Krajská výstava Staňkov (CZ)

8.5.2015

 

Krajskou výstavu ve Staňkově máme moc rádi a to hned z několika důvodů. Ten hlavní je, že je to snad jediná výstava, na kterou stačí vstávat až okolo sedmé hodiny :o) Krásný prostor na letišti dává dostatek místa pro velké kruhy a moc milá atmosféra. A tak jsme přihlásili společně s našimi přáteli snad všechno co bylo možné zvládnout :-D A taky celkový počet australáků se zastavil na 16 kusech, což je uctihodné :-D Naše grupa čítala: Luckyho od Oldy, Bruna od Markéty, našeho Korálka, Stáňu, Sexinku, Mistynku, pak Brendičku a Angee od Nikol a Babynku :-D Měli jsme velmi živo, ale rukou na pomoc bylo dostatek a tak jsme to krásně zvládli.
Australáčky přijel posuzovat Ing. Leoš Jančík, kterej už naše australáčky dlouho neviděl a tak jsme čekali, co nám poví na naší omladinu :o) Pan rozhodčí přijel s dobrou náladou a pojal krajskou výstavu jako učení nových majitelů, kteří začínají a tak to dopadlo tak, že nás učil jak prezentoval pastevecké plemeno :o) Nicméně naše výsledky byly skvělé. Lucky V1 v mladých, Bruno Krajský vítěz, Korálek Vítěz veteránů - při premiéře v této třídě. Stáninka si zde odbyla vůbec svou první výstavu (ve třídě štěňátek) a byla skvělá a navíc se panu rozhodčímu moooc líbila. Prý se máme těšit na její budoucnost, což se samozřejmě těšíme stejně jako na Sexinky, která v dorostu dostala VN1. Mistynka měla v mladých konkurentku a tak přes absenci chlupů jsme počítali s druhým místem, ale Mistynka byla jako profík přestože to byla její teprve druhá výstava. Třídu mladých vyhrála a tak jsme měli už nyní spoustu zástupců do závěrečných soutěží :o) Další šla Brendička, která doslova převálcovala všechny dospělé feny a odnesla si Krajskou vítězku. Angee skončila V2 v otevřené, stejně jako Babynka ve vítězích V2 s nelichotivým posudkem :-D Babynka není šálek kávy pana Jančíka :o) A tak jsme měli spoustu času se připravit na závěrečky, kde jsme měli napilno, neboť jsme přihlásili ještě soutěž párů ve složení Kory a Baby a chovatelskou s našima mladejma holčičkama :o) Přeci jen každá zkušenost se počítá a tak si všechny holčičky vyzkoušely závěrečný kruh a to hned dvakrát :o)
Závěrečné soutěže měly lehce zpoždění, ale nám bylo fajn ve společnosti super lidiček. Jako první šel pár, Kory a Baby si vedli náramně a celou soutěž vyhráli :o) Hned po nich nastupovala chovatelská skupinu ve složení Míša s Misty, Martina se Sexikem a Nikča se Stáninkou. Holkám to moc slušelo a byly moc šikovné i přesto, že se na bednu nevešly. Přeci jen dvě barvy nevypadají tak jednotně, ale podstatná byla super zkušenost do budoucna. Z kruhu téměř nevystoupila Stáňa, která hned poté bojovala o BIS Baby, tam se jen tak tak nevešla na první pozice, ale máme velkou radost z jejího projevu na vůbec první výstavě. Hned po ní šla Sexinka, dorostenců už bylo víc a tak se dělal užší výběr kam jsme postoupili, ale na bednu jsme se nevešli. I tak super. Hned po nás Mistynka v ještě obsazenější soutěži o BIS mladá fena. Mistynka se musela hodně líbit, neboť postoupila do užšího výběru a selekcí se dostala až na snové druhé místo, tedy res.BIS Mladá fena pro naší nahotinku Misty :o))) Korálek si v soutěži veteránů vychutnal velký kruh a běžel jako za mlada. Ve skupinách FCI jsme měli hned dva zástupce za sebou Bruno s Markétou a Brendičku s Nikol. Ač se asi líbila víc Brendička, tak měla pomalejší handlerku a postup si tak užil Bruno :-P Nakonec z toho bylo krásné druhé místo a titul res.BIG :o))) No skvělé výsledky pro všechny a naprosto famózní den. Soutěž dorostenců vyhrál shihtzu Nepomuk z Ivafre což je syn našeho Samíka a dá se říct spíš klon našeho Sama :-D :-D :-D Moc gratulujeme vše a těšíme se na další ročník :o)

Korálek coby veterán :o) naše nová naděje... ...Stánička. Byla skvělá! Sexinka jako už zkušená matadorka Mistynka začíná mít letní sezónu :o)
         
Brendička na vítězné vlně Babynka po dětech nic nezapomněla Kory a Baby - BIS pár :o) Chovatelská skupina Fallcat nabíhá... ...studie zezadu :-D
         
BIS puppy pro Samíka juniora Mazák Korálek v osmi letech jako vítr :o) res.BIS Mladá fena pro Mistynku! res.BIG a Bruno s Markétou Naše super partička :o)

 

VŠECHNY FOTKY POŘÍZENÉ VE STAŇKOVĚ ZDE