CACIB Drzonków (PL)  
8.3.2015

Po delší pauze jsme vyrazili na polskou výstavu… No nebo spíše českou výstavu v Polsku neboť většina australáků tam byla z Čech :-D CACIB Drzonkow patří, pro nás, k nejdostupnějším mezinárodkám v Polsku tak jsme to vyrazili zkusit. Přihlásili jsme Karlíka s Pančou a malou Sexinku. Rozhodčí přijel až z dalekého Srbska. Pan Nebojsa Savicic, kterého jsme už potkali 3 roky zpět v Niši.

Cesta byla kupodivu dost v pohodě. V Praze jsme nabrali holky Peťu a Panču a mohli jsme vyrazit. Tím, že jsme počítali se vším možným i nemožným na cestě, tak jsme na místo dorazili dooost brzy a měli na vše hromadu času. Výstava konaná vedle nějakého hřebčína ve sportovní hale nebyla úplně šťastná volba, neboť na Mezinárodku to bylo prostě málo. Všude hlava na hlavě, kruhy dost neodpovídající našemu plemeni, aspoň že byl všude koberec a neklouzali jsme na parketách. Toto vše nám dost kazilo náladu… Vzápětí jsme vypozorovali během posuzování československých vlčáků, že pohyb hraje dost velkou roli ale v tomto kruhu?! No nedá se nic dělat…
Když jsem zmiňoval hojnou účast z Čech tak bylo taky i veselo hned vedle kruhu :-D a co víc, všichni český australáci se umístili dost vysoko… Dalo by se říct, že polské australáky převálcovali :-)
Jako první z našich nastupoval Karel. Měl i dobrý den a tak se vystavoval moc hezky. V kruhu „2x2“ metry se sice dost běhalo, ale vidět australáka jen zatáčet nemá úplně vypovídající hodnotu. Karlík z pěti psů vybojoval druhé místo za jiným českým psem. Další na řadě byla Sexinka, pro tu to byla úplně první zkušenost s výstavou ale udělala mi velkou radost. Ve třídě štěňátek nejde o žádný výsledek ale o co nejlepší zkušenost. Tu se nám povedlo utvořit. Sexík si místy vesele zahopsala, stála jako panenka a rozhodčího omazlila jak se sluší a patří. Sklidila velkou chválu na celé tělo i projev a mohli jsme jít :) Jako poslední šla Panča, která už má rozjetého polského šampiona a tak by se jí titul CWC za vyhranou třídu hodil z mezinárodky. A taky se tak stalo, konkurentky smetla rozdílem třídy a odkráčela jak to umí… jako panenka :-) Je fakt komické, když si pes nebo fena je vědom toho, že jsou krásný :-D což je případ Panči :-D

Hned vedle haly u rybníčka se nám líbilo místo na focení a tak jsme pejskům udělali i památeční fotky z výstavy… snad se poláci do příště poučí, že na výstavu tohoto typu, je potřeba vííííííceeeee ale opravdu více prostoru! Díky všem za prima den :o)