Klubová výstava KCHMPP
se zadáváním titulu Klubový vítěz 2014

4.10.2014 Mladá Boleslav


Ani druhá letošní „velká“ klubovka nám nesměla uniknout. Rozhodčí Eva Hájková (CHS Perla Mahagon) nás sice posuzovala nedávno, ale aspoň u ní máme jistotu, že zná standard našeho plemene, což se zdaleka nedá říci o všech rozhodčích. Svým zaměřením jí klidně mohu nazvat specialistou na naše plemeno a takový rozhodčí my upřednostňujeme! :o)

Přihlásili jsme téměř vše co jsme mohli a rozhodli se vyčkávat kdo tam všechno bude. Tím, že je tato výstava povinná do chovu se dala čekat hojná účast, ale kdo se bojí, nesmí hlásit nikam :-D Konečné číslo 61 australáků se dalo očekávat…

My měli přihlášeno složení: Karel, Chilli, Panča a Misty měla mít premiéru, k tomu jsme po cestě nabrali odchovance Bunnyho a mohlo se začít. Před australákama šlo přes 20 honáckých psů, což je asi rekord, přesto posuzování mělo slušnou rychlost, ale určitě byl čas na prohození pár slov s přáteli, se kterými jsme zabrali slušnou část prostoru vedle kruhu :o)))

Tato klubovka se opět zapíše do kroniky FALLCAT tučným písmem! A to hned z několika důvodů… tím prvním je počet Fallcaťáčků přihlášených – a to rovných 9!!!

Hned na úvod si to proti sobě rozdali v dorostu dva bratři Vilík a Goustík z našeho zatím posledního Dakshi vrhu. Zde byl úspěšnější Goustík pod vedením Martiny, přesto se Vilík moc líbil a do příště budou pilně trénovat :o) V další třídě mladých se představil od nás taky Willy jen z Cayuga vrhu :o) Ten se opět od minule „dodělal“ do krásy a je to překrásný pes. Toho si všimla i paní rozhodčí a Willyho po posouzení ve statice nechala na prvním místě! Jenže zkušenější handlerka s druhým psem jim nedala příliš prostoru v pohybu a Willy tím svou pozici ztratil, přesto druhé místo je krásné a my jsme moc rádi za to, jak se Willy vyvíjí :o) V mezitřídě se představili dva bráchové, Karel a Bunny. A nakonec tuto třídu opanovali. Vítězně odcházel Karel díky pohybu, Bunny s res.CACem hned za ním :o) Děkujeme Simonce za pomoc s handlingem. V otevřené jsem vystavoval Chilliho, prvně jsme si to zkusili na balonek a bylo to hop nebo trop, nakonec to dopadlo dobře, všichni jsme přežili, Chilli s hezkým posudkem skončil jako Výborný 3. Po dvou vítězích, kde mj. vyhrál Korálkovo syn Asko nastoupili vítězové tříd o prestižní titul Klubový vítěz. Paní rozhodčí překvapila velmi rychlým rozhodnutím, ale nač to měla protahovat, když měla jasno :o) Klubovým vítězem se stává KAREL!!!! Wow… Karlík má dost dobře rozjetou kariéru a to i přesto, že je stále BEZ optimální kondice srsti… Jenže tady rozhodovala kostra a pohyb a to má Karlík stále stejné :o)))


Ghostík (Dakshi Ghost of Onyx Fallcat)

Vilík (Dakshi Conqueror Fallcat)

Willy (Cayuga Wild Mustang Fallcat)

Willy (Cayuga Wild Mustang Fallcat)

černí bratři - kdo je kdo? :o))

Bunny (Bishakha Dear Sooner Fallcat)

Bunny (Bishakha Dear Sooner Fallcat)

Bunny (Bishakha Dear Sooner Fallcat)

Karlík (Bishakha Raging Bull Fallcat)

Karlík (Bishakha Raging Bull Fallcat)

Karlík (Bishakha Raging Bull Fallcat)

Karlík (Bishakha Raging Bull Fallcat)

Chilli (BleuRoyal Chilli Shots)

Chilli (BleuRoyal Chilli Shots)

Chilli (BleuRoyal Chilli Shots)

Chilli (BleuRoyal Chilli Shots)

Nebylo moc času na otálení, neboť se chystala na svou premiéru Mistynka! Naše vytoužená redmerle holčička. V dorostu jde hlavně o sbírání zkušeností a výsledek není tak podstatný, přesto Mistynky vítězství velmi potěšilo a ještě víc výkon Mistynky. Chovala se jako profík a dokázala opět, že Babynky (její maminka) nám dává dost šikovné a snaživé děti. Její sestřička Libbynka skončila jako VN3 :o) a hned po dorostu Panča ve třídě mladých, proti ní její sestra Kiwi a xy dalších. Nakonec to byl sestrovražedný boj a rozhodování jsem vůbec nezáviděl. Obě sestry jsou srovnatelně kvalitní a vybrat tu „lepší“ snad ani nejde. Tentokrát rozhodl výraz – Vítězka je Panča!!! Kiwi druhá. Krásné zhodnocení naší chovatelské práce! Moc si toho ceníme. Pár vteřin poté přidává Panča ještě titul BOJ, čili nejlepší Junior, kdy poráží vítězného mladého psa! Panča prostě válí!!! :o))) Chvíle na oddech, v dalších třídách se prezentují dcery našich kluků a opět se skvělými výsledky! To je zase den….


Misty (Dakshi Miss Midnight Fallcat)

Misty (Dakshi Miss Midnight Fallcat)

Misty (Dakshi Miss Midnight Fallcat)

Misty (Dakshi Miss Midnight Fallcat)

Libby (Dakshi Power of Live Fallcat)

happy sisters :o)

Kiwi (Cayuga Fire of Life Fallcat)

Kiwi (Cayuga Fire of Life Fallcat)

Panča (Cayuga Black Doll Fallcat)

Panča (Cayuga Black Doll Fallcat)

o BOB - hrdý chovatel + majitel + handler

vlevo Angee (dcera Korála) 
vpravo Bullynka (dcera Draka)

O titul BOB stojí Karel s Martinou, Lucka Gogolová s Klubovou vítězkou Redy a já s Pančou coby Nejlepší mladý. Nejen k mému velkému překvapení, o to ale větší radosti je BOB zadán!!! A získává ho PANČA!!!! Naše maličká beruška drtí výstavy na kterých se objeví… Skutečně super pocit! A až PO výstavě mi dochází, že loni jsem si zde splnil sen získat BOB na svého aussíka (tehdy to byla Baby) a letos další sen – získat BOB na svůj (náš) odchov!!! Určitě velký dík patří spolumajitelům Petře a Lukášovi za skvělou péči!!! Je to překrásný pocit a další zápis do naší kroniky :o))) První velká klubovka (klubu KCHBO) – BOB Karel z mladých, druhá velká klubovka a BOB Panča z mladých!!! Oba FALLCAT děti :o) Krása krása!!! Sen…

V závěrečných soutěžích jsme měli též napilno :o) Mistynka s Goustíkem se proběhli o Nejlepšího dorostence, kde sice nezabodovali, ale my měli radost z projevu, kdy halu, rámus a milion psů v kruhu neřešili vůbec a svou výstavní premiéru zvládli na jedničku s hvězdičkou :o) Panča v soutěži o Nejlepšího mladýho jedince užší výběr ale to hlavní jsme měli za sebou… Premiérově jsme „postavili“ chovatelskou do soutěže Nejlepší chovatelská stanice výstavy. Složení já s Bunnym, Martina s Pančou a Nikol s Karlem padla paní rozhodčí do oka hned v úvodu, pejsci hodní a nakonec z toho bylo i premiérové vítězství pro chovatelskou stanici FALLCAT!!! Obrovský dík patří přátelům co s námi radost sdíleli, rozhodčím co nás posuzovali a hlavně mé drahé polovičce za to, jakej jsme tým! :o) No řekněte, co víc si může chovatel přát??? :o))))


FALLCAT...

sexy asses :o)

3...2...1...

úsměv :-)

BIS JUNIOR

Panča užší výběr BIS junior

Panča (Cayuga Black Doll Fallcat)

Panča (Cayuga Black Doll Fallcat)

Výsledky FALLCAT týmu v kostce:

BISS Jch. BISHAKHA RAGING BULL FALLCAT (Mailo x Michelle) – Karel – Výborný 1, CAC + Klubový vítěz 2014

BLEUROYAL CHILLI SHOTS (Icon x Milla) – Chilli – Výborný 3 v otevřené

DAKSHI MISS MIDNIGHT FALLCAT (Lorenzo x Baby) – Misty – výstavní premiéra s Velmi nadějná 1 v dorostu

CAYUGA BLACK DOLL FALLCAT (Fiston x Dolly) – Panča – Výborná 1, CAJC + Best of Junior + BEST OF BREED!!!!!!!!!!!!!!!!!


Chovatelská skupina FALLCAT – Nejlepší chovatelská skupina výstavy!!!


Úspěchy našich dětí:

*** Dakshi Ghost of Onyx Fallcat (Lorenzo x Baby) – Velmi nadějný 1 v dorostu

*** Dakshi Conqueror Fallcat (Lorenzo x Baby) – Velmi nadějný 2 v dorostu

*** Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly) – Výborný 2 v mladých

*** Bishakha Dear Sooner Fallcat (Mailo x Michelle) – Výborný 2, res.CAC v mezitřídě

*** Dakshi Power of Live Fallcat (Lorenzo x Baby) – Velmi nadějná 3 v dorostu

*** Cayuga Fire of Life Fallcat (Fiston x Dolly) – Výborná 2 v mladých

GHOSTIK  KIWI PANČA

Úspěchy potomků našich chovných psů:

Drak

* dcera Bullynka - Binboa Cofi Capito - V3 z 12 fen!

Korál

* syn Asko - Askaneli Cofi Capito - V1, CAC
* syn Agís - Agavero Cofi Capito - Výborný
* dcera Angee - Angelina Štastný koutek - V2, res.CAC z 12 fen!
* dcera Baruška - Barbra Streisand Tender Flash - V3 z 8 fen!
* dcera Arinka - Arecha Cofi Capito - V4 z 8 fen!     

Za většinu fotek děkujeme Martinu Starcovi, dále pak Nikče a Vildovi a také Markétě Ballé. Nikče patří speciální dík za pomoc s prezentací chovatelské skupiny!

Galerie by Martin Starec