Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav (CZ) & kvalifikace na Cruft

29.8.2015

Výstavy v Boleslavi máme moooc rádi a zcela určitě tam trávíme výstavní ruch nejčastěji. Krásný areál, pohodová cesta a většinou i super počasí. Tentokrát bylo až moc super a tak jsme se i hezky opálili :o)
Poprvé co byla v Boleslavi možnost získat kvalifikaci na Cruft’s výstavu. To sice nepotřebujeme, ale kdyby se povedla… No každopádně se dává jen k titulům CAJC a CACIB, na což jsme neměli úplně uzpůsobenou sestavu :o) Posuzovat přijel z Maďarska pan Péter Harsányi, kterého jsme potkali před 2,5 lety na speciálce v Lucembursku. Tu sestavu co jsme měli tehdy tam už nikdy dohromady nedáme a tak jsme museli zkusit jiné pejsky. Korálek jezdí teď ve veteránech a náramně si to užívá, takže byl jasná volba. Pak jsme chtěli vzít taky někam naší Stáničku, kterou máme stejně jako Karlíka, ve spolumajetku s Markétou Hojků. Stáninka byla ještě v dorostu, takže takovej trénink. Před dvěma měsíci, v době uzávěrky, jsme už mysleli, že Mistynka bude mít o něco víc chlupů… Jenže "Miki" si užívá nekonečného léta jako blázen a dostat jí z vody je téměř nemožné, takže absence trvá a trvá :-D Ještě že nejde o život :-D
Fajnová atmosféra u kruhu, který byl tentokrát obří, neboť po nás šli Němečtí ovčáci. Posuzování začalo přesně a od samého začátku to bylo dosti podobné jako v Luxu. Pan rozhodčí chtěl celek se vším všudy, nejlépe vyvážený, v kondici. V nějakých drobnostech jsme se rozcházeli, jinak to ale nebylo tak špatné. Naše barvy hájil na své první výstavě odchovanec Marty (Dakshi Under Control Fallcat) od Janičky. Ten byl vzorně připraven po všech stránkách a přesto, že má ještě tělo ve vývinu, tak si odnesl krásný posudek a následně i první místo s titulem CAC ze 4 psů! Perfektní začátek v mezitřídě pro Martyho :o) To už jsem pomalu začal chystat Koryho. To je ostřílený mazák, který se chtěl pořád mazlit - děkujeme všem, kdo jeho vtíravou povahu trpělivě snáší a hladí a hladí :o) Ve třídě veteránů měl jednoho soupeře a dlouho jsem si myslel, že jsme druhý. Nakonec se po zmatcích v kruhu ukázalo, že Kory vyhrál! :o) Měl jsem radost a pohled na happy Korálka byl super… To už se chystala Stánička do kruhu. Její druhá výstava a Stánička byla dost suverénní… Jde ve stopách své maminky, které je všechno úplně buřt :-D Krásný posudek, velká pochvala, hezké předvedení a moc milá slova z úst rozhodčího nás potěšilo. Stáňa se nominovala s VN1 do závěrečných soutěží :o) Jako poslední z naší výpravy nastupovala hned po Stáně Mistynka ve velmi obsazené třídě mladých. Posudek nad očekávání krásný, ale dovětek „škoda těch chlupů“ dával cosi tušit. Mistynka nakonec V2 za pěknou fenkou, která byla v lepší kondici… I to k tomu patří :o) O titul BOB jsme s Korym šli jen tak z povinnosti. Pan rozhodčí ale na Korála dost koukal. Dvě společná kolečka všech. Titul BOB si odnesla Dorynka od Jany Prokešové, které to moc slušelo a titul BOS (=tady Nejlepší z opačného pohlaví, konkrétně rozuměj Nejlepší pes) dostal náš Kory!!! :o)
8,5 letý mazák se začal radovat se mnou… parádní výsledek a velká radost! Pak jsme si nemohli odpustit výborný oběd v naší oblíbené restauraci a zpátky na závěrečky. Tam jsme měli po dlouhé době zas docela hoňku. Kory v soutěži BIS veterán, hned poté BIS páry kam jsem přihlásil Koryho a Stáňu a pak ještě Stánina do BIS puppy. Skoro bez oddechu, slunce pařilo. Každopádně to stálo za to, pejsci byli stateční a slunce neslunce si to užívali! Kory mezi odhadem asi 40 veterány postoupil do užšího výběru 6, což jsem si moc přál. Prověření v pohybu, kdy Kory letěl první a svým soupeřům nadělil půlku finálového kruhu! Paní rozhodčí se rozloučila s dalšími třemi a bylo jasné, že jsme na bedně! Pecka. Třetí místo Australský ovčák! Parádička. Korálek si opravdu užívá pohyb ve velkém kruhu a dle slov rozhodčích na svůj věk vůbec nevypadá :-D jakby taky jo, doma musí držet krok s mlaďochama a trochu je usměrňovat :-D Soutěž párů jsme absolvovali a ač na našich modrých zlatíčkách spočinul zrak paní rozhodčí velmi dlouho, tak z celkového počtu jsme se rovnou do finálové trojky nevešli. To už Stánička s Martinou mířily rovnou do přípravného kruhu. Dorostenců se sešlo také dost, odhaduji tak 40, možná i víc. Stáňička byla opět vzornější než vzornější. Moc to holkám slušelo a toho si všiml i pan rozhodčí a vybral australáčka do užšího výběru. Máme splněno… Jenže v další prohlídce v pohybu byla Stáňa opět jako profík a tak zůstala do poslední trojky. Bedna byla jasná! Nakonec res.BIS puppy (2.místo). Super výsledek! Opravdu velmi nadšeni jsme vyjeli z Boleslavi domů a už se těšíme na příště… a to bude brzy ;o)  Díky všem za prima den, a příště zkusíme mít stan kompletní ;o)

Marty je opravdový fešák! První výstava a hned ohromný úspěch!


BOB Jch.Doorly Cofi Capito (17 měsíců) & BOS MultiCh.Prosto Chudo Koral Fallcat (8,5 roku)
Many thanks to Mr.Harsányi


Korálek BIS veterán III. místo (thanks to judge Anna Kochan from Poland)


soutěž párů posuzovala paní Malgorzata Halas z Polska
a dlouho se na naše dětičky dívala, nakonec vybrala jen finálovou 3 ze všech 20 párů

   


Stáňa r.BIS dorost (děkujeme panu rozhodčímu Piskayovi ze Slovenska)


reserve BEST IN SHOW Puppy

 

Fotky jak jinak než od skvělého Martina Starce - www.meadowville.cz DĚKUJEME