Krajská - klubová výstava psů DĚTŘICHOV u Svitav + bonitace  
19.4.2014

Byli jsme na Krajské výstavě v Dětřichově… Ano, absolvovat Krajskou výstavu pořádanou klubem KCHMPP jsme museli v rámci chovnosti našich čilských importů. Naomi, Trigi i Chilli vyrazili spolu. Společnost jim měla dělat ještě Xenička, které taky „chybí“ klubová výstava, ale slečna se rozhodla, že bude raději hárat než někde tajtrdlíkovat v početné třídě a navíc zatím stále bez chlupů :-D
A kluky čekala ještě bonitaci, která běžela současně s výstavou. Abychom to všechno ustáli, vyrazili jsme už v pátek k Péťě a Lukynovi, čili našim spolumajitelům Panči (Fiston x Dolly). Panči si žije jako královna. Má se fantasticky a my moc děkujeme za super péči o ní! I Panča se svým parťákem Agísem (po našem Korálkovi) vyrazili s námi do Dětřichova.
Ve finále jsme tam měli 4 štěňátka z Cayuga vrhu (Fiston x Dolly) a jsme na všechny moooc pyšní!!! Majitelům patří veliký dík za to jak se naše štěňátka mají a jak se tváří spokojeně. To že byli úspěšní je jen třešničku na dortu :o))) Byly to krásné začátky jejich kariér :o)
Jak už bývá na jaře zvykem naši australáci začínají schazovat zimní kožichy a tak jsme nakonec dorazili s úplně holou Naomi, s Trigim který je tak v půlce línání a Chillim na kterým chlupy drží silou vůle, ale co, tak ukážou anatomii ;o)))
Začalo se ranní bonitací. Tu bereme opravdu jako nutné zlo, asi jako většina chovatelů, ale co. Musejí sem všichni, takže i my. Oba kluci zbonitovaní a první úkol jsme si mohli odškrtnout…
Vzhledem k faktu, že to byla výstava potřebná do chovu sešlo se na této výstavě (krajské!) uctihodných 60 aussin… Posuzování se zhostila paní Marušková a posuzovala to téměř celý den. Třídy hlavně mladších věkových partií byly opravdu pořádně našlapané… V dorostu se ukázali kluci Willy a Pepánek po Dollynce. Oba šikovní, přesto každý úplně jiný. Willy VN1 a Pepí VN3 ze 4. Mladé psy vyhrál Agís po našem Korálkovi, což přineslo první a zdaleka ne poslední radost. Hned po něm v mezitřídě byl Chilli. V konkurenci osmi psů jsme to pojali spíše pohodově. Konkurence byla, je a bude a tak jsme spíš vyčkávali. Nakonec jsme skončili V2 za psem, který vyhrál celou výstavu!!! Takže určitě spokojenost a další stupínek splněn. Trigi v otevřené měl poloviční účast ve třídě, ale pro změnu nepadl rozhodčí do oka. V3 je jeho výsledek na první české výstavě… Pak jsme chvilku oddechovali, vystavovali pejsky našich přátel a Panču. Ta proti sobě měla sestřičku Kiwi a jak byli kluci každej jinej, tak holky se nezapřely. Jako přes kopírák, jen Panča černá a Kiwi červená :o) Ani paní rozhodčí nevěděla jak to posoudit. Nám to bylo úplně jedno, máme holky rády! Nakonec Panča VN1 a Kiwi VN2. Celé to ukončila naše Naomi ve třídě vítězů. Naomička poprvé vystavovaná venku a užívala si jak jí vlajou poslední tři pramínky chlupů. Vystavovat Naomi je jako trávit krásnou dovolenou :o) V1, Vítěz třídy :o) Uff měli jsme splněno. Naomi se definitivně stala chovnou fenou v ČR :o)
Po focení a zapsání výsledků začaly závěrečné soutěže. Tam jsme jen tak z hecu přihlásili Páry. Nejdřív jsme nevěděli zda půjde Naomi s Trigim nebo Xenička s Chillim, nebo oba, nakonec vyhrála černá dvojka. Ještě že tak. Byla to první zkušenost ale dopadla naprosto nad očekávání. Trigi s Naomičkou a Martinkou páry vyhráli :o))))) Jako cena byl připraven vysavač a pytel granulí. Nechápeme do teď. Na to nejsme z „velkých“ výstav zvyklí :-D Je to ale určitě příjemné. V soutěži o Nejlepší dorost výstavy se předvedli Willy a Panča a oba postoupili do užšího výběru… jakou radost mi to udělalo… Panča se nakonec vešla i na bednu a skončila jako 3.Nejhezčí dorost výstavy :o))) Paráda… spokojení a unavení jsme ještě povečeřeli s Nikčou a Vildou a mohli jsme vyrazit k domovu… Bylo to náročné, dlouhé, ale příjemné :o))))))))))))

Začal Trigi na bonitaci... ...a potrénoval... ...Chilli taky potrénoval... ...a nyní je i zbonitovaný.
       
CAYUGA DR PEPPER FALLCAT - VN3 CAYUGA WILD MUSTANG FALLCAT - VN1 ...první pohár... ...a užší výběr na BIS dorost.
       
AGAVERO COFI CAPITO (Koryho syn) - V1, Vítěz mladých z pěti Chilli po půl roce zpět v kruhu... ...poprvé mezi dospěláky... ...V2 z osmi psů.
       
Trigi - V3 v otevřené třídě BINBOA COFI CAPITO (Drakova dcera) - V1, Vítěz mladých z pěti CAYUGA BLACK DOLL FALLCAT... ...Panča...
       
...dostála svého jména - Panenka :o) VN1 + 3. místo BIS dorost Sladká panenka a modelka
       
CAYUGA FIRE OF LIFE FALLCAT... ...Kiwinka... ...na své první výstavě VN2 za sestřičkou... ...Kiwi a Willy...
       
AIRIN CREAM CARAMEL (dcera Draka) - Výborná v otevřené tř. Naomička, sluníčko - V1, Vítěz třídy vítězů... ...a s Trigim si souměrným pohybem vyběhali... ...NEJLEPŠÍ PÁR VÝSTAVY... :o)