28.-31.7.2016

Úžasnou událost 4 Summer Night Dog Shows sledujeme už 8 dlouhých let a letos jsme to konečně dotáhli do zdárného konce a zažili devátý ročník na vlastní kůži :o)

Vše začalo poměrně nevinně, když se ozvala chovatelka našeho Samíka, Irina, jestli by bylo možné s ním ještě nakrýt. Jelikož je Sam i v téměř 10 letech v super kondici a právě má čerstvě narozené vrhy, tak bez problémů. Jenže vyvstala otázka, kde si ho předáme?! Padalo několik návrhů, včetně Eurodogshow v Bruselu, ale i Split… Já jsem se podívala na rozhodčí pro australské ovčáky a musím říci, že mě neznámí rozhodčí ze zemí jako Rusko, Kolumbie a Portugalsko velmi zaujali. A jak už to tak bývá, můj milovaný manžel mé střeštěné nápady podporuje (jen je trochu koriguje, aby byly méně střeštěné :o)), takže jsme řekli POJEDEME :o) nicméně problém číslo jedna – AUTO! Shodli jsme se, že odmítáme Split absolvovat s Focusem, protože jeden motor jsme v Chorvatsku vyměnili už loni…………… Nakonec slovo dalo slovo a my jsme se nasáčkovali do auta k Markétce, která se nyní zabývá tím, že vozí a vystavuje pejsky na různých evropských akcích. Takže jsme oslovili pár přátel, jestli nechtějí poslat svého čtyřnohého miláčka s námi, aby se náklady na cestu rozpočítaly. Nakonec z nás byla veeeelká grupa :o) Dovolte mi krátké představení všech
Naše domácí barvy hájil jen KAREL a SEXY a samozřejmě jel i Samík, kvůli kterému to celé vzniklo :o)
Ze Snopoušov odjížděly s námi “sestry” BEE (australský ovčák) a TRINI (malý knírač) a také dva čínští chocholáči CROMWELL a GIOVANNI.
Markétka přijela z Prahy, kde naložila dva americké bezsrsté teriéry HEATHER a KEVINA.
V Žebráku cestou do Prahy jsme nakládali dva bígli – sourozence FIN a ÚŇA.
A na poslední zastávce v Brně jsme naložili dalmatina WOODYHO, australáčka TACKA a dvě šicunky POLDIKA a XARU.

Středa 27.7.2016 – plán vs realita

17:00 Snopoušovy – příjezd pejsků
17:30 Snopoušovy – příjezd Markéta
18:30 odjezd
19:00 Žebrák – nakládka bíglů
21:30 Brno
22:30 odjezd

17:00 Snopoušovy – příjezd pejsků OK
18:30 Snopoušovy – příjezd Markéta – ucpaná D5
20:00 odjezd
20:30 Žebrák – nakládka bíglů
23:30 Brno
01:30 odjezd

Protože pejsků z okolí Plzeňska byla nakonec půlka posádky, rozhodli jsme se, že Markétka přijede k nám, abychom v klidu naložili a uspořádali všechny věci. Nicméně i ve středu odpoledne zhoustl provoz na D5 natolik, že Markéta nabrala 1,5h zpoždění. Počasí nám take moc nepřálo a déšť komplikoval balení věcí, i překládání cestujících. Navíc aussiny byli po dvou dnech vydatného deště jako čuňata :o) Když přijela Markéta svým “korábem” – Ford Transit, jen jsme zírali :o) úplně s přehledem jsme tam naskládali vše potřebné a s mírným zpožděním jsme vyrazili na cestu… Nakládka v Žebráku bez problémů, ale v Brně zádrhel s malým boxem pro velkého dalmatina :o) takže jsme si pěkně přeskládali celé auto a nabrali oproti plánu poměrně znatelnou ztrátu, ale protože jsme vyjížděli s velkým předstihem, tak nám to ani moc nevadilo. Chtěli jsme kvůli horku jet převážnou část cesty v noci, což se nám povedlo.

Čtvrtek 28.7.2016 – Šou začíná

12:00 a náš koráb přijíždí do Splitu a parkuje v male uličce u úžasného apartmánu jen pro nás. Malý domek se zahrádkou, oplocený, s malou terasou, dokonalým výhledem na moře a spoustou stínu! Venčení, ubytování a přípravy na první výstavu. Naše aussinky jsem se rozhodla vykoupat až na místě, aby jim to slušelo. Když jsem měla hotovo, vyrazily jsme s Markétkou na místo výstavy, abychom postavily stan a obhlédly situaci. Stadion, kde se výstavy konají, je v centru města s naprosto šíleným parkováním. Sice pořadatelé pouští auta dovnitř, ale jen na velmi omezenou dobu na vykládku x nakládku věcí. Také stanů bylo všude již požehnaně, takže jsme musely vzít za vděk místem asi ve třetí řadě :o) postaveno a honem pryč, pořadatelé už poklepávali na hodinky. Nezbývalo než naložit pejsky a šou mohla začít.
Posuzování začínalo každý den v 19 hodin, kdy stale panovalo velké horko – za nás, kdyby se začalo o hodinu déle, bylo by to ještě lepší :-) Dle rozpisu jsme již předem věděli, jak jdou která plemena v kruzích a také, že první den budeme mít honičku. Začínala tři plemena najednou… takže jsme se chtě-nechtě museli rozdělit. Já jsem se ujala všech 4 australských ovčáků, Martin si vzal pod palec učesané šicunky a Markéta oba bígly. Po hodině jsme se sešli u věcí a bilance nás všech nebyla vůbec špatná :D 7x první místo a jedno druhé :-) (výsledky všech budou dole v tabulce). Já zmíním trochu víc australské ovčáky – opravdu pěkná konkurence z Francie, Itálie, Dánska, Ruska, Rakouska, Maďarska, Litvy a psi importovaní i z USA a Španělska. A naše výprava z Čech. S Karlíkem byl každý den ve třídě pěkný bluemerle pes z Itálie, kterého známe již z Goldcupu. Sexy měla ve třídě krásnou blacktri fenku, import ze Španělska, majitelky z Francie. Obzvlášť pěkně se koukalo na třídu šampionů psů, kdy se sešlo 5 opravdu kvalitních jedinců. Karel i Sexy svou třídu první den vyhráli a spolu s ostatními držiteli CAC se utkali všichni o BOB. Ten si odnesla letošní vítězka Crufta Viviene! A protože je to naše plemeno, tak si dovolím napsat rovnou výsledky všech aussíků ze všech čtyř dní :-) Třeba to někoho bude zajímat :-)

 CLASS

DOG NAME 

CAC 28.7.

Revaz Khomasuridze (Russia)

CACIB 29.7.

Tino Pehar (Croatia)

CAC 30.7.

Gabriel Valdez (Colombia)

CACIB 31.7.

Pedro Sanches Delerue (Portugal)

BABY

Skyron Easy Rider

VN1

VN1

VN1

VN1

JUNIOR

 

 

Lord Srdcové eso

V1 CAJC BOJ

V2

V1 CAJC BOJ

V1 CAJC BOJ

Toradora Exactly What I want

V2

V1 CAJC BOJ

V2

VD2

Living in Alaska du Glacier des Pandas

X

V3

V3

VD3

INTERMED.

 

 

Life´O Party des Terres de Khairyaca

V1 CAC

V2 r.CAC

V1 CAC BOS

V2 r.CAC

Leading Angel´s Guide the Way

V2 r.CAC

V1 CAC

V2 r.CAC

V1 CAC

Air Blue Sweet dell´Angelina Tex

X

V3

V3

V3

OPEN

 

Bishakha Raging Bull Fallcat

V1 CAC

V1 CAC r.CACIB

V1 CAC

V1 CAC r.CACIB

Kirieleison Nightfall

V2 r.CAC

V2 r.CAC

V2 r.CAC

odstoupil

CHAMPION

 

 

 

 

Jumping Jack Flash des Terres de Khairyaca

V1 CAC BOS

V1 CAC CACIB BOB BIG2

V1 CAC

V1 CAC CACIB BOB

Stormridge Hightide Bolero of Fire at GJ

V2 r.CAC

V3

V3

abs.

McMatt´s Shades of Bayouland

V3

V2 r.CAC

V2 r.CAC

V2 r.CAC

Leading Angel´s Morning Mist

V4

V4

V4

V3

Apple Fruit Hands Up

V

V

V

VD4

BABY

Skyron Deep Affection

VN1

VN1

VN1

VN1

PUPPY

Being Born in Caniterra

VN1

VN1

VN1

VN1

JUNIOR

 

L´Miuccia Prada du Tipi Farfelu

V1 CAJC

V2

V1 CAJC

V1 CAJC

Bayouland´s Who´d Have Known

V2

V1 CAJC

V2

VD2

INTERMED.

 

Eshwar Sexy Fallcat

V1 CAC

V2 r.CAC

V1 CAC

V1 CAC

Delvana di du Hollywood

V2 r.CAC

V1 CAC r.CACIB

V2 r.CAC

V2 r.CAC

OPEN

 

 

 

Lady Banana des Terres de Khairyaca

V1 CAC

V1 CAC CACIB BOS

V1 CAC

V1 CAC r.CACIB

Don´t Worry Be Happy Dreamfinder

CHAMPION CLASS

V2 r.CAC

CHAMPION CLASS

V2 r.CAC

Sentikki Propwash Free Verse

V2 r.CAC

CHAMPION CLASS

V2 r.CAC

CHAMPION CLASS

Fraytal´L´Amore

X

V3

VD3

abs.

CHAMPION

 

 

 

 

Viviene Westwood del Whymper delle GJ

V1 CAC BOB

X

V1 CAC BOB

V1 CAC CACIB BOS

Allmark Naughty but Nice

V2 r.CAC

V2 r.CAC

V4

V4

Tar-Ranch Joy of Life

X

V3

V2 r.CAC

 V2 r.CAC

Sentikki Propwash Free Verse

OPEN CLASS

V1 CAC

OPEN CLASS

 V3

Don´t Worry Be Happy Dreamfinder

V3

OPEN CLASS

V3

OPEN CLASS

photo by Jelena Kapić & Lea Gutić - big thanks!

Zbytek našich vystavovaných plemen jsme si rozdělili jak to zrovna šlo a navzájem jsme si pomáhali. Ze 14 vystavovaných psů jsme celkem nasbírali 9x první místo, 4x druhé místo a jedno třetí (ale u čínských chocholatých byla neskutečná konkurence!!). Jeden BOJ pro ABT Heather a bíglice Fin dokonce získala BOS. O půlnoci začínaly závěrečné soutěže a my pomalu balili. Když jsme se vrátili zpět do domečku, tak jsme pejsky nakrmili a ubytovali a do postele jsme se dostali kolem druhé hodiny ráno.

Pátek 29.7.2016 – Jedeme dááál…

Ráno bylo spací a relaxovací. Na oběd jsme vyrazili do města, kdy jsme se prošli v přístavišti a dali si výborné špagety. Po návratu nezbývalo než přichystat věci s sebou, připravit některé účastníky zájezdu a opět vyrazit do centra na výstavu. Páteční rozpis posuzování nám vycházel o něco líp, takže jsme všichni mohli sledovat všechny a ve vystavování se střídat. U Aussíků se mnohé změnilo. V mnoha třídách se pořadí oproti pátku proházelo, což se týkalo i Sexinky, která skončila za pěknou černou fenkou. Nevadí, určitě se do Chorvatska vrátíme! Karlovi se nakonec podařilo Itala porazit a získat tak druhý CAC. Nakonec vybojoval i res.CACIB za krásným Jackem, kdy za sebou nechal stále mnoho hezkých psů, kteří o res.CACIB bojovali. Viviene přihlášená nebyla… a BOB si odnesl Jack. Některé naše naděje na šampiona (4x CAC), které se ve čtvrtek zrodily, se rozplynuly, jiné ale žily dál :-) Sice ne ti stejní pejsci, ale opět bilance 9x první místo, 4x druhé místo a jedno třetí. Velká radost i z 4x res.CACIB (Karel, Úňo, Poldik i Xara) a z 2x BOJ!Neskutečný souboj svedl dalmatin Woody o první místo ve třídě šampionů, proti krásnému finskému psovi. Opravdu sem tak dlouhé posuzování a rozhodování se v jedné třídě ještě nezažila. Nakonec Woody přeci jen vzešel jako vítěz. A protože Tack získal titul BOJ, rozhodli jsme se počkat na závěrečné soutěže, přestože pořadatelé v pátek otočili jejich pořadí – začínalo se FCI skupinou 10 a soutěž BIS junior a BIS dorost (kam nastupovala Bee) šli úúúúplně na konci! My jsme si ale krátili čas povídáním s přáteli i krátkým odpočinkem. Bee i Tack se ve finále předvedli moc hezky, avšak užší výběr 6 (víc pořadatelé nepovolovali) se nekonal, neboť konkurence byla obrovská! Tentokrát jsme se do domečku přesunuli ve 3 hodiny a do postele jsme se dostali když už venku svítalo.

Sobota 30.7.2016 – Síly docházejí

Díky velkému teplu se nedalo moc vyspávat… rozhodli jsme se proto zajít k moři, které bylo 3 minuty pěšky z kopce a 5 minut zpět do kopce :-) a protože přímo vedle byla i psí pláž, rozhodli jsme se vzít zaplavat a odreagovat se i koupací plemena (rozuměj šicu to není :-D) Myslím, že si to všichni moc užili, i když byly zrovna vlny, se kterými se museli někteří popasovat :-D byla to zábava! Balení na výstavu jsme již měli v malíčku :-) Australáčci opět začínali a posuzoval je neskutečně sympatický pán z Kolumbie – Gabriel Valdez. Postarší pán v dokonalém obleku, jehož vystupování v kruhu mělo neskutečnou úroveň. Bylo to jedno z nejlepších posuzování, které jsem kdy zažila – velice milý k vystavovatelům i ke psům, každý měl prostor, každému přesně řekl, co chce, každému dal čas si psa postavit, pečlivě prosahával, hodně se běhalo. Opravdu úžasný zážitek. Radost byla o to větší, že Karel i Sexy vyhráli ve své třídě! O BOB nastupovali opět všichni držitelé CAC (+ BOJ) a pan rozhodčí dlouho vybíral nejlepšího psa. Nakonec se jím stal vítěz mezitřídy, krásný syn slavného Quizze, a jako BOB vybral pan rozhodčí opět Viviene. Naše sobotní bilance byla skvělá – 11x první místo, 2x druhé místo a jedno čtvrté místo, BOJ a BOS! Několik svěřenců mělo stále nakročeno k zisku šampiona. Woody byl přihlášen na klubovou výstavu dalmatinů, která začínala ve 22:30 a před závěrečnými soutěžemi se vybírali dva finalisté Eukanuba World Challenge, kterou jsme sledovali. Než začali samotné soutěže, měli jsme zbaleno a mohli vyrazit zpět do domečku.

Neděle 31.7.2016 – Konec dobrý…

V neděli jsme nabírali síly na poslední výstavu i na cestu domů – nakonec jsme se rozhodli vyrazit zpět hned po výstavě. Nemohli jsme si ale odpustit koupačku v úžasně průzračném moři, stejně jako pár fotek na památku. Velké balení všeho a příprava pejsků před poslední výstavou. Na výstavu jsme se přesunuli na dvakrát, aby to bylo pro všechny pohodlnější. Poté, co jsme si rozdělili čísla a zkoukli rozpis, tak Martin usoudil, že se nebude převlékat a vystavování si rozdělíme jen my s Markétou. Martin plnil roli fotografa a zpravodajce :-) Pořadatelé oznámili, že kvůli úspoře času se nebudou psát poslední den posudky. Takže posuzování opravdu odsejpalo. Portugalský rozhodčí si ale australáčky měřil přísným metrem a poprvé u nich padlo několik VD (i ve třídě šampionů)! Karlíkův konkurent se poslední den vyřadil více méně sám, protože kulhal a tak pan rozhodčí nechal majitelku odstoupit.  Karlík získal čtvrtý CAC a splnil tak podmínky pro udělení CHORVATSKÉHO ŠAMPIONA! Měla jsem opět radost, že získal i res. CACIB (zase za krásným Jackem), protože tak opět za sebou nechal mnoho krásných psů, včetně krásného američana vedeného známou handlerkou! Martin mi také svěřil vystavování Sexinky, což jsem si s touhle princezničkou moc užila a získaly jsme třetí CAC! Takže šampion utekl jen o malý kousek, ale konkurentka byla opravdu krásná fenka, a znovu opakuji, že se Sexy do Chorvatska ještě vrátí :-) Jack poprvé porazil Viviene, když získal BOB a ona BOS. Moc jsme se s majitelkou Jacka radovali a gratulovali si navzájem. Slovo dalo slovo a my teprve v tu chvíli zjistili, že Jack již má dokončeného Interšampiona a tak Karlík oba CACIBy zdědil!!! Což znamená, že Karel dokončil INTERŠAMPIONA!!! Což není vůbec špatná bilance když si vezmu, že i se Splitem byl Karel na pouhopouhých šesti mazinárodních výstavách (+ WDS + EDS)! Měla jsem ze zjištění opravdu obří radost :-) protože kdo tuto konkurenci nezažil, neuvěří. Nicméně jsem netušila, že mi finská rozhodčí pro šicu za chvíli na to náladu totálně zkazí :-( Poldik i Xara měli všechny dny v konkurenci oškubánky z Norska (rozuměj dloooouhééé šicu, neučesané, vážící asi 12kg). Všechny tři dny oba naši chlupatí svěřenci získali první místo a od šampiona je dělil poslední krůček. No a světe div se, finská rozhodčí se nestyděla své norské kolegyni dát obě první místa a na psa dokonce BOBa nad mnoha krásnými šampiony :-( musím se přiznat, že všichni naši svěřenci, kteří skončili na všech výstavách druzí, třetí i jednou čtvrtý, tak byli poraženi kvalitními krásnými jedinci, což se bohužel o těchto norských šicu říct nedá. Nezkrývala jsem zklamání. Nicméně je to jen výstava a my máme o důvod víc se do Chorvatska vrátit :-) Poslední den jsme tedy získali “jen” 6x první místo, 7x druhé místo a jedno třetí. Šampionem Chorvatska se stal Karel a Úňo a junior šampiona získala Heather. Přeto myslím, že majitelé mohou být spokojeni, protože jsme vyjeli do konkurence a nikoli do “banánové” republiky. No a my jsme si to v rámci možností určitě užili – snad nás Markétka ještě někdy někam vezme :-).
Co říci závěrem? Split je jedna z nejslavnějších evropských událostí roku a pořadatelé mají vše vyladěné do nejmenších detailů. O sboru rozhodčích si my tady můžeme nechat jen zdát. Každý den bylo přihlášeno kolem 1300psů všech plemen a vše šlapalo jako hodinky. Atmosféra této výstavy se prostě musí zažít... My jsme po nějakém čase zase rádi viděli naše přátelé z celé Evropy, navzájem jsme si fandili a pomáhali, prostě Split – výstava s něčím EXTRA :-)

Děkujeme Markétko za super výlet!!! And ... Many thanks to all honorable judges who think about our dogs so high and for perfect judgements. Special thanks for Irina – for everything!!!

Jméno a plemeno

CAC 28.7.

CACIB 29.7.

CAC 30.7.

CACIB 31.7.

KAREL - Ch.BISS Bishakha Raging Bull Fallcat - AUO V1 CAC V1 CAC r.CACIB V1 CAC V1 CAC r.CACIB
SEXY - GrandJch. BISS Eshwar Sexy Fallcat - AUO V1 CAC V2 r.CAC V1 CAC V1 CAC
TACK - Toradora Exactly What I Want - AUO V2 V1 CAJC BOJ V2 VD2
BEE - Being Born in Caniterra - AUO VN1 VN1 VN1 VN1
WOODY - Ch. G´Rich Woody Genesis Dalmadami - Dalmatin V2 r.CAC V1 CAC V1 CAC BOS V2 r.CAC
FIN - Finlandia Vodka Tergyan - Bígl V1 CAC BOS V2 r.CAC V1 CAC V2 r.CAC
ÚŇO - Flor de Caňa Tergyan - Bígl V1 CAC V1 CAC r.CACIB V1 CAC V1 CAC
TRINI - Trinity Knight of Danian - Malý černý knírač V2 r.CAC V2 r.CAC VD2 V2 r.CAC
Cromwell z Valdorfských lesů - ČIN HA V2 r.CAC V2 r.CAC V1 CAC V2 r.CAC
Don Giovanni z Valdorfských lesů - ČIN PP V3 V3 V4 V3
KEVIN - Cevin Canis Nudus Perfectus Pragensis - Am.Hairless ter. V1 CAJC VD1 V1 CAJC BOJ V1
HEATHER - Heart Breaker von Santner - Am.Hairless ter. V1 CAJC BOJ V1 CAJC BOJ V1 CAJC V1 CAJC BOJ
POLDIK - Jch. Kaybarshi Han&Har Midnight Prince - Shih tzu V1 CAC V1 CAC r.CACIB V1 CAC V2 r.CAC
XARA - Xara ze Slavonína - Shih tzu V1 CAC V1 CAC r.CACIB V1 CAC BOS V2 r.CAC

Martina