Mezinárodní výstava psů BRNO
23.2.2014

Na nedělní mezinárodní výstavu v Brně jsme prapůvodně vůbec nechtěli jet. Nebyl ani pořádný důvod. Ten hlavní a nejdůležitější důvod bylo zveřejnění propozic, kdy se na nedělní výstavu ukázalo, že Australské ovčáky má posuzovat paní rozhodčí Eerola Paavi z Finska!!!! Tak tam nesmíme rozhodně chybět!!! A už jsme hlásili!!! :o))))) Opět po delší době rozhodčí, kterou absolutně neznáme a ona nezná ČR (snad)… Navíc se o severských rozhodčích traduje, že se nebojí využít celou škálu známek a to my moc rádi… :o) …snad jen nespadneme do skupiny Dobrých :-D 

Výstava se blížila mílovými kroky a už jedem. Nakonec ve složení M+M jako stabilně a k našim holkám Michelle a Naomi jsme přibrali ještě náš odchov Karlíka a Bruna. Oba jsou od Markéty s Márou :o) Ti bojovali i v sobotu, ale my si raději užívali doma, neb výsledky jsme na sobotní výstavu měli napsané týden dopředu a s malými odchylkami jsme se trefili :-D :-D :-D ve „velkých“ titulech jsme byli 100% :-D :-D :-D 

Kdežto nedělní výstava byla velkou neznámou… No uvidíme.

Na výstaviště přistáváme pár minut po sedmé abychom měli na vše dostatek času. Zabíráme fajné místo na sledování a venčíme a venčíme. Pozdravíme se s přáteli, dojdeme se převlíknout a čekáme. Posuzování začíná na čas a paní rozhodčí se ujímá své „práce“. 

Tato výstava byla naprosto skvostná co se týká naší stanice FALLCAT a to hned z několika důvodů, ke kterým se budu dostávat postupně.

Tím prvním byli zástupci: 

Apache vrh FALLCAT (Drak x Baby) – Fíďa – MultiJch. APACHE FINISH FLAG FALLCAT maj. Olina Hájková

Bishakha vrh FALLCAT (Mailo x Michelle) – Karlík – BISHAKHA RAGING BULL FALLCAT maj. Hojkojc

Cayuga vrh FALLCAT (Fiston x Dolly) – Pepíček – CAYUGA DR PEPPER FALLCAT maj. Helča Nováková

Čili po jednom zástupci z dosud všech našich vrhů plus navíc 

Zástupkyně importů z Ruska – Michelle – Ich. PROSTO CHUDO NEW STAR ACRO

Zástupkyně importů z Chile – Naomi – Ch. BLEUROYAL THE COCONUT KISS

Prostě co víc si chovatel může přát??? :o))) A bonus je, že se ani jeden z nich neztratil v rekordní účasti australských ovčáků na českém území! 68 australských ovčáků se sešlo u této neznáme rozhodčí! Skvělé číslo… 

Jako první jde Pepíček. S Helčou měli krásně natrénováno a jeho „pavoučí věk (samá ruka, samá noha)“ chovatelka z Finska neřešila, ale řešila podstatné věci jako formát, kostru, pohyb. Pepánek se líbil což je super. Posudek jak na zkušeného mazáka a VN1. Skvělý start jeho výstavní kariéry! Od narození jsem tušil, že o něm ještě uslyšíme a říkám to pořád… ;o) Do roka a do dne…..

Třída mladých psů (8 kousků) měla rozlousknout co se dnes bude vůbec od AUO chtít. Jaký typ, jaká prezentace a tak. Mezi nima bojoval další Fallcat brouček – KAREL! To je od narození pes sám pro sebe. Jeho hlava, jeho povaha, jeho exteriér… Avšak výstavy jsou pro něj něco naprosto přirozeného a je to na jeho projevu znát. Jenže podstatně starší konkurence z Ruska vypadala dobře, stejně jako konkurent z Chorvatska nepřijel jen do počtu. Bylo to těžké. O to větší radost byla, když 10ti měsíční Karel nechal všechny za sebou a doplul si pro první CAJC. Tady se už začali objevovat první známky Velmi Dobrá a Dobrá :o))) To Karlíka ale minulo :o) Uff… Radost byla ohromná, neb přechod na BARF stravu majitelce nevyšel ideálně a Karel by snesl dvě kila navíc určitě…

V mezitřídě u psů další Fallcat miminko – to nejstarší – Fíďa. Ten měl skvělou náladu, vystavování si užíval a v konkurenci se neztratil. Chvilku bojoval o první místo v mezitřídě a nakonec skončil V2, res.CAC… A tady každému bylo jasné, že Výborná dnes bude mít velkou cenu. Po dvou třídách byly na tabuli už tři Dobré :o) FALLCAT zástupci však odešli vznešeně - 2x 1.místo a 1x 2.místo… Co víc si přát? Snad jen aby to vydrželo… :o)

Pak Martinka měla ještě své stálé pejsky na handling, se kterýma skončila opět dost dobře, Perun V2, res.CAC z 9 psů v otevřené, kde si Výbornou odnesli jen dva psi! Za to přibyly 3 Dobré... Koukali jsme i jak se daří potomkům po našich klucích a bylo to jak na houpačce, ale nemůžeme říct půl slova proti. Naprosto korektní. Paní rozhodčí věděla naprosto jasně, co vyžaduje a naprosto přesně věděla, kde je hranice střední kostry. Resp s našima očima se to shodovalo. Moc se nám to líbilo.

Naše Naomi nastoupila do otevřené třídy, kde bylo 12 přihlášených fen! To je asi nejpočetnější třída v historii tohoto plemene v ČR (neověřoval jsem to). Naominka jako vždy. Klídek, pohoda, moc hodná. Je to takové naše černé sluníčko a výstavu od výstavy si získává víc a víc „fanoušků“, což nás samozřejmě moc těší. Výsledek V3 byl v této konkurenci adekvátní a jsem za něj moc rád. Výborné byly jen 4 feny!!! V tuto chvíli bylo celkem zadáno 9x Dobrá! V kruhu jsme se vystřídali s Michelle, která nastupovala do třídy šampionů. Jenže… dámičce něco přelítlo přes nosík a začalo to. „Nechci rozhodčí, nechci hospitanta, nechci stát, nechci na prohlídku, nechci pamlsky…“ No, na to, že to měl být náš „zlatý hřeb“, tak to moc nedopadlo. Šla ve třídě jako první, což jí nepřidalo, ale během posouzení zbylých šampionek se Míša rozkoukala a závěrečné běhání a stání bylo už dobré. Proč se tak nemohla prezentovat od začátku? – Netušíme :o( Tady nebylo co řešit VD3 a posudek dole zveřejněn. Hodnocena za chování… Bohužel kočičko, zasloužila sis ho. Mrzí nás to o to víc, že na konci třídy či po posuzování už to byla opět normální Michelle. Ale nemáme stroje, ale pejsky a ti maj taky své nálady a pocity.

Nebylo času na litování či truchlení, neboť Karlík nastupuje o BOJ – Best of Junior. Proti němu krásná vítězka mladých fen v cca podobném věku, ale stejném typu. Rozhodování se protahuje, pohyb tam-zpět, kolečko, statika, prosahání, znova pohyb. BOJ je KAREL!!!! Wow!!! Máme velikou radost, ale Karel neodchází z kruhu. Trochu poskáče Martinu a další boj je už ten nejvyšší - BOB!!! Bude vybrán ten nejlepší v plemeni, ten nejlepší ze sedmi desítek AUO na Mezinárodce v Brně. Napětí by se dalo krájet! 3 černí trikoloři! 3 zástupci různých českých chovatelů! 3 australáci v jednotném typu - střední síla kostry, střední velikost, správný formát, správný výraz, krásný pohyb + všichni velmi hezky předvedeni!!! Nádhera toto sledovat a ještě větší nádhera vidět bojovat svůj odchov v rukách své ženy. Opět dostatek prezentace v pohybu, i ve statice, pak opět důkladné prosahání, kontrola výrazu. Bude to těžké. Opět pohyb, statika. Malý přesun CACIBového psa na první místo a poslední dvě kolečka. Karel bojuje uprostřed. A bojuje statečně a mazácky. Je to tady, paní rozhodčí zadává BOB!!! JE TO KAREL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10ti měsíční Karel poráží zbylých 67 AUO a připisuje si na konto skalp nejcennější! Radost se nedá ani popsat. Všechny úspěchy oslavujeme, ze všech se moc radujeme, všech si vážíme, ale toto bylo asi opravdu nejsilnější! FALLCAT miminko, které se nedávno narodilo u nás v obýváku, kdy spolu s devíti sourozenci začali rekonstruovat jak vybavení kuchyně, tak vybavení zahrady….. no nepopsatelné. Navíc od rozhodčí, kterou si dovolím označit za naprosto férovou a korektní. Nádhera!!! Tato nádhera naprosto zahnala smutnění z Mišákovo prvního VD, kdy jsme ji nakonec sice řekli, že se chovala jak pipka, ale že taky zvládla udělat tohoto sladkého hošíka, kterej sice vypadá jak maminka, ale chová se jak tatínek, což je asi ideální kombinace.


Hned žhavíme telefon a voláme to majitelce Markétě, která sotva udržela slzy štěstí, následně i manželům Starcovým coby majitelům Karlovo tatínka Maila :o))) Všichni se společně radujeme… a Karel??? No hlavně, že nedošly piškoty!!! To je asi jediné co ho zajímalo :o)))

Poklidíme si věci, pokecáme s přáteli, které potkáváme jen na pár výstavách za rok a stěhujeme se k závěrečnému kruhu. Karlík se zde proběhne hned dvakrát… Moc děkujeme Majce s Toníkem a Anetce s Izzinkou, že se na nás přijeli jen tak podívat a zafandit a děkujeme všem odchovům, kteří se neztratí :o)))

 

V soutěži o Nejkrásnějšího mladého psa výstavy jsme věděli, že se stát zázrak nemůže. Ten stejný rozhodčí v sobotu zadal Karlovi VD :-D Tak si Karlík aspoň vyzkoušel závěrečný kruh, aby se do něj za chvilku zpátky vrátil v soutěži o Nejkrásnějšího psa FCI 1. Tu už měla posuzovat rozhodčí Willemine van Deijl z Belgie, čili i tak jsme s ničím nepočítali, neb Karlík je ještě miminko, 10 měsíců starej, ne v ideální kondici. Vplul do kruhu jako mazák. Obří LCD, všudypřítomné kamery a foťáky, mikrofon – nic neřešil a plul si v ladném pohybu. Pak Free postoj na jedničku. Karel si to užíval stejně jako Martinka. Bylo to moc hezké sledovat. Do skupiny nastoupilo přibližně 30-35 psů, což jen potvrzuje, že konkurence neustále přibývá… Belgická rozhodčí se ale Karlíka všimla a posílá ho do užšího výběru 8 psů!!! WOW, je splněno nad plán… Mladý pes, černý trikolor a užší výběr, super!!! Osm nejlepších se jednotlivě prezentuje a poté paní rozhodčí děkuje třem, kteří se do finálové pětky nedostanou…. A Karlík mezi nimi není!!! Takže se umístil na BIGu!!! Juuuchuuu!!! Není ani pátej, je čtvrtej!!! Karel dostal ve skupině „bramboru“!!! Parádinka!!! Bedna byla sice blízko, ale to zas příště………………………. :o)))))))))))))))))))))))))))))))))