DUO CACIB Brno (CZ)  
7.+8.2.2015


Jch.Cayuga Wild Mustang Fallcat

DUO CACIB Praha ukončila naší sezónu 2014 a DUO CACIB Brno otevřela výstavní maraton 2015. Protože člověk míní a život mění, namísto poklidného výletu do Itálie PO výstavě v Brně jsme cestu uskutečnili ve spěchu PŘED výstavou. Ve čtvrtek ráno jsme se vydali 12hodin a 1100km dlouhou do Italského města LIVORNO a vrátili jsme se v pátek večer. Následovalo koupání a grooming a v sobotu ve 4:00 odjezd do Brna na první ze dvou mezinárodních výstav.
Naše posádka se skládala z mé maličkosti, perfektního řidiče Martínka a naší skvělé Petrušky, která se u nás báječně starala o naše čtyřnohé chlupáče, zatímco jsme výletnili v Itálii. Slova nemůžou vystihnout, jak moc jsme Peťulce vděční za naše přátelství a veškerou její pomoc!!! Péťo, díky díky díky! Protože se Misty rozhodla si vybrat hárání právě na dobu, kdy byla přihlášená na výstavu, zůstala doma a s námi se vydali jen Karlík s Pančou a poprvé (nikoli naposledy) náš odchov Willy (Cayuga Wild Mustang Fallcat). Posuzování 47 australských ovčáků se ujal pan Jesper Andersson ze Švédska, chovatel Belgických ovčáků (
Groenendael, Tervueren) a specialista na FCI skupiny 1 a 5. Zahraniční jméno rozhodčího bylo velkým lákadlem i pro nás a na posuzování jsme se moc těšili. Výsledky našich pejsků jsou přímo skvělé, přesto se nemůžu zbavit pocitu, že spousta chlupů panu rozhodčímu stačilo. Zadal několik známek VD, jednu dobrou a ani dorostenci se neubránili nějaké té nadějné. Jeho přístup ke psům byl velmi hezký a žádný pejsek se ho nebál, přestože to byl urostlý muž. Všichni naši pejsci předvedli nádherný výkon a my jsme na ně i na všechny naše odchovy a jejich skvělé majitele moc pyšní!

Sobotní výsledky v kostce / Results of our dogs in Saturday:

*WILLY* Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly) majitel Lenka Brožíková
Výborný 1, CAJC, BEST OF JUNIOR & kvalifikace na Cruft´s 2016 ze 6 mladých psů!!!!! / Exc.1, Junior winner, Junior BOB & Cruft´s  qualification 2016 out of 6 males in junior class.

*KAREL* BISS Jch. Bishakha Raging Bull Fallcat (Mailo x Michelle) majitel M.Švec & Markéta Hojková
Výborný 2, res.CAC ze 6 psů v mezitřídě! / Exc.2, res.CAC out of 6 males in intermediate class.

*TONÍK* Apache Magic Tonic Fallcat (Drak x Baby) majitel Marie Losová
Výborný 2, res.CAC ze 4 psů ve třídě otevřené! / Exc.2, res.CAC out of 4 males in open class.

*PANČA* Cayuga Black Doll Fallcat (Fiston x Dolly) majitel M.Švec & P+L Bomerovi
Výborný 2, res.CAC ze 4 fen v mezitřídě! / Exc.2, res.CAC out of 4 females in intermediate class.

 

Unavení avšak velice šťastní jsme se vydali k domovu. Návratem domů však nenastal odpočinek - naopak přesun do nedaleké Nevřeně, kde mě čekalo vykoupat další dva pejsky na druhý den. Azyl mi poskytla kamarádka Nikol s Vildou, kterým tímto moc děkuji za veškerou pomoc i bezpečný odvoz v neděli na výstavu a hlavně  z výstavy, kde v Česku řádila sněhová kalamita :o(
Propozice také na neděli slibovaly zahraničního rozhodčího, tentokráte allround rozhodčího z Dánska. Na druhý den bylo přihlášeno 39 aussíků. My jsme z naší smečky přihlásili jen Patriota, avšak domluvili jsme se několika majiteli našich odchovů, a tak nakonec FALLCATáčků bylo na výstavě několik. Nicméně pár týdnů před výstavou byla oznámena změna na paní rozhodčí ze Španělska, specialistku na FCI 1.  Vtipkovali jsme, že cizinec za cizince nám nevadí, hlavně, že to není další český rozhodčí, na které tak neradi hlásíme, pakliže nejsou specialisté na naše plemeno... No a světe div se, v pátek před výstavou vyběhla na webu výstavy další změna, tentokráte na paní Petru Márovou, která pro nás byla jednou velkou neznámou, ale velmi příjemným překvapením! Posuzovala precizně, hodně se běhalo, při posuzování muselo být každému handlerovi jasné, co po něm chce, každému řekla, co si o jeho svěřenci myslí a proč skončil tak a tak. Tentokrát se zaměřila hodně na pohyb a nenechala se zmást
chlupy, které mnohdy schovávají nějaké ty nedostatky. Zatímco sobota byla ve znamení druhých míst (kromě Willyho :o)), tak neděle byla ještě o ten pomyslný chloupek lepší a téměř všichni moji svěřenci se fotili u čísla 1 (až na Patriota :o)).

Nedělní hitparáda / Results of our dogs in Sunday:

*WILLY* Cayuga Wild Mustang Fallcat (Fiston x Dolly) majitel Lenka Brožíková
Výborný 1, CAJC, BEST OF JUNIOR & NOVÝ ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION ze 6 mladých psů!!!!! / Exc.1, Junior winner, Junior BOB & NEW CZECH JUNIOR CHAMPION out of 6 males in junior class.

*BUNNY* Bishakha Dear Sooner Fallcat (Mailo x Michelle) majitel Michaela Prokopová
Výborný 1, CAC ze 4 psů v mezitřídě! / Exc.1, CAC out of 4 males in intermediate class.

*TONÍK* Apache Magic Tonic Fallcat (Drak x Baby) majitel Marie Losová
Výborný 1, CAC z 5 psů ve třídě otevřené a splněny podmínky pro udělení KLUBOVÉHO ŠAMPIONA KCHBO! / Exc.1, CAC out of 5 males in open class and new CLUB CHAMPION.

*PATRIOT* Ich.WW. Thornapple Uncle Sam Wants You, our special quest
Výborný 2, res.CAC, res.CACIB ve třídě šampionů / Exc.2, res.CAC, res.CACIB in champion class

*LIBBY* Dakshi Power of Live (Lorenzo x Baby) majitel Ivana Petrová

 

Shrnuto podtrženo - 4dny, 4000km a 40h strávených v autě... Miluji náš CRAZY život... ale ještěže mám kolem sebe samé skvělé lidičky... moc děkujeme VŠEM za veškerou pomoc, prima víkend ve společnosti fajn lidiček a majitelům našich odchovů za perfektní péči o naše miláčky!!! Fotky ze soboty jsou z naší dílny a v neděli pro nás fotil Vilém Rottenborn (ch.st. Brennini) a Willyho poslala také Alča Šimková (ch.st. Dreamfinder) DÍKY OBĚMA.

Martina