

...o nejlepšího psa...
Ich.WW. Thornapple Uncle Sam Wants You

...opět krásný výsledek Vítěz spec.výstavy - best dog!
Binboa Cofi Capito (Drak x Capi)

Dceruška Draka V2 v mladých i bez srsti :o)
Apache Red Warrior Fallcat (Drak x Baby)

Xena je perfektní a udělá, co mi na očích uvidí...
Apache Red Warrior Fallcat (Drak x Baby)

...tentokrát V3.
Gr.Ch.Prosto Chudo U Are My Acro

Pořád stejně krásná Dolly...
Gr.Ch.Prosto Chudo U Are My Acro

...běhala krásně i přes velké vedro - res.CAC
Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly)

Willy na BIS dorost...
Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly)

...z téměř 30 dorostenců krásné druhé místo...
Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly)

...za dokonale naučenou Ginger s Martinem! SUPER!
PATRIOT

...simply the best!