2x Klubová výstava (KCHBO) Mladá Boleslav (CZ)

30.+31.5.2015

 

Každoročně jezdíme na klubové výstavy KCHBO kvůli zajímavým rozhodčím, dost často i ze země původu. To se letos nekonalo, ale přesto rozhodčí ze zahraničí, oba chovatelé AUO, tak jsme to zkusili i když ne v takovým počtu jako dosud.

Na sobotní výstavu přijela posuzovat paní Urszula Charytonik z Polska. Absolutně jsme netušili co od ní čekat, neměli jsme ani tušení co bude preferovat atd. Tak jsme zkusili přihlásit jen Mistynku. V době uzávěrky byla hezky v srsti a slušelo jí to. Jenže jak to tak bývá, po přihlášení na pár výstav nás "Miki" vypekla a nasadila letní sestřih, alá Australský naháč :-D No nedá se nic dělat, tak si aspoň potrénuje.
Posuzování začala na čas a organizace jako každý rok šlapala jak hodinky. Posudky byly čitelné a obsáhlé a úspěchy naše, našich dětí i přátel byly určitě nad očekávání. V dorostu se poprvé ukázal syn našeho Chilliho a měli jsme radost jak mu to slušelo i v tomto věku. Choval se moc hezky a odnesl si result Nejlepší dorostenec :o) Ve třídě mladých se pod vedením Martiny předvedl Ghoustík (Dakshi Ghost of Onyx Fallcat), bratr naší Mistynky. Moc mu to slušelo a vyběhal si V2 s krásným posudkem za moc hezkým psem (Curacao Cofi Capito). Další na řadě byl opět Fallcaťáček - Pepan (Cayuga Dr.Pepper Fallcat), ten se svou majitelkou Helčou pilně trénoval a v mezitřídě zvítězil sám nad sebou = CAC. Druhou nejobsazenější třídou byla otevřená psů a také tam jsme měli zástupce (D vrh v mladých, C v mezitřídě a B v otevřené :-D) Bishakha Dear Sooner Fallcat alias Buns. Ten měl termín klubovky jen tak tak, neboť na něm chlupy držely jen silou vůle, ale už zkušený mazák Buns si vedl náramně. Všechny 4 konkurenty nechal za sebou a letos už má 3. CACe na českého šampiona a tím vlastně splněno :o) O titul Klubový vítěz se moc hezky koukalo na naše dvě děti, já se sice vrátil lehce později, ale z titulu Klubový vítěz pro Pepánka jsem měl ohromnou radost!!! Mladých fen bylo pomálu, normálně to bývá nejobsazenější třída, ale tentokráte ne. I přesto v ní nastoupily 3 pěkné fenky a naše Mistynka vypadala bez chlupů jako ještěrka :-D Ale zas si hezky pocvičila, chovala se skvěle a moc hezky běhala. Jaké překvapení bylo V1, CAJC pro Mikinku :o)))))))))))) To se musela paní rozhodčí teda hodně líbit, když ji odpustila i kondici naháče :-D Super! Na titul BOJ jsme nemohli ani pomyslet a taky že ho dostal pes Kai i tak jsme měli radost. Martina ještě s radostí vystavovala sestru naší Dollynky, Ashley (ICH. Prosto Chudo US Cat Meadowville) a ta byla jako vždy jedinečná. Opravdu krása sledovat a taky to vzala jako její skoro sestra Baby v roce 2013 docela hopem, vyhrála šampiony a zastavila se až s titulem nejvyšším, tedy BOB a BIS BlueMerle :o) titul BOS tedy, Nejlepší z opačného pohlaví pak vybojoval Pepan a přidal ještě BIS RedTri :o) Já na sobotu neměl oblečení a tak o BIS RedMerle jsem si vzal Mistynku jen v "pracovním" a co se nestalo, naháček si BIS RedMerle vybojovala i se mnou :-D :-D :-D No skvělé...! Udělali jsme si hezké fotečky, v klidu pobalili a zavítali do naší oblíbené restaurace na pořádnou oslavu :o)))))))))) Opět krásný den...

Asteroid B612 Niké Dog Station
"AMOSEK"
(Chilli x Airin)
Dakshi Ghost of Onyx Fallcat
"GHOUSTÍK"
(Lorenzo x Baby)
Bishakha Dear Sooner Fallcat
"BUNS"
(Mailo x Michelle)
Cayuga Dr Pepper Fallcat
"PEPAN"
(Fiston x Dolly)
Dakshi Miss Midnight Fallcat
"MISTY"
(Lorenzo x Baby)
BOB a BOS
Ashley + Pepan

Na neděli jsme toho přihlásili trošku více neboť jsme našli, že pan rozhodčí Martijn van Vliet z Holandska by mohl mít rád typ psů co máme my. I když sobotní rozhodčí měla taky  evidentně ráda tento typ :o) K Mistynce přibyl ještě Karlík do vítězů a Sexinka do dorostu. Bunse vystřídal další z našich odchovů, tentokrát Toníček (Apache Magic Tonic Fallcat) a Ghoustík jel na cvičák. Zbytek byl téměř stejný :o)
Stejný scénář jako v sobotu, opět vše krásně šlapalo. Jen ty výsledky byly místy takové rozporuplné, aspoň co se nás týká. Pepan v mezitřídě opět sám, ale tentokrát VD1. To se nedá nic dělat, ale dle posudku by PRÝ MĚL MÍT silnejší kostru a větší hlavu, to tedy díky, ale nechceme :o))) V otevřené nastoupil Toník, tentokrát se svou majitelkou Majkou. I tentokrát byla třída otevřená druhou nejpočetnější třídou a posuzování tento den bylo dooost dlouhý. Jeden pes měl pozornost rozhodčího dobrých 10-15 minut a neuniklo mu vůbec nic. Zas je hezké, že vystavovatel měl pocit, že se mu za ty peníze někdo adekvátně věnuje. Třída otevřená trvala určitě nějakých 45 minut což na přímém slunci bylo na některé pejsky dost. Tonda však v dobrém rozmaru setrval a zabojoval. Vyhrál!!! Ziskem CACe splnil podmínky pro Českého šampiona a rozšířil tak sbírku svých úspěchů na poli výstavním :o) Další z našich šel Karlík do třídy vítězů a ten se zas vokázal :-D Neměl náladu na vystavování a tak s ním měla Martina plné ruce práce, aby ukázala aspoň zlomek Karlíkovo krásy :o) Nicméně to stačilo a Karel porazil svého konkurenta a připsal si první CAC na Grand šampiona. O titul Nejlepší pes pak nastoupili Tonda vs. Karel... Zde po dvou kolečkách vyhrál Karlík!!! :o) Po jednom štěňátku nastupovala Sexinka do dorostu, která měla zas oproti Karlíkovi až moc dobrou náladu (což je jedině dobře) a tak se vystavovala moc hezky, ale nezapomněla si škrabkat obojek :-D I rozhodčí se ptal, jestli nemá něco v pacince, ale záhy to se smíchem na rtech pochopil a přešel to, říkal, že od toho je třída dorostu :o) Posudek byl nad očekávání krásný a VN1, Nejlepší dorostenec pro Sexika :o) Hned po nás do kruhu šla Mistynka. Té přibyla konkurentka, jinak zůstalo vše jako v sobotu. Celkem tedy 4 mladé feny. Mistynka byla opět vzorná, dlouhá doba posudku jí nevadila a běhání si užívá. Tentokrát jí konkurentka vrátila porážku ze soboty a Mistynka skončila na hezkém druhém místě s Výbornou. I tento den si Martina užila s Ashley, opět krásné pokoukání a result V2 bez titulu byl dooosti překvapující. No i to patří k výstavám... O titul BOB pokračoval Karlík se svou ležérní taktikou a tak mu titul BOB unikl, avšak titul BOS byl jeho :o) Zlobidlo Karel pak ještě přidal titul BIS BlackTri a tak po 3 výstavách pod klubem KCHBO má již 3x titul BIS BlackTri :o))) Moc krásné ceny, vyřezávané siluetky namísto pohárů byly příjemným zpestřením. Neměli jsme moc času na otálení a vyrazili za našima štěňátka k domovu, o které se nám postarala mamka, stejně jako o zbytek smečky :o) Hezký víkend hlavně v bezva společnosti... prostě paráda!!! Jsme moc pyšní na naše pejsky, na naše odchovy a všem vítězům moc gratulujeme.

Cayuga Dr Pepper Fallcat
"PEPAN"
(Fiston x Dolly)
Apache Magic Tonic Fallcat
"TONDA"
(Drak x Baby)
Bishakha Raging Bull Fallcat
"KAREL"
(Mailo x Michelle)
Eshwar Sexy Fallcat
"SEXY"
(Patriot x Dolly)
Dakshi Miss Midnight Fallcat
"MISTY"
(Lorenzo x Baby)
Karel
BIS Blacktricolor

 

VŠECHNY TYTO PRECIZNÍ FOTKY JSOU PRACÍ MARTINA STARCE - MOOOOC DĚKUJEME!!!